PDA

View Full Version : Kako kupiti iPhone 4 u Americi?



acakralj123
06-01-2011, 18:09
Postovani Applovci,

Putujem u Ameriku, i cuo sam da tu mogu da nabavim iphone 4 za 600 dollara u apple radnji pa da ga unlockujem, da li to moze neko da potrvdi?
Tu cu biti sa prijateljima tako da ako je potrebna neka registracija, Americki pasos, social security number, tu mogu da mi pomognu.

Hertzog
06-01-2011, 18:12
Mislim da ne mozes. iPhone je tamo vezan za mrezu i kosta cca $200, a oni ne prodaju sim free telefone, jedino da odes u Kanadu pa da tamo kupis sim fre za nekih 400-500$


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
06-01-2011, 18:13
udjes u prodavnicu,kazes da hoces telefon bez ugovora to ti je 599$+10% poreza= 660$(porez je naravno drugaciji od state to state :) ) izadjes iz prodavnice i to ti je to...medjutim telefoni uvek ostaju zakljucani za maticnu mrezu tj at&t tako da ce ti svakako trebati osim jailbreak i unlock...koji jos uvek nije izasao...


@Hertzog nije bas tako u Kanadi...tamo je 500evra otpr telefon(opet bez poreza) ali zato jeste simfree...

acakralj123
06-01-2011, 18:14
Hvala ti, ali verujem da moze da se kupi takozvani "no commitment" za 600, potrazi na internetu, nego me zanima ako neko ima iskustva sa tim.

acakralj123
06-01-2011, 18:15
Byakuya,

Hvala ti puno druze, 23 januara se vracam.
ZNas li mozda na kom ce softveru biti?

Byakuya
06-01-2011, 18:16
nema na cemu...i naravno to je iz licnog iskustva...znaci nisam procitao na netu nego je meni tako donet...
ako ne bude promene FW 4.2.1 i BB 3.10...

acakralj123
06-01-2011, 18:18
Sutra stizem kog njih oko 2 po njihovom, a radnje rade do ponoci ( neka praznicka varjanta). Tako da cu videti. Pogledacu i onaj iPad :)

zmajcek
06-01-2011, 18:40
Sutra stizem kog njih oko 2 po njihovom, a radnje rade do ponoci ( neka praznicka varjanta). Tako da cu videti. Pogledacu i onaj iPad :)

sve je kako ti je bayakuya rekao, nema sta da brines!
udjes u prodavnicu, stanes u red za iPhone 4, kazes prodavcu da oces bez ugovora i platis 599$ + porez i odes kuci sa svojim telefonom...

tako sam ja uradio u apple store u NY nedavno i sigurno mozes tako da kupis, ne treba ti ni security number od prijatelja ni adresa u americi ni nista...

Budi samo svestan da iako uzimas telefon bez ugovora on ce biti zakljucan i pitanje je koliko ces cekati na unlock, ljudi cekaju vec nekoliko meseci unlock za 4.1 i jos nije izasao, a ti ako ga sutra kupis imace novu verziju sto znaci da ces cekati jos ko zna do kad, moguce i do proleca / leta..


bila je opcija pre da uzmes preko nekog ko je kreditno sposoban sa ugovorm za 200$ i da plaris prvi mesec pretplatu, i onda raskid ugovora (mislim da je to bilo oko 200$) pa te telefon izadje za nijansu jeftinije, ali su onda to ukinuli koliko ja znam...

acakralj123
06-01-2011, 18:48
Jaoj ovo za Fw me brine... Koji ce FW biti na njemu?

zmajcek
06-01-2011, 18:55
prijatelju, ako ces sutra da ga kupis nema sta da se pitas koji ce fw biti, bice 4.2.1 koji drugi
bb ce ti najverovatnije biti 3.10
jos nije za to izasao ni full JB a unlock ko zna kada ce.. sa druge strane ne bi bilo cudno ni ukoliko bi se odjednom pojavili JB i unlock i za ovaj i za prethodni bb, sve je moguce!
prava istina je da ti niko ne moze garantovati kada ce se to desiti.

ja verujem da ce unlock uvek biti moguc samo je pitanje koliko ces cekati na njega, zavisi koliko ti se zuri i da li ces imati priliku da kupis telefon i nekad kasnije ili si sad u americi pa kupujes sad il nikad :)

u kom si gradu? postoje i druge varijante za kupovinu osim apple store ;)

acakralj123
06-01-2011, 18:58
U NY. drug jedan koji je jedan od distributera za apple mi je reko da se 15og nesto ocekuje.
Ako treba mogu da porucim i na hotel nesto preko interneta.

E i hotel mi je na lexingtonu, znaci blizu mi je sve za setnju vec sutra.

Byakuya
06-01-2011, 19:00
iphone ne mozes naruciti preko neta...tj mozes ali onda mora sa ugovorom...isto vazi i za telefonski poziv...znaci SAMO i ISKLJUCIVO ako odes tamo i kazes hocu bez ugovora...

zmajcek
06-01-2011, 19:10
u NY ti je radnja na 5. aveniji i 59 ulica ako se ne varam, tu pocinje i central park, ne mozes promasiti stakleni ulaz sa gricnutom jabukom ;)
samo budi spreman da tamo je uglavnom guzva pa se spremi da malo cekicas u redu...

ne znam sta ti taj drug ocekuje 15. januara ali ako radi za apple i ocekivanja su od njih sumnjam da se radi o unlock... mada videcemo za 10ak dana :))

kada sam rekao nesto drugo to je opcija da ne kupis telefon u apple store nego u nekoj drugoj radnji, videces po NY gomilu turskih ili indijskih prodavnica (preoznaces ih jer prodaju tehniku i kofere zajedno :vb_kez: ) i oni prodaju otkljucane telefone mada to je prilicno rizicno, kod njih nema garancije i povrata novca... znam ljude koji su tamo dobro prosli a znam i one koji su prosli lose....

treca opcija je da pogledas na craiglist nesto polovno sto moze da se otkljuca...
prob sa iP4 je sto ne mozes da ga probas, tj mozes ako imas sa sobom mikro sim u sta sumnjam

acakralj123
06-01-2011, 19:16
Ta na 5. aveniji mi je blizu pa cu svratiti tu.
Taj drug je ovde sef neke radnje (distributeri apple-a) i za moju firmu radi svasta od onih krekovanja i gluposti kad nam zatreba nesto. Ali nadam se da je upravu :D

Ostajem 2 nedelje, pa cu probati sutra u apple radnji ako to ne uspe imam vremena za improvizaciju.

Vidim da znas puno, ako te zanima otvorio sam novu temu o maskama, svrati reci mi sta mislis.

Inace,
Hvala puno svima neverovatno koliko ste mi pomogli!

Byakuya
06-01-2011, 19:18
Samo da znas ako kupujes u apple store u 5oj aveniji tu je i moj uzet tako da problema nemas...:)

woya90
06-01-2011, 19:18
ja sam samo otisao i trazio da kupim telefon bez ugovora i imao sam srece jer sam kupio telefon 2-3 dana pre izlaska 4.1 tako da sam uspeo da ga JB i unlockujem

@zmajcek - ja sam bio kupio na ugovor 3g(avgust 2009) uz moj pasos jer sam student u americi i to se i dalje moze uraditi ali se ne isplati...zasto?zato sto opet ostaje zakljucan a raskid nije vise 200$ nego 375$...tako da bi ti sve ispalo cak i skuplje... da racunas da uzima 16gb($200+taxa telefon prvi mesec racun $60 +taxa za prvi mesec kao i za drugi i $375+taxa raskid > $700)
dok ti verzija od 32gb kosta $758 sa taxom(koja je inace 8% za drzavu NY) ako ga kupis odmah bez ugovora

acakralj123
06-01-2011, 19:19
Iskreno, to mi vise znaci od garancije. :P

zmajcek
06-01-2011, 19:19
nema problema, tu smo da razmenimo iskustva ;)
i sto cesto pominju u drugim temama ima dugme zute boje kojim se zahvaljujes :)

acakralj123
06-01-2011, 19:21
Nov sam ja tehnologiji foruma xD

zmajcek
06-01-2011, 19:23
@zmajcek - ja sam bio kupio na ugovor 3g(avgust 2009) uz moj pasos jer sam student u americi i to se i dalje moze uraditi ali se ne isplati...zasto?zato sto opet ostaje zakljucan a raskid nije vise 200$ nego 375$...tako da bi ti sve ispalo cak i skuplje... da racunas da uzima 16gb($200+taxa telefon prvi mesec racun $60 +taxa za prvi mesec kao i za drugi i $375+taxa raskid > $700)
dok ti verzija od 32gb kosta $758 sa taxom(koja je inace 8% za drzavu NY)

ma da znam za to, zato sam i rekao da se ne isplati, samo sam ja mislio da su ukinuli opciju da raskines ugovor nisam znao da su samo podigli cenu, ma to se nikako ne isplati...
a cekaj, jel ti ne treba kreditni rejtingmoze bilo ko da kupi na ugovor ko ima tamo boravak?

offtopic>>
dolazim ja na prolece opet tamo, javi ako treba nesto iz otadzbine ;)

woya90
06-01-2011, 19:30
pazi svako ko ima tamo neku vrstu stalnog prebivalista moze da kupi na ugovor... ja sam im dao potvrdu da sam na univerzitetu i dao im moj pasos...i osim toga mi nista vise nisu trazili ;)

verujem da ne prihvataju privremene adrese tipa od hotela itd :)

zmajcek
06-01-2011, 19:35
ma to ok, ali recimo neko ko ima green card moze opusteno da kupi?
ima kucnu adresu u USA, ali recimo da je tek pristigao na strano tlo :D
bez obzira sto recimo nema stalan posao (placen porez i ostalo) i sl?

woya90
07-01-2011, 01:40
pa ja nemam stalan posao i tek sam bio pristigao i kupio...tako da predpostavljam da mozes i ti sa green card-om... tj cak sam i vise nego siguran ;)
jos ako si sa green cardom dobio i social security number..onda nema sta da brines...samo im das to... to im je najbitnije...

kizakizo
07-01-2011, 02:27
ja sam kupio tako kao ti. uzeo iphone 4 bez ugovora ali je i dalje zakljucan na att mrezu. tako da sad cekam unlock. a to je bilo oktobra i tad je bio 2.10.04 a sad verovatno je jos noviji...