PDA

View Full Version : WiFi tethering



vvvlaki
05-01-2011, 08:44
Ako postoji ova aplikacija ovde, molim moderatore da izbrisu ovaj post. Koristio sam search, ali nisam nasao...

U svakom slucaju, ako nekome ne radi MyWi (moj slucaj), nadjoh alterrnativu koja radi sasvim pristojno.

PDANet (ovo sam imao na WinMo telefonima, a sada i za iPhone).

http://www.iphonetechie.com/2010/10/pdanet-4-18-cracked-deb-file-and-installation-tutorial-great-alternative-to-mywi-4-8-3-works-awesome/

Ja sam instalirao iz iFile-a, bez ikakvih terminala, logovanja... Jedino je bitno da se nakon instalacije uradi respring i to je to.

doktor22
05-01-2011, 08:50
....ovo si objavio u krivoj kategoriji, trebao si u cydia posto je deb.file ali ovo nitko nije objavio jos....tako da

vikhiiz
05-01-2011, 09:38
Zar ga nema u Cydia... kad vidim ove .deb fajlove, muka mi je...
Zašto komplikovati ako može jednostavno?
Jel ga ima u Cydia (cracked) ili ne?

vvvlaki
05-01-2011, 10:43
Ok, mislim da ce moderator to premestiti gde treba.

Ima ga u Cydiji (tek sada to vidim), a ja ga nadjoh hard way - Google. U svakom slucaju lepo radi.

djalf
05-01-2011, 13:52
Tema premestena ;)
Ja koristim PdaNet i radi savrseno, imate krekovanu verziju u repo-u u mom potpisu. Mislim da sam vec pisao negde.
Radi i WiFi ruter kao i preko USB-a sto me je spasilo prosle nedelje kada je bilo dosta ADSL prekida.

vikhiiz
05-01-2011, 18:28
@djalf: na ovom repo-u ima PdaNet Free Edition... nešto mi to ne uliva previše nade da je to to...
Jel to full verzija; jel radi posao kao MyWi ili je ova verzija nečim ograničena, s obzirom da je free?

djalf
05-01-2011, 20:09
Nije bre free, pise kad udjes unutra da je Full Edition, verzija 4.18:
http://img262.imageshack.us/img262/1961/photoar.png

Probano na iPhone4 i 3GS, 4.0.1 i 4.1 FW
Ispravio sam naziv, pisalo je Free a nije vec je Full.

vikhiiz
06-01-2011, 11:42
E tooo...
Jer u Cydia, u repo-u koji si preporučio, piše lepo PdaNet Free Edition! :)
Ok :)
THX!!

EDIT: Ovde (na Cydia) se stvarno dešavaju neke čudne stvari! Evo sad lepo piše FullEdit. Jbt, pa ispada da sam ja lud :s
Ali nebitno... sad ću da je probam :)
Fala

EDIT2: Ajde još nešto... kada kreiram hotspot, pretpostavljam da channel ostaje na 4, ali šta je sa ovim signalom na 50%? Da li da ga povećam ili je ok na 50%?

djalf
06-01-2011, 14:47
Nisi lud vec sam ja ispravio ime na Repo-u ;)
Mozes da ostavis na 50% mada sam ja probao i na 20 i radilo je. Postavi sifru da ti se ne nakaci neko drugi mada ga mozes videti u listi.

vikhiiz
06-01-2011, 16:28
Radi i prezadovoljan sam u odnosu na cimanje oko "čuvenog" MyWi... pfff...

@djalf: ok, znam da može, ali šta dobijam kad stavim na 100% a šta na 50%?

Primer:
1. Ako stavim na 20% jel to znači da telefon mora da mi bude bliži iPad-u, laptopu, ili to ne znači to? :D
2. I da li ako stavim na 100% znači da mi se baterija brže troši, ili opet ne znači? :D

djalf
06-01-2011, 22:06
Za oba, mislim da to znaci bas to, snaga kojom iPhone emituje signal. E sad da li radi stvarno, to jest smanjuje snagu, nisam probao. Znam samo da program radi extra, povezao sam desktop sync kablom i koristio net kao da je ADSL ili kablovski.

driver
07-01-2011, 01:28
Tethering preko BTa je mnogo bolji jer ima mnogo veci domet, i ne treba nista da se instalira dodatno...

vikhiiz
07-01-2011, 01:43
^Iskreno, ništa nisam razumeo... Kako se ovo postiže?

driver
07-01-2011, 01:46
Settings > General > Network > Internet tethering

Samo treba da ga uparish sa kompom i svaki put kad hocesh net ukljucish BT i na kompu se povezesh, i imash ga :) A pogotovo ako si na Macu, podeshavanje je jednostavno i traje minut.

djalf
07-01-2011, 01:52
Samo skines Client za komp ovde:
http://www.junefabrics.com/desktop/
Koji instaliras i to je to, posle se samo povezes, ne treba ni minut ;)
Bluetooth je prespor za 3G konekciju, WiFi i USB su bolji.

driver
07-01-2011, 01:59
1. BT ide 2Mb/s, koji to 3G je brzi od toga ? (a da ne pricham shto 3G van Beograda treba lampom da se trazi :d)
2. BT troshi 10x manje struje od Wifija
3. Mnogo stabilnija konekcija od Wifija
4. Jedno manje ****** sa Cydije :)

vikhiiz
07-01-2011, 11:21
Idemo ovako:
1. ukapirao sam šta pričaš @driver-u... ako je tako onda je to 5x bolje nego bilo šta sa cydia, slažem se... Ja ga ionako koristim za iPad... E sad, za neki komp to ne bi bio slučaj jer nemaju svi desktop računari BT...
2. ja ne mogu da povežem iPad i iPhone putem BT-a... neće da se nađu! Razlog? Zna li neko?
3. istina je ono za VIP i unošenje parametara... Nemam nikakve parametre unete a net radi, naravno kad mu omogućiš pristup u general/network/cellular data+3g
4. sad mi u general/network stoji internet tethering opcija i krug se vrti a ja sve isključio (bt, cell data network -> znam da ovo nema veze, ali kako da isključim sada to? Čini mi se kao da to troši bateriju ako tako traži?)
---------
Pomagajte za BT!!!
Već par minuta (cca 5) se traže i ništa...

djalf
07-01-2011, 12:20
Da to dobro radi preko BT, ne bi postojali drugi programi ;)
BT je prespor za to, jedno je teorijska brzina a realna sasvim mesto drugo. WiFi omogucava do 50Mbit/s a USB do 400.

driver
07-01-2011, 14:26
Djalfe, nista te ne razumem. Ti imash 50Mb net preko 3G i BT te sputava da iskoristish tu brzinu jer ti sluzi da skidash HD filmove ? :)

Koristim kombinaciju sa BTom i Macbookom vise od godinu dana redovno, uglavnom po Vojvodini i peak koji sam imao sa 3G je oko 2Mb, ali je problem sto 3G tako radi u centru par gradova, sve ostalo si srecan ako ima i Edge, i net u proseku ne prelazi 500Kbit, tako da je Wifi tu nema shta da trazi sa velikom potroshnjom, nestabilnim signalom i "piratskim" softverom.

A inache, BT je teoretski oko 3Mb, u praksi ide oko 2Mb, i chak da svuda mozesh da postignes tu brzinu, ja ne znam kome treba vise za bilo kakav surf. A na sve to, koji ti paket neta placash kada ti treba brze od 2Mb ? Pa 1GB cesh tako da potroshish za 2 dana :)

@vikhiiz
1. Nemaju svi kompovi BT, a isto tako nemaju ni Wifi :) BT dongle kosta 500 dinara i mozesh da ga nosish u novchaniku ako treba :)
2. iPad i iPhone se ne mogu povezati, a zasto bi to radio uopshte.
4. BT mora da ti bude ukljucen ako hoces da koristis tethering. Ali prvo moras da ga uparish sa nekim kompom da bi tethering imao smisla...

djalf
07-01-2011, 17:52
2. Da bi isao na net gde hoce sa iPad-om, zato sluzi PdaNet ;)

vikhiiz
07-01-2011, 20:44
Upravo tako Alfe :)
Ako nemam mogućnost da povežem iPh (koji ima 3g) i iPa (koji nema 3g), onda mi ta funkcija na iPh ni treba... Kupio sam "jevtiniji" iPa zbog radi toga ( :D) da bih mogao da "muzem" 3g sa iPh :)
Get it? :)

Stef_96
08-02-2011, 21:34
a da li usb tethering skodi bateriji??

Maradona
04-03-2011, 11:51
Ovo sto citam deluje odlicno,..samo bih pitao nesto sto sam (mozda) propustio ,pre nego instaliram..dal ovaj program "neobjasnjivo" vuce bateriju kad je neaktivan,kao sto sam imao slucaj sa My Wi,i da li se ovo podrazumeva na 4.1 verziju,mislim da li radi ... Thnx :)

dulenbg
06-03-2011, 01:33
sve sam odradio i u pdanet mi pise 'Internet not verified'...gde gresim?? :brickwall:

djalfirevic
06-03-2011, 08:10
Meni nece da doda cydia.myrepospace.com/srbija :(

vukan
06-03-2011, 09:04
fali ti slovo "i" u repou, / isrbija...:) radi bez problema

Rakic90
06-03-2011, 14:34
Zasto ja vise nemam opciju Internet Tethering u Settings-u, a imao sam do skoro?! O.o Na telenoru sam....

iNew
29-03-2011, 11:43
Hvala ljudi, meni extra radi PDA NET !! Imam mesecno 1,5gb podataka preko mrese i stalno mi pola minimum ostane ! Hvala opet !

Maradona
08-04-2011, 01:22
Ja sam skinuo jucer PDAnet,..doduse,gde je greska ako je imam,..otisao na cydia ,search,PDAnet,..i skinuo 4.21 verziju,izlazi mi da je free,a ovde se pominje 4.18 full verzija,..Utisak je da radi super,nema bug-ova,ne cepa mi bateriju kad nije aktivan kao sto sam imao slucaj sa myWii,al me zanima razlika free verzije,i ove 4.18 Full ako ima neko da je koristio obe,..dal da jurim tu stariju,ili mi ova free zavrsava posao. Thnx

Evo jos neko zapazanje,nadam se samo da ce neko ovo primetiti i pomoci mi :),upravo koristim iphone 4 kao modem a preko PDAnet-a,medjutim,imam i htc desire,sony psp go,i sa oba uredjaja nisam mogao da se nakacim na net preko iphone,jednostavno se ne vide ,sta ciniti,gde gresim,ili sta vec ....

Sandi
28-04-2011, 01:32
Pdanet sam instalirao i zanima me samo da li je neko probao bridge konekciju kroz njega? Napravi hotspot od telefona i drugi se zakace na mene ali ne mogu da otvore nijednu stranicu u browser-u. Znaci brigde sa wifi napravi hotspot ne sa 3g.


Sent from my iPhone4 SIMFREE using Tapatalk