PDA

View Full Version : Jailbreak-ovanje Iphone 3G i Backup podataka !!!



vladom03
08-01-2011, 00:30
Pozdrav, imam pitanje vezano za Jailbreakovanje... Znam da se kada se Jailbreak-uje Iphone da gubi sve aplikacije, e da li gubi i slike i kontakte koji se nalaze u telefonu. Radio sam Jailbreak al' to je već prethodno izbrisano pa sada ne znam da li i to nestaje...
Drugo pitane vezano je za transfer slika i imenika. Postoji li način da se u iTunes-u prebace slike i imenik na računar pa da se kasnije ubaci ponovo i kako to uraditi.
Jedno još pitanje vezano za pravljenje albuma u Photos-u. Kako se mogu napraviti drugi albumi osim Camera Roll u fabričkom pregledniku fotografia Photos-u.
Hvala unaprijed... pozdrav.

Byakuya
08-01-2011, 01:16
1.ne mora da znaci da ces izgubiti aplikacije
2.postoji nacin naravno...samo kada povezes svoj tel na racunar otvori ti se onaj prozor koji ti omogucuje da vidis sve slike koje si uslikao i naravno mogucnost da ih iskopiras na racunar...
2.2.sto se tice imenika kada bocnes tel odes u itunes,tu kliknes na svoj tel na listi i sa desne strane izaberes cini mi se info tu sada imas gomilu stvari izmedju ostalog i sync contact with i tu izaberes sa cime zelis da sinhronizujes svoje kontatke(outlook,address book...)
3.ako imas folder gde drzis slike i to sinhronizujes sa telefonom imaces jos jedan folder pored camera rool,ako imas 2 onda ces imati 2 komada,100 imaces 100 foldera itd...kapiras :)

ali pre svega ovoga reci nam koji je FirmWare tvog telefona i da li je simfree ili ne...i tako slicne informacije...

vladom03
08-01-2011, 01:25
Otprilike sam sve ovo već pronašao, samo nisam bio siguran kako šta. Mislim da sam shvatio sve. Model je 3G 8GB iOS 4.2.1. ... a pošto sam novi u ovome ne znam baš sad ovo za simfree...

Byakuya
08-01-2011, 01:36
ako imas ultrasnow instaliran na listi u cydia onda nije...u suprotnom jeste:)

vladom03
08-01-2011, 01:46
Imam instaliran, dakle nije simfree. Nisam baš upoznat sa tim izrazom, možeš li mi ukratko pojasniti... A ako može još jedno pitanje, ne vezano za ovu temu, mislim da ćeš svakako znati...
Naime, baterija mi jako brzo odlazi, npr. za 8 sati na standby-u je izvuče, dakle bez diranja, a bilo kakav rad skraćuje na svega par sati trajanje. Držim i Bluetooth i Wi-Fi, čak i 3G mrežu sve isključeno, ali i dalje tako brzo gubi. Postoji li kakav lijek za to ili je neophodno mjenjanje baterije. Pošto sam preko e-bay-a kupio bateriju (navodno nova) međutim kad sam ubacio sve je bilo super i ostavio da se puno preko noći, kad sam ujutru uzeo tel da nešto pogledam on se ugasio na punjaču i od tada kada se ponovo ukopča ne registruje punjenje, a kad se krene upaliti prikazuje praznu bateriju. Pa sam zbog toga vratio na staru bateriju, jel to do te baterije, da ona ne valja ili je nešto drugo u pitanju... Hvala na prethodnoj pomoći i hvala unaprijed za ovo... :)