PDA

View Full Version : recovery mode problem



Buca
09-01-2011, 13:29
Imam specifičan problem sa jednim starijim Iphonom.

Iphone 2G sa 1.4 OS, Iliberty služio za otključavanje.

Radio sasvim OK i ovih dana kada je bio veliki minus, iscuri mi baterija i ostane bez struje, po dolasku kuci, ukljucim ga u punjač da se puni i ukjluči se i podigne u recovery mode ( ono nacrtana ikona od Itunes-a i kabla ) sve živo sam probao da podigne sistem; restartovanje, iliberty i sl, ali ništa ne pomaže, non stop je u recovery modu.

Ima li neko rešenje, a da mu negazim softver novim, i rado bih povadio neke sličice i kontakte iz njega koje nisam bekapovao od pre par meseci, jer sam se ulenjio što se toga tiče :-(

Poz i hvala unapred.

bugsy
09-01-2011, 14:15
Imam specifičan problem sa jednim starijim Iphonom.

Iphone 2G sa 1.4 OS, Iliberty služio za otključavanje.

Radio sasvim OK i ovih dana kada je bio veliki minus, iscuri mi baterija i ostane bez struje, po dolasku kuci, ukljucim ga u punjač da se puni i ukjluči se i podigne u recovery mode ( ono nacrtana ikona od Itunes-a i kabla ) sve živo sam probao da podigne sistem; restartovanje, iliberty i sl, ali ništa ne pomaže, non stop je u recovery modu.

Ima li neko rešenje, a da mu negazim softver novim, i rado bih povadio neke sličice i kontakte iz njega koje nisam bekapovao od pre par meseci, jer sam se ulenjio što se toga tiče :-(

Poz i hvala unapred.

Tiny umbrella bi trebao da moze da ti resi problem ;)

komsa
09-01-2011, 16:15
probaj hard reset......drzi oba dugmeta 10-tak sekundi dok se ne ugasi ,posle ga upali normalno....

Buca
09-01-2011, 16:58
Probao hard reset, ono varijanta držiš home+sleep button po 10 sek i slično u svim varijantama, nažalost ne radi.

Nisam nikad koristio Tiny umbrella, skinuo sam ga i probao ali on ni ne vidi phone :(

Buca
14-01-2011, 10:24
Rešio problem instaliranjem novog OS-a 3.1.3(7E18) custom bazi whited00r i sad imam par pitanja.

- Da li je moguće aktivirati MMS na ovoj verziji bez posebnog aplikacionog programa? Ima opcija u settings ali ne prihvata mi setovanja za telenor, jel grešim negde?

- Koji su source-vi dobri za cydiu? Naravno besplatnih programa.

Ukoliko sam trebao da otvorim novu temu ili ovo treba da bude u nekoj drugoj sobi za diskusije, molim da mi administratori oproste, nisam baš često posećivao forume.

eLfid
14-01-2011, 21:25
Za mms: http://www.isrbija.net/forumdisplay.php?f=27
Sources: cydia.xsellize.com, apt.macosmovil.com, sinfuliphonerepo.com.. eto ti par njih...

Buca
14-01-2011, 21:48
MMSC: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
Proxy: 217.065.192.033:8080

APN: mms
Username: ostaviti prazno
Password: ostaviti prazno.

Problem je u tome što kad upišem APN:mms on to ne zapamti, tj jednostavno ne prihvata. Malo sam zbunjen zbog toga.
A i gde se nalaze funkcije mms-a, ono dodavanje slika, zvuka videa kod ove custom verzije, jer koristio sam swirly ranije na starom OS-u, pa mi je ovo nepoznato.

Hvala

eLfid
17-01-2011, 01:05
Problem je u tome što kad upišem APN:mms on to ne zapamti, tj jednostavno ne prihvata. Malo sam zbunjen zbog toga.
A i gde se nalaze funkcije mms-a, ono dodavanje slika, zvuka videa kod ove custom verzije, jer koristio sam swirly ranije na starom OS-u, pa mi je ovo nepoznato.

Hvala

Evo ti gotova podesavanja:
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=3126

tonysrbija
10-02-2011, 16:54
Pomoc, vezano za ovu temu... Imam iphone koji je u recovery modu i nikako ne mogu da izadjem iz njega, a ne znam koji je operativni sistem u telefonu, pa ne smem da ga restorujem napamet... Imate li neko resenje, savet, sta da radim? Hvala unapred! Toni

lcf13
10-02-2011, 17:20
restore in iTunes a zatim pogledaj
http://www.isrbija.net/showpost.php?p=167315&postcount=430 i zavrsena prica! >:D

tonysrbija
11-02-2011, 10:58
Ovaj moj iphone je 3g ili 3gs, nije 2g... Jel ima to neke veze, posto na ovom linku pise "Projekat: iOS4 za iPhone 2G"...? I kako da restorujem u iTunes-u, kad ne znam koji OS smem da ubacim u telefon? Ako nesto nisam dobro razumeo, izvinjavam se... :)

lcf13
11-02-2011, 11:14
kad vec ne znas onda kreni ovako:
1. download f0recast(google it)
2. download umbrella
3. poivezi iPhone sa compom
i kad startas f0recast onda ce ti izbaciti komplet specifikaciju telefona (os/iOS, Bootloader....)
4.startaj umbrellu, klikaj na save shsh
5. kad sve zavrsis pisi rezultate ovdje pa cemo vidjei sa cim raspolazes(mada si fulao sekciju 2G je ovo) ako nema tvoj telefon aluminijska ledja onda moze biti ili 3g ili 3GS!
jedino ce ti restore pomoci, al PAMETAN restore, prvo podatci pa cemo onda pricati dalje!

na forumu ima izvrsnih tutorijala izmedju ostalog i lock code recovery!

u principu to je zakljucan telefon ?! ZASTO? JEL UKRADEN?:smackbum: NADJEN?:embarrassed:
SAD razmisljam da li da izbrisem post!:brickwall:

tonysrbija
11-02-2011, 11:35
Hvala za ovo prvo, javljam sta sam uradio... Nije ukraden, ne brini, nego je covek zaboravio sifru, pa sad pokusavamo da se snadjemo da ga upalimo... :) Sad cu pogledati po forumu za lock code recovery... Pisem malo kasnije. Hvala na strpljenju! :)

lcf13
11-02-2011, 15:12
to je to sto sam pricao, jako jednostavno! probaj, pa ako ne ide onda restore i tako!