PDA

View Full Version : iPod Touch 1G pocetak



Bahamut
08-01-2011, 18:27
Ok ljudi, napravih ovu temu kako bi mi neko mogao odgovoriti na nekoliko pitanja, a tema moze posluziti svim novajlijama.
Ok, da pocnem.
Verzija je 3.1.3.
Jailbreak odradjen pomocu Spirita.
Sta dalje, da ne idem sam i 10000x radim restore...

Znaci, htio bih da znam sledeci korak, krenucemo u pravcu skidanja igara.
Radio sam po tutorialu ali ne desava mi se isto kao sto pise.
Da li prvo trebam instalirati iOS i koji je najbolji, link ka nekom tutorialu bi bio pozeljan.
Znaci i savjeti i tako to, samo nemojte ovaj smajli :vb_search jer stvarno se ne mogu snaci, pa ako neko ima vremena i volje da mi pomogne.
Hvala unaprijed.

kylle
09-01-2011, 23:26
Ako si Jailbreak-ovao IPod, sledece stvar je da udjes u Cydia-u i update-ujes ako postoji nesto, ako ne ides Manage>Sources>Edit>Add> zatim ukucas http://cydia.hackulo.us, pa add source, kad sve to instalira nadjes Installous isto tu i instaliras, nakon toga izadjes iz menu-a, zelena ikonica ti je installous, potpuno je isto kao appstore, samo sto su ti sve aplikacije besplatne, imas search nadjes, skini, instaliraj i uzivkaj..

Nadam se da sam pomogao..
Pozz

Bahamut
10-01-2011, 14:58
Znaci hvala puno, isao sam po ovim tutorialima i samo sam morao restore-ovati ipod vise puta.
Puno si mi pomogao, hvala jos jednom.

Uspjesno sam instalirao par igara i aplikacija pa bi mi backup dobro dosao, sta mi preporucujes, kad da radim back up, ne zelim nista da izgubim ako slucajno dodje do prinudnog restore-a, i naravno, kako da uradim back up?

EDIT: Ovo mi se desilo i prosli put kada sam radio sa hackulosom.
Ne mogu vise uci u Cydia-u!
Samo me izbaci, sve ostalo radi osim nje.
Prosli put sam restartovao ipod i morao sam raditi restore.
Sad ga necu restartovati jer mi cydia toliko i ne treba, treba, ali nije hitno :D
Postoji li neki nacin da pokrenem cydia-u ponovo bez restarta, dok ne uradim back up?

kylle
15-01-2011, 20:57
Backup radis koliko ja znam kad prikacis Iphone, sa leve strane gde ti pise ime IPhone-a kako si stavio, tu ides desni klik i back up, a kad ga restorujes, posle ides samo restore from backup i to je to. Ja nikad to ne radim jer sacuvam sve skinute aplikacije u jednom folderu, pa ako se nekad nesto s*ebe, samo ih instaliram ponovo i to je to. Pricam ti zato sto nekad backup moze da zeza pa da te ne s*ebe da ne mozes nista da vratis posle.. ;-)

Bahamut
18-01-2011, 21:27
Ok, hvala, ali nisam te razumio u potpunosti.
Kako mislis "sacuvas aplikacije u jednom folderu"?
Mislis na PCu?
Posto ja aplikacije skidam direktno sa iPod-a, tj. preko Installous-a.
Na koji nacin ti skidas aplikacije, da probam?

Jos me nesto zanima.
Htio bih da u potpunosti izbjegnem iTunes ako je moguce.
Skinuo sam Files (olivetoast.com) program i radi dobro posao samo bih volio ako je moguce usavrsiti.
Npr. kad ga puljknem da ide kao USB flash a ne kao network device, jer na svakom novom racunaru na koji ga prikopcam moram ganjati ip adrese i zezancije.
Dalje, htio bih, ako je moguce, neki dobar muzicki player koji ce mi raditi neovisno o default playeru, tj. uzimace fajlove (pjesme) iz Files-a (ilis ta vec bude) i praviti plejliste i sl jer mi trenutno u Files-u otvara pjesme u przorcetu slicnom kao default player ali ne radi minimizacija, tj. kad pritisnem home zaustavi se muzika.
Dalje, to sam vec pitao gore, svodi se na isto.
Interesuje me fajlovi sto skinem sa Installousa kako da se sacuvaju i da li mogu uopste.
Znaci, npr instalacioni fajl igre Angry Birds, da ga sacuvam u File-su ili na kompu.
Znaci, u sustini, da izbjegnem Apple :D
Sve fajlove da prebacujem preko explorera, ukljucujuci audio i video fajlove i da koristim iPod kao USB Flash drive...
I naravno, da mogu downloadovati bilo sta sa Safari-a na iPodu u Files ili bilo koji drugi folder.
Hvala unaprijed.