PDA

View Full Version : molim za predlog/problem 3gs zakucao na jabuci



mikaca
20-01-2011, 02:35
naime,,devojka mi donela 3gs da joj sredim,,kako ona kaze,misli da je bilo fw 3.1.2 a za BB ona naravno nema pojma ni sta je pitam,,trenutno je zakucao na jabuci,,sta predlazete sta da radim,,ja sam malo probao custom 4.0 i 4.1 narano prijavio mi onaj cuveni error 394xxx,,odradio sam i host,probao na vise verzija itunesa posto imam 3 racunara,,imao sam dosta iskustva sa 3g ali sa 3gs bas i nisam,,procitao sam postove i tutorijale ali nikako nece sa custom,mozda moze da se odradi na 3.1.3 ,,mada nisam pametan zato vas i pitam

komsa
20-01-2011, 08:30
to sve sto si probao,probaj iz DFU mod-a.......inace ako nema sacuvan SHSH za neki od firmware-a ne vredi ti ni da pokusavas......i jos pitanje:da li ti je donela telefon vec zaglavljen na jabuci ili se zaglavio posle pokusaja restore-a?ako je vec stigao tako prvo sto si trebao je da odradis hard reset vise puta za redom pa tek onda restore....

dado
20-01-2011, 13:24
Znaš li jeli bio jailbreak-ovan ranije?
Ako nije onda vjerovatno nema sačuvane shsh ni za jedan fw, i u tom slučaju može uraditi samo update na 4.2.1 i tako zaključati tel do daljnjeg.

mikaca
20-01-2011, 15:10
zaglavio se prilikom njenog pokusaja da uradi hard reset iz menija,,posle tog restarta zakucao je na jabuci,,restartovan je vise puta pre nego sam probao restore,,predpostavljam da je bio jailbrakovan ranije jer kaze da ga je nosila u neki servis da ga otkljucaju,,kad mi je ispricala u komperiodu je to bilo shvatio sam da je tad bio aktuelan fw3.1.2 i 3.1.3 tako da se uklapa i moje razmisljanje da je bio jailbrakovan

blejach
20-01-2011, 15:43
ako je tako, isprati tutorial za dizanje na 4.1 bez dizanja BB i to ce proci... imao sam identican slucaj pre nedelju dana i sve je bilo ok...

mogao bi jos neko da prokomentarise ovo, ali trebalo bi da radi bez problema...

mikaca
20-01-2011, 17:11
nisam siguran da ce me apple pustiti na 4.1 kad je aktuelna 4.21,,jel znas mozda neki ip za host,,ako to vredi uopste

Byakuya
20-01-2011, 17:21
ako imas sacuvan shsh za 4.1 onda ce te pustiti samo prati moj tutorial...

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=13416

mikaca
20-01-2011, 17:47
xexe,, hvala ti,,ali ne bih ja ovde kukao i jadikovao da nisam isprobao sve do sad sto sam nasao na forumu, ne postavljam ja teme dok dobro ne procitam sve,jer ne volim da smaram ljude ako postoji vec negde temea,ali jbg, kad je telefon tako donesen kako da saznam da li je sacuvan shsh ili ne,,posto izlazi taj cuveni error 3194 predpostavljam da nema shs sacuvan,host sam probao i da menjam i da ostavim kako je trenutno,,mada mi je sumnjivo sto u hostu imam samo jednu liniju ,,neki local 127.0.0 tako nesto sad pricam iz glave ,,video sam da uglavnom ima vise linija i nekog teksta,,moguce da mi taj host nije dobro odradjen,,ma izlideo me je vise,,sade sam na poslu pa skupljam informacije,,da ubijem i trecu noc za redom :worship:

Byakuya
20-01-2011, 18:00
ovo je linija koju dodas u novi red:


74.208.10.249 gs.apple.com

Pa restart racunara pa onda prati tutorial...

mikaca
20-01-2011, 18:20
vidis vidis ,interesantno,, ovo gs mi nije bilo u liniji,,skinuo sam odnekud,,mozda je tu bio problem,,sad sam prikupio,,valjda cu ga nocas zavrsiti. HVALA vam na ulozenom trudu,,sutra cu vas obavestiti :vb_happy:

ma evo naterao sam da mi donesu lap top na posao,,opet probao i nece,,verovatno je bio otkljucan necim drugim pa nema shs,,ostaje jos da probam custom 4.21 nema mu druge koliko vidim

SloboUgljevik
20-01-2011, 22:46
Pa sto jednostavno sa tynumbrelom ne vidis da li imas i jedan jedini shsh i ako imas na njega uradi restore i to je to, tako samo gubis vrijeme.

mikaca
21-01-2011, 02:39
bravo Slobo, odradio sam sve, nasao sam jedino ecid a pogledao sam posle u log i nema shsh ofiles tako da mora na 4.21
nema druge

mikaca
21-01-2011, 03:47
hvala svima na pomoci,,uradio sam custom 4.21 sad je lako,,, BB mu je ostao na 5.12,,sad cu videti sta cu dalje sa njim,treba mi prvo malo sna,,izludeo me je :worship::worship::worship::vb_happy::crash:


salam salam kobasica mortadela:brickwall::brickwall:

SloboUgljevik
21-01-2011, 08:57
Je l' ti makar stari boot da ga ne moras paliti preko kompa?
Sad ga aktiviraj SAM-om da ti ne trosi bateriju i da ti push proradi.