PDA

View Full Version : Anti Glare Screen Protector



predrag89
12-01-2011, 18:30
Kupio sam u iShopu Antiglare foliju, i imam jedno pitanje. Da li je normalno da ovaj antiglare daje efekat "grainy" po ekranu, Dosta me frustrira to. Folija je odlicna, mada home dugme nije prezicno iseceno. Osecaj je dobar, skoro se uopste ne vide otisci prstiju i ekran izgleda cisto, i dosta odbija direktan odsjaj. Ali me izrazito frustrira taj grainy efekat. Kao da je neki filter preko. Skoro kao kod starih Nokia onako kad se kondenzuje vremenom ekran ako me razumete, takav neki osecaj. Jako me to nervira. Da li mozete da mi kazete gde ima normalan da se kupi, platicu i vecu cenu samo da ne utice na prikaz na ekranu. Ovo ipak malo bode oci.

bkns
12-01-2011, 18:43
Ja dok sam imao 3gs sam kupovao najobicnije antiglare folije koje kostaju 300 din i nikad nisam imao kako ti kazes "grainy" efekat. Folija jeste mat i to je to... Ne znam odakle si ali te folije imas manje vise u svakoj prodavnici mobilnih telefona...
http://www.baterije-za-mobilni.com/products/iPhone-3G-AntiGlare-Zastitna-LCD-Folija.html

wwrcw
12-01-2011, 22:15
druze u potpunosti te razumem! tako je i meni napravi na ekaranu kao da ti je rezolucija neznam koliko mala pa se vide pikseli! ja sam poludeo i na kraju stavio obicnu,,,,.... ali na njoj ne da ostaju otisci nego namucis se da ih obrises!

predrag89
12-01-2011, 22:22
druze u potpunosti te razumem! tako je i meni napravi na ekaranu kao da ti je rezolucija neznam koliko mala pa se vide pikseli! ja sam poludeo i na kraju stavio obicnu,,,,.... ali na njoj ne da ostaju otisci nego namucis se da ih obrises!

Tacno tako, daje iluziju kao da je rezolucija poremecena, osecaj pod prstima je odlican i ne ostaju otisci, ali kada povecas brightness i jos po danu, PREVISE se vidi taj "grainy" efekat. Efekat kao pesak, neka zrnca extremno sitna. Ko je ikada koristio Photoshop skapirace o cemu govorim. :D Nadam se da cu se navici vec. Drugar na iPhone 4 ima obicnu i fakticki nemoguce je otkloniti onu nakupljenu "mast" koja je od otisaka prstiju.

predrag89
12-01-2011, 22:24
Ja dok sam imao 3gs sam kupovao najobicnije antiglare folije koje kostaju 300 din i nikad nisam imao kako ti kazes "grainy" efekat. Folija jeste mat i to je to... Ne znam odakle si ali te folije imas manje vise u svakoj prodavnici mobilnih telefona...

Iz Bg-a sam, kupio sam u iPhone Srbija shopu danas... :)) Pokazao mi je foliju momak koji je radio, ali na ugasenom iPhone-u. Svidela mi se naravno, ali nisam video kako je kad je upaljeno, da sam video verovatno bi kupio obicnu. Ali dobro, kazem, iritira, ali nije neupotrebljiv telefon. Koristicu je do iznemoglosti i promeniti. Nego sam otvorio temu da ljudi znaju, i da ako neko zna da mi kaze gde imaju da se kupe KVALITETNE Anti-glare folije. Hvala unapred. :))

driver
12-01-2011, 23:18
Pa glavni razlog odsjaja telefona je glatkoca povrsine. Da bi to nestalo, povrsina mora da bude rapava, dobio si to sto si trazio :) Sta mislis da oni namerno stavljaju glossy ekrane na sve zivo da bi nas nervirali :) Ne, nego je jednostavno slika tako najchistija i sa najvishe detalja. Shto je manje glossy, vishe ce biti rapavo, i manje detalja itd, nesto od ta dva se mora odabrati...

predrag89
13-01-2011, 13:48
A kako objasnjavas matte monitore za desktop racunare? Ja imam mator samsung koji nije glossy, klasican LCD monitor i slika je odlicno cista. :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

driver
13-01-2011, 16:42
To ti mislish, udji u Apple store i pogledaj neki Cinema Display, progledacesh :d

predrag89
14-01-2011, 00:38
Ja ne mislim, ja znam. Postoji razlika izmedju Glossy i Antiglare ekrana. Obicno se profesionalni monitori proizvode u matte finisu, jer skoro potpuno umanjuju odsjaj i s toga imaju bolji prikaz. Glossy finis se dodaju manje osvetljenim ekranima, jer malo poboljsava kontrast i osvetljenost. Pogledaj profesionalne NEC i Eizo monitore od 3500 evra, svi su u matte finisu. Tako da znam o cemu pricam. Matte finis nikako ne kvari detalje, ostrina i kvalitet je isti, jer je materijal takav a pixeli su odmah iza tog materijala. Glossy samo imaju taj premaz preko i izgledaju malo lepse i exkluzivnije. Probaj da koristis na direktnom suncevom osvetljenju laptop sa velikim Glossy premazom na 50% brightness-a. Nemoguce misija.

pile20
15-01-2011, 03:13
Ja imam PhoneDevil anti-glare foliju... Nisam je skidala sa 3GS-a i od mnogobrojnih koje sam probala ta mi je bila najdraza i najbolja. Porucila sam je i za i4 ali cu je ipak uskoro skinuti jer nazalost umanjuje ostrinu Retina Dispay-a, cekam da mi stigne SGP Steinheil Oleophobic za i4 pa da probam tu foliju.

Pogledaj
http://phonedevil.com/

iMorris
15-01-2011, 03:18
Ja sam nalepio samo pozadi, mislim da je nepotrebna folija napred... Samo smeta.

F117
20-01-2011, 01:01
Ja sam nazad stavio InvisibleShield a na ekran nista i saglasan sam sa iMorris-om da je totalno nepotrebna bilo kakva folija naprijed...bar ne sto se tice 3GS-a zbog njegove naprednije povrsine tzv. oleophobic povrsine ekrana:)

rastislav
18-02-2011, 20:13
InvisibleShield je zakon

iLudak
18-02-2011, 20:39
Imam Antiglare foliju , takodje sam je uzeo u iSrbija , vrhunska je , po meni najbolja moguca folija za iPhone , sve sam promenio i Mirror i obicnu providnu al' Antiglare mi je najbolja ubedljivo...

igne
18-02-2011, 23:57
Antiglare folije su na iPhone 4 totalno beskorisne i ja nikome ne preporucujem da stavi tako nesto na njega jer izgubi ostrinu, tj postane sve totalno mutno... Na njega iskljucivo klasicnu foliju ;)

woya90
20-02-2011, 10:24
upravu si igne...ja sam kupio antiglare za ip4 malo da vidim kakva je posto nikad nisam do sad stavljao i sad kad sam je stavio nemam osecaj da imam retina display i slika gubi ostrinu ali navikao sam vec...furacu je dok mi se ne smuci...mirror je tesko sranje...kad sunce zapuca nista se ne vidi...obicna folija je zakon i ako je zalepis kako treba ne moze nikako da smeta jer se ni ne primecuje a stitice ti telefon tako da @iMorris mislim da gresis malo...