PDA

View Full Version : Iphone 4 (4.2.1) vrti Jabuku u krug,neće da se bootuje



decibel
04-01-2011, 01:33
E kupih Iphone 4 sa 4.2.1 i čini mi se da je bb najnoviji, pošto ga je lik doneo iz Londona (tvrdi da je star oko 3 meseca) i naravno nije mogao da ga koristi te je potražio pomoć prijatelja, stručnjaka koji ga je updatovao do daske predpostavljam, i sad tel je radio ali posle prvog restarta neželi više da se bootoje već se na ekranu pojavi jabuka, tako stoji oko minut pa se opet resetuje i tako u nedogled! Interesuje me mogu li ja nekako da ga dovedem bar u stanje da radi kao ipod? Da li bi mu pomoglo da odem kod "stručnjaka" i pogledam da li ima neki restore na iTunesu? Navodno je rekao da kad ga ugasi mora da ga pali preko kompa? Da li bi sa restoreom kod njega recimo vratio tel na ono stanje kako je donet iz Engleske? Meni bi koristilo da mogu da za početak bar aplikacijama da se koristim, nisam hteo da ga priključujem na svoj iTunes na koji mi je sad 3G da ne bi nešto "izkonfliktovao" :)
Ako neko ima neku ideju, tutorijal kako da gabar podignem iz mrtvih neka mi je dobaci link, tutorijal...etc.. unapred hvala

BiTrAtE
04-01-2011, 01:51
Spoji ga na racunar, pokreni iTunes i drzi home i power dugme zajedno sve dok ne udjes u dfu mode. Onda odradi restore i trebalo bi to da bude to. Nista drugo mi ne pada na pamet :)

komsa
04-01-2011, 07:40
...verovatno je radjen tethered JB sa redsnow(to znaci da kada se ugasi,moras da ga palis sa istim).....skini zadnju verziju redsnow-a,obelezi tethered boot i pokusaj da ga upalis......ako to ne funkcionise restore ti svakako ostaje kao resenje.......