PDA

View Full Version : i-nženjeri



Lamarko
19-01-2011, 00:58
U par navrata gledam ovaj forum i ne mogu da dokučim odgovore na neka pitanja. Kupio sam ipod tač 32gb u italiji sa idejom da ga koristi isključivo za posao. Ja ću polako da nabrajam pitanja na koje nemam odgovore.
1. Forum je fantastičan ali nema bazne teme za početnike koji treba da poktenu svog ljubimca npr. kako se barata uređajem i softverima koji ga opslužuju, terminologija... uglavnom su teme rascepkane što je dobro za konkretne probleme,
2. Itunes account, koliko je bitno dali će se lažirati podacici ili ne o vlasniku i šta se time dobija a šta gubi.
3. kakva je razlika programa za iphone i ipod touch
4. ima li neko preporuke za programe koji mogu biti interesantni inženjerima tehničkih nauka

za početak dosta od mene. Hvala ako neko odgovori pa maker i nekim linkom

mallena
19-01-2011, 01:05
1.ima,izvoli ... ovde su sve teme za pocetnike i upoznavanje iPod-om ili iPhonom http://isrbija.net/forumdisplay.php?f=42 a ovde su termini ...http://isrbija.net/showthread.php?t=2822
2.ako kupujes app i sl podatci moraju biti ispravni zbog kartica i na tu temu je pisani ,a ako otvaras nalog da bi imao nalog ,za ime mozes staviti i miki maus ...logicno
3.razlika je u generaciji uredjaja i koji FW mozes da stavis (bb ne vazi za iPod)
4.E tu ti ne mogu pomoci :)

.stefan
19-01-2011, 01:08
Imas sekciju Upoznavanje sa iPhonom,tu dosta stvari treba da pogledas,imas takodje i tutorijale koji ti dosta mogu pomoci...

Skoro svi programi koji idu na iphone mogu i na ipod!

Tutorijal za pravljenje itunes acc imas u sekciji itunes tutorijali u tutorijalima!
Sto se tice itunes acc cije ces ime da stavis nije bitno,bitna je vazeca adresa,zip code i br telefona...da sve to pase sa adresom inace nece da prodje registracija,uostalom videces i sam kad probas!

Sve ima na forumu,samo treba da se zasuku rukavi,da se potrudis i da koristis search,ne moze sve na gotovo!

Sharky
19-01-2011, 02:16
Tehnicke nauke, sirok pojam, aj malo konkretnije

Lamarko
19-01-2011, 23:08
Hvala na prethonim linkovima, usao sam u fazon. Ja sam masinac i interesuju me stvari vezane za masinsto, a to su programcici koji citaju dwg fajlove, 3d modele, neki prirucnici itd. A tehnicke nauke sam rekao jer sta god da je vezano za tehniku moze da bude interesantno i korisno.

E da kada vec pisem, razlog zbog cega sam kupio ipod je sto sam na poslu konstruisao neku masinu. I imalo je preko 1500 crteza koje je trebalo ispratiti do proizvodnje, medjutim ima povremonih intervencija na crtezima. dovoljan razlog da se nenosi ranac sa crtezima vec jedan uredjak koji nije laptop a moze u dzep. Crteze mogu da prebacim u PDF fajlove tako da sam to resio.

Hvala

Sharky
20-01-2011, 00:33
Znaci kolega :) skoro.

Za pocetak skini GoodReader, savrsen reader pdf, office, text... Fajlova.
A uskoro ti javljam jos par mozda tebi zanimljivih app

Lamarko
23-01-2011, 21:48
evo mene sa jos pitanja,

skinuo sam aplikaciju AutoCAD WS ali nije mi jasno kako da prebacim fajlove u ipod. u itjunsu nisam ukapirao kao se to radi a pretpostavljam da je ista procedura i ya druge fajlove.

uzgred ubacio sam jedan folder sa mix muzikom a on mi je prepoznao samo po jednog izvodjaca i tesko mi je da gledam toliku ybrku iyvodjaca. kako da to malo uredim i sortiram