PDA

View Full Version : Caller ID Fix na SIM Free ?



Bojan_Libra
06-01-2011, 22:47
Zna li neko kako da instaliram Caller ID Fix na Iphone-u 4 (4.2.1) sim free (nema Cydiu), da li je jedino resenje jailbreak ili ima jos neka mogucnost, ako moram da radim jailbreak da li je to moguce na ovom sistemu ?

Unapred hvala na pomoci

valdy
06-01-2011, 23:13
da bi imao cydia,moras jb svoj telefon,al posto nema za tu sw,nista od toga.

Postoji resenje,da postanes vip korisnik,jer kod njih iz nepoznatih razloga radi caller id,a drugo resenje je da probas da ubacis ispred svakog broja prefix +381.

Ako ni to ne upali,onda moras da dupliras brojeve.To izgleda ovako,broj 0601234567,upises u tom formatu i sa prefixom +381601234567 za 1 kontakt ;)

macakbl
31-01-2011, 10:58
Ovo je veliki problem, imam istu situaciju, cekam JB za 4.2.1 na sim free. Imam velike probleme sa sms-om,... uvjek moram gatati ko je poslao sms. Ne mogu shvatiti kako su mogli napraviti takav propust na ios. Do sada sam uvjek imao JB i stavim fix tako da nisam ni razmisljao na ovo temu. Ali evo zadnjih 20-ak dana imam cist ios i tako me nervira na ludim. Jel ovo samo problem na nasim mreznam na podrucju ex-yu ili je generalno problem na svim mrezama!??

shO
31-01-2011, 11:18
@macakbl

Ista situacija i kod mene ;) al dobro, pa znam skoro ceo imenik napamet...

To ti je samo za podrucja na kojima nije planirana prodaja Apple-a (tako da ako nas nema na listi, a nema nas, onda nam se ovo desava i zato nam je potreban fix).

Koga zanima ovo, vise moze da procita na ovom linku...

http://www.iclarified.com/entry/comments.php?enid=1952

komsa
31-01-2011, 11:20
-nije to propust u iOS-u nego su propustili da uvrste Srbiju(slucajno ili namerno)..... u drzavama u kojima se prodaju iPhone-i ne treba id-fix

valdy
31-01-2011, 11:25
sem u vip-u,gde caller id radi savrseno iz nepoznatih razloga ;)