PDA

View Full Version : Punjac za struju?



Entheogen
09-01-2011, 17:28
Pozdrav,
da li je neko ovdje narucivao punjac za struju u koji ide usb kabl? Na ebayu nailazim samo na kineske prodavce, a nesto mi se ne kupuje od njih.. Drugu je crkao logic board na iPhone 3gs i on baca sumnju na kineski punjac.
Ima li neko da mi preporuci provjeren model koji ne bi trebao da mi unisti iTouch 4g?

jovanz
14-01-2011, 06:10
Vidi po radnjama za mobilne telefone u kojima se prodaje iPhone.
Imas i kod ovlascenih distributera, ali ne verujem da ti se daje 4000 za punjac :)

dobri
17-01-2011, 09:17
ja nemam applov punjac i sljaka skroz OK. nemam zamerki. a i dosta je jeftiniji.

Entheogen
17-01-2011, 20:09
Nije valjda da kosta 40e? Nikad kraja appleovom preseravanju. Ne znam dal da rizikujem sa kinezom, kao sto rekoh drugu je unistio logic board. Ali ako je apple 40e rizikovacu :p

jovanz
18-01-2011, 00:26
pa da, video kabl za ipod kod nas kosta oko dve ipo pa ti vidi sta je dranje :)

A ja sam moj ipod ponekad punio na punjacu koji sam dobio uz htc tatoo, u koji takodje moze da se stavi usb kabl i koji sam koristio i za neke zvucnike koji se napajaju preko usb-a i sve do sada radi ( osim stakla na ipodu, koje sam malo slomio kada mi je ispao :) ) ali i to ce da se valjda sredi.

Tako da u principu i ne mora da bude kinez. Pogledaj tako neki punjac za android ili neki telefon, na kojem moze da se vadi usb kabl (da mozes da "metnes" applov) i koji ima istu voltazu kao i usb port na kompu. Definitivno ces da jeftinije prodjes a i savest ce ti biti cista :)

Entheogen
18-01-2011, 12:44
Taman ću to i uraditi. Hvala za tip :)

Villa7
14-02-2011, 01:25
ja mislim da nije 4000 nego oko 2000-2500 tako se cene krecu u bg

debelocrevo
14-02-2011, 14:17
Pa evo ja ti mogu rec iz prve ruke vezano uz ove kineske.Kupio sam na ebay-u i kad sam ga ukljucio u struju prassss bummm iskre frcaju na sve strane...nestalo struje...dobro da me nije struja ubila,treslo me je ali sva sreca imam automatske osigurace pa su izbacili.Meni eto nije nista,cak ni mom iphoneu sva sreca nije bio ukopcan dok sam gurao u struju.
Nemoras bit te srece kao ja ali nije za igrat.Ne kaze se djaba kinesko *****...:)

boyche
25-07-2011, 01:54
Ja imam ne originalni punjač(valjda je kineski), ali radi skroz ok. jako sam zadovoljan... Ali originalni je usb koji je uštekan u punjač..uglavnom sve šljaka ok što se tiće punjača... :)

Rakic90
25-07-2011, 02:06
Pozdrav,
da li je neko ovdje narucivao punjac za struju u koji ide usb kabl? Na ebayu nailazim samo na kineske prodavce, a nesto mi se ne kupuje od njih.. Drugu je crkao logic board na iPhone 3gs i on baca sumnju na kineski punjac.
Ima li neko da mi preporuci provjeren model koji ne bi trebao da mi unisti iTouch 4g?

Mogu ti dati broj telefona ako zelis da kupis od jednog pouzdanog momka za 2000din original punjac. Onaj pljosnati, noviji, evropski model.

PanZzer
23-08-2011, 01:55
Nevalja se zezati sa kinezom.Ili original ili ga puni preko kompa.

iLudak
23-08-2011, 02:14
Ja sam danas uzeo od nekog lika sa Kupujem-Prodajem original punjac EU i USB kabal bukvalno nov mozda je korisceno 2-3 x , lik uzeo fotoaparat u Italiji i dosao kuci u BG i otvori torbicu kad unutra punjac i USB i prodao mi za 1500 kinti a meni dosao kao 1 na 11 jer sam uzeo u UK iPhone pa imam onaj sa 3 , sad sam kompletan :)

Goxy86
23-08-2011, 03:33
Onda je ko kec na deset :) , kec na 11 je loše, malo blackjack-a ;)

iLudak
23-08-2011, 03:35
Hahaha , kako god lego mi je bas bas vrhunski za te pare ;)

mveruovic
24-08-2011, 17:14
Onda je ko kec na deset :) , kec na 11 je loše, malo blackjack-a ;)

ja koristim taj kineski koji sam platio 500 din i dobio kabl, adapter, punjac za auto i sve radi super vec godinu dana. I ne verujem bas da je pocelo da ti seva iz uticnice zato sto je kineski, mozda je neki drugi razlog u pitanju.

lydiasr
24-08-2011, 17:54
Ja vas stvarno ne razumem :( Imate telefone noji vrede 400-600 evra a spremni ste da rizikujete za 20-40 evra za koliko moze da se nadje originalni punjac.
Potpuni nonsens :facepalm:

nulled
24-08-2011, 18:07
Meni je ostao USB punjac od HTC touch i od HTC Desire, oba rade na 5v i 1000 mili ampera,kao i za iPhone, pitao sam na forumu, rekose ljudi da se ne zezam, ali konsultovao sam ljude koji se bave tim stvarima i kazu, ako je dobar za HTC Desire, dobar je i za iphone. Proverio sam napon i jacinu struje, sve je u granicama u kojima treba da bude, i sad se razmisljam da lida kupim original i da me oderu, ili da koristim ovaj, jer realno ista voltaza, ista amperaza, sta moze poci po zlu?

mirzab
24-08-2011, 19:05
Ljudi kako vam nije zao telefona! Toliko para date za njih a necete originalni punjac da kupite. Ti kinezi cesto prave varijacije u naponu i otud dolaze svi problemi. Nekom se dogodi da dobije ispravan, a neko i nema srece. Ali, vasa stvar, jeftino a dobro ne postoji to znate.

mveruovic
24-08-2011, 23:50
Da, kupi i original sluske od 80$ jer ponekad kineske prave varijacije u zvuku... Cisto prose***nje apple-a sa takvim cenama. A ne moze da ti bude losiji kineski jer punjac je punjac/ako neko uopste zna sta sadrzi punjac/

lydiasr
25-08-2011, 00:08
Pa vidis, osim ako nisi probao kineske sluske mislim da nemas prava tako da pricas. Ja sam ih, za razliku od tebe probala jer sam takodje htela da ustedim i pogodi... Zvuk je bio kao suplja kanta :-\ A onda sam kupila original za 20 evra.

Uostalom, ako ti se Apple tako proserava, pa zasto uopste nosis iPhone? A ako ga vec nosis onda treba imati i njegovu opremu, a ne neke bedne i rizicne kopije. Ponavljam - rizikovati 400 evra za 20 je zaista van svake pameti.

mveruovic
25-08-2011, 00:43
NAravno da sam probao.
Slusalice original koje sam dobio su se raspale u roku od mesec dana koriscenja, druge koje sam hteo da kupim, akda sam video cenu rekao sam neka hvala... Kupio sam panasonic za 400 din u radnji i super rade vec 8 meseci, niti zuje niti je bio zvuk kao suplja kanta.

Moja stvar zasto koristim apple, ti kupuj svoju opremu za nega i daj jos 400 pored 400 evra za nju.

Ja ovca za sisanje nisam.

p.s. NE znam da l spadas u grupu derista do 20 god pa da ti mama i tata kupuju stvari, a ako zaradjujes sam cudi me kako tako olako se frljas sa evrima. Da imam 100 000 platu ne bih kupovao te dodatke jer su nepotrebni.

Sandi
25-08-2011, 03:20
Mislim da ces najmanje dobiti opomenu zbog prethodnog posta i vredjanja clana a sto se tice opreme ne radi se o tome ko ima koliko i odakle mu vec sta je dobro a sta lose. Tebi niko ne brani da prespojis zice i punis tako telefon. Zna se sta su oni koji su ga napravili odredili i to treba postovati. Kao da si rekao da nisi ovca jer imas novog mercedesa i sipas crnu modricu ulje u njega. Zato ne teraj uz vetar nego procitaj i nauci ponesto. A to sto tebi nije nista crklo posle koriscenja fals opreme je odlicno ali ne znaci da ne crkava i da nece crci kad se to upotrebljava.