PDA

View Full Version : iPad i mts 3G problem



savat
13-01-2011, 02:11
Imam mts mobilni internet nesto vise od 2 godine.
Napravili su mi microSim karticu u iPhone-Srbija od ove standardne iz modema, ali nikako ne mogu da dobijem internet na iPadu.
U uglu se pojavi Yug 03 i pored njega stoji 3G, ali mi se u Safariju stalno javlja poruka Could not activate cellular data network (You are not subscribed to a cellular data service).

Ovaj modem i karticu redovno koristim preko kompa i tu sve radi normalno.

iPad nije JB, iOS 4.2.1, dobio sam ga pre nedelju dana potpuno novog i neotpakovanog iz Amerike.

Any help?

iKnez_95
13-01-2011, 02:13
Moras unjeti APN podesavanja.

savat
13-01-2011, 02:18
Uneo sam, odnosno probao 2 varijante i nista:
APN: gprswap
User: mts
Pass: 064

i isto to samo je apn gprsinternet


Nazalost, nista ...


Ne znam sta drugo da pogledam ...

savat
13-01-2011, 02:19
I to se kao u Safariju vrti ono u krug jedno 10-ak sekundi i tek onda napise gore navedenu poruku za data network ...

iKnez_95
13-01-2011, 02:20
Probaj odnjeti iPad njima u m:ts. Sumnjam da ce oni uraditi nesto pametno, al ko zna, mozda i uspiju.

Sharky
13-01-2011, 02:24
Probaj da ga ugasis pa upalis.
Mada... nisam siguran moze li da radi na kartici iz modema, iPad je pravljen za kartice koje se koriste u telefonima, e sad ima li neke razlike nemam pojma, znam da su obe sim tj mikro sim

iKnez_95
13-01-2011, 02:27
Moze sigurno, jer tu karticu koju ja koristim na iPad-u, je kupila keva sebi, zajedno sa modemom. I koristila ju je nekij mjesec dana, i onda sam je ja samo isjekao i ubacio u iPad.
@savat: na kraju krajeva, restore ti nikad ne gine.

savat
13-01-2011, 02:27
Prosto mi je neverovatno da pronadje mrezu i sve prikaze kako treba, a da samo nece da se konektuje na net.

Mozda da mi zamene u mts-u i daju novu mikro sim karticu ...

Ovo razmisljam jer je modem kupljen sa karticom jos pre 2.5 godine, pa je mozda data sim kartica tada bila nesto drugacija (mislim na sam chip unutar kartice)

Cak i restore ne predstavlja nikakav problem jer jos uvek nemam nista korisno u iPadu :)

carlito
13-01-2011, 08:28
APN podesavanja nisu gprsinternet nego 3gnet kada je u pitanju kartica preko modema. Ja sam imao isti problem..

Predrag
13-01-2011, 09:13
Isti probelm imam i ja ali samo kada sam u roamingu. Celular data netvork.... nisam jos uvek nasao resenje mislim da je do Telenora. Drugar koji isti problem ima i roamingu je kontaktirao telenorovu servsisnu podrsku medjutm dobio je neki glup odgovor kao i vecinom slucajeva kada nesto nije u redu a da nije neka standardna greska.

vucko
13-01-2011, 09:58
I ja mislim da problem u APN-ovima. Skoro sam siguran da 3G data kartice ne koriste gprswap i gprsinternet APN-ove nego ovaj 3gnet kao sto je rekao carlito...

savat
14-01-2011, 08:45
:worship:

carlito, ti si car!!!


bas sam hteo veceras da odem u mts da zamenim karticu, ali si me spasao ... probao sam i sve radi super sada.

hvala jos jednom!
:vb_happy:

carlito
14-01-2011, 10:58
Nema na cemu druze , tu smo da se pomognemo! :) ;)

Predrag
14-01-2011, 16:19
Imate li podesavanja i za Telenor mozda je to i kod mene probelm? :)

selfcare
14-01-2011, 16:58
APN: internet ili net (za veće brzine)
Username: prazno
Password: prazno

Proverite da li operator na čiju ste mrežu prijavljeni poseduje 3G roaming ugovor sa Telenorom na http://www.telenor.rs/

polut
14-01-2011, 23:07
Imate li podesavanja i za Telenor mozda je to i kod mene probelm? :)

Predraze, kod tebe je problem sto kada si u roamingu moras da ukljucis u settings/cellular data/data roaming na ON (po defaultu je na off). a parametri su:
APN: internet
username: telenor
password: gprs

Predrag
14-01-2011, 23:35
Ma znam to druze to je osnovna stvar nije do toga tu je sve ok

marija
15-01-2011, 20:49
ja imam potpuno isti problem.verovatno je problem u APN podesavanju, medjutim veci je problem PRONACI nekoga ko bi mogao da pomogne.

Podesavanja se od mreze do mreze razlikuju?ili postoji neki generalni unos?

posle pozivanja korisnickog servisa mog operatera (orange), nista se nije dogodilo, da bi ona na kraju rekla, ja ne znam kako da vam pomognem......odlicno!

Avijon
21-01-2011, 23:05
Jeste pokušali sa Resetom kartice? Tj., Reset Network settings?
Posle učitavanja kartice i svih podataka, i dalje mi net nije radio, ali Settings -> General -> Reset -> Network, sve je krenulo kao po loju :)