PDA

View Full Version : Unlokovan iP4 sa 4.1 fw nakon reboota - invalid SIM?



Mad_MUzzY
30-12-2010, 00:57
Pre 2 dana sam uzeo polovan iP4 sa 4.1 fw i starim BB-om (1.5 ... valjda, ne znam tacnu oznaku ali je telefon radio najnormalnije). Sve je radilo bez problema, istalirao sam nekoliko aplikacija i igara i veceras se setim da sam na iPhone 2g-u imao quick replay dodatak iz Cydije te odlucim da ga stavim i na ovaj telefon. Medjutim, nasao sam iBite Quick replay i brzopleto ga instalirah jer sam mislio da je to ta aplikacija. Nakon pokretanja aplikacije shvatio sam da sam instalirao pogresan app i pokrenuo sam je u DEMO modu. Trazio mi je da restartujem telefon i nakon toga mu je trebalo "100godina" da se butuje. Takodje pored jabuke pojavljuje mi se onaj animirani znak kojim mi pokazuje da nesto radi i nakon sto se konacno podigne ugasi ekran na kratko i ponovo pokaze logo jabuke i kad napokon udje u OS doceka me neprijatno iznenadjenje u vidu - Ivalid SIM - greske. :(((( guglao sam malo i vidim da se ljudi javljaju da im telefon trazi mrezu mada to uglavnom prijavljuju oni koji su na 4.0.1 FW-u.

Pomagajte! Neka mi neko samo kaze da nisam zakljucao telefon?

P.S Wi-Fi je bio upaljen kada sam restartovao fon. Jel' ima to neke veze?

.stefan
30-12-2010, 00:59
Nisi zakljucao ne brini...samo radi hard reset dok ne nadje mrezu...

Mad_MUzzY
30-12-2010, 01:21
Znaci da ne reinstaliram ultrasnow? Svaki reset traje 100 godina i stalno dodaje onaj animirani logo (crtice koje idu u krug)?

Mad_MUzzY
30-12-2010, 01:28
Bune me 2 stvari: Restartovao sam ga bar 6-7 puta pre ove greske i nikad do tada nije na ovaj nacin bootovao (da prvo butuje sa tim animiranim logo-om i da nakon toga ugasi ekran na kratko i opet butuje) a drugo izbacuje poruku da je SIM invalid a ne "no network"?
Izvinjavam se ako ste ovo negde vec pokrili ali u nekoliko tema koje sam pregledao nisam video slicno opisan problem.

POz! i hvala na brzom odgovoru!

Mad_MUzzY
30-12-2010, 01:41
Resio sam problem tako sto sam unistalirao prokelti iReal Quick sms...

.stefan
30-12-2010, 03:16
Super sto si resio problem...instaliraj biteSMS aplikaciju za poruke,u okviru nje imas i quicksms...

Mad_MUzzY
30-12-2010, 12:03
Probacu je mada mi se na 2G nije preterano dopala.