PDA

View Full Version : PDF Reader koji automatski wrap-uje text pri zoomiranju?



cyborg24
08-01-2011, 22:23
Treba mi PDF Reader koji automatski wrap-uje text pri multitouch zoomiranju (prilagodi velicinu fonta na veicinu ekrana bez potrebe za setanjem levo desno da bi se procitao tekst) nalik na QuickOffice za Android.
Na iPhone QuickOffice verziji ne radi opcija wrap-ovanja texta za PDF fajlove vec samo za Word fajlove.

GoodReader vec imam i na njemu postoji funkcija da se PDF fajl prebaci u konvertibilan format pri cemu onda moze da se manipulise sa njim (menja velicina i vrsta fonta, boja fonta i pozadine dok je tekst prilagodjen velicini ekrana) ali se time gube svi ostali vizuelni delovi PDF-a npr. slike, ilustracije tako da i dalje nije najsavrsenije resenje i QuickOffice na Androidu je ipak bolji za citanje PDF knjiga od GoodReader-a.

QuickOffice na Androidu je cini mi se mnogo bogatiji funkcijama sto je steta za iPhone jer ne vidim razlog da ne budu identicne verzije.

cyborg24
10-01-2011, 03:23
Da li je moguce da ne postoji takva aplikacija na iOS-u ?

iKnez_95
10-01-2011, 03:28
Mislim da dupli tap po tekstu rjesava tvoj problem.

cyborg24
10-01-2011, 12:00
Mislim da ne razumes tacno sta mi treba.

Dupli tap mi ne resava stvar zato sto mi samo zumira tekst ali kada bih hteo da citam neku knjigu u PDF koja ima sitan tekst i kada ga zumiram onda bih morao da "setam" levo desno po ekranu za svaki procitani red.

Probaj u QuickOffice-u na iPhone-u da zumiras multitouch-om neki Word dokument i PDF fajl pa ces videti razliku koju program pravi u zumiranju.

Word dokument ce biti zumiran ali u isto vreme i tekst ce biti prilagodjen sirini ekrana tako da nece biti potrebno setanje levo desno vec samo dole gore kako bi se skrolovala stranica.

Za PDF fajl to nece biti slucaj.

Na Android QuickOffice-u i PDF fajl se wrap-uje na isti naci kao i Word fajl dok na iPhone verziji QuickOffice-a je iz nekog razloga uklonjena ta funkcija.

Meni treba aplikacija za iPhone/iPod koja ima funkciju wrap-ovanja teksta pri multitouch zumiranju za PDF fajlove kao sto to radi Android QuickOffice.

jovanz
14-01-2011, 06:04
PDF reader Pro.

Imas opciju reflow text, a mozes i da gledas standardno, ali to u principu i nije toliko korisno:).
I super je jer pamti poslednje mesto gde si ostavio knjigu, skriptu ili sta vec zelis da citas.
A mislim da imas i opciju da uploadujes pdf i preko neta i preko itunesa. Javi jel ti radi posao programcic.