PDA

View Full Version : iPad internet tethering via iPhone?



milan64586
29-12-2010, 19:56
Posto se nesto razmisljam da kupim iPad(najverovatnije cu sacekati izlazak "dvojke"), razmisljao sam da li bibh uzeo wifi ili 3G varijantu. Shvatio sam da je 3G varijanta dosta skuplja u startu, pa sam se pitao da li se to ispalt. Onda sam hipoteticki razmislio kada bih i gde koristio 3G i dosao do sledeceg zakljucka. Dakle da bih koristio 3G bila bi mi potrebna jos jedna sim kartica. Tu bih onda imao tri opcije.

Prva bi bila da kloniram svoju postpaid telenor karticu, sto sam poksuavao par puta, tacnije pokusavao sam da saznam da li je to moguce i uvek dobijao neke vrljave i nedovrsene odgovore, koji su otprilike glasili da je to tesko ili nikako moguce.

Druga opcija bi bila da kupim neku prepaid karticu koju bih koristio samo za internet. U toj varijanti morao bih da mesecno placam dosta kesa, ili bih morao da kupujem tarifne dodatke (ako to postoji za prepaid kod telenora), koje bih koristio za internet.

Treca, opcija bi bila da otvorim novi postpaid broj, pa da placam onda mesecnu pretplatu i uz to jos neki telenor klik ili nesto slicno opet za internet samo.

Sve to mi je nekako bilo bljutavo i skupo ili neprakticno, pa sam se setio cetvrte opcije.

Svako od nas, bar ja, se nikada ne bi nasao u situaciji u kojoj ima ipad kod sebe, a nema iphone (pretpostavka da svi imaju iphone). U tom slucaju svi imamo internet tethering opciju koja je sjajna stvar. Nisam znao da li ipad ima bluetoth u sebi i danas sam procitao da ima, tako da je to resenje mojih problema.

Dakle po meni idealna kombinacija bi bila ipad wifi + iphone + internet tethering. Prvo, ipad sa wifi varijantom je daleko jeftiniji. Drugo, imate opciju wifi za sve normalne uslove. Ako negde "zapne" da nema wifi-a a da vam je neophodan internet, tu je internet tethering. Pritiom imate samo jednu karticu, jedno placanjae racuna, ili kupovina tarifnih dodataka. Sve u svemu, super kombinacija.

Imao sam potrebu bo da podelim sa vama :) , jer mi je malopre sinula ta ideja, pa mozda jos nekom "otvorim oci", kako ne bi morao da "baca" pare na 3G model ipad-a i kupuje jos dodatni internet po skupim cenama. ;)

fedordes
30-12-2010, 21:19
vrlo logicno.
ja sam zabagovao sa xperiom x10 zato sto ce tek na androidu 2.2 ova akcija biti moguca .
valjda .
zivce sam pogubio dok nisam docekao android 2.1 , ono nista.....

SE je jedva prebacio na 2.1 , a tek 2.2 ...;)

iMorris
30-12-2010, 21:24
Sacekaj ti da izdje iPad2, pa onda da sacekas da ga kupis, a onda..... Itd

fedordes
30-12-2010, 21:41
prodje zivot u cekanju .:(
tako je to....

p.s.
bacam xperiu i uzimam iphone. nema se kud.

Beren
09-05-2011, 19:15
Ja sam malo ishitreno uzeo 3G, i tek pre par dana shvatio da pripejd aktivacija klik usluge zahteva sms potvrdu...

Jedino resenje za sada je vadjenje kartice svakog meseca pre aktiviranja usluge, ili kloniranje pripejd broja pa raditi potvrdu sa njega...

Sve u svemu smorih se ziv...

obrad
09-05-2011, 22:39
Ukoliko ti je iPad 3G jailbreak-ovan, na Cydia-i imaš aplikaciju SwirlySMS Free, pomoću koje možeš da šalješ sms-ove.

Mitra
09-05-2011, 22:58
Da SwirlySMS ce ti zavrsiti posao. Ja sam uzeo Telenorovu pripejd karticu i preko njega bez problema aktivirao Klik paket (sve sa SMS porukom). ;)

Beren
10-05-2011, 13:04
da ali ja imam iPad2...

da li postoji aplikacija koja moze da se kupi u iTunes, dok ne izadje jb?

Hugo
10-05-2011, 13:58
a koliko vam dana traju tih 150mb telenor klizk-a?

Beren
10-05-2011, 15:18
zavisi sta radis na netu!

ja sam sinoc oko 60 min gledao ponude tur agencija za ovo leto, i sa sve pdf cenovnicima i slikama apartmana/hotela skinuo je oko 11mb...

Hugo
10-05-2011, 15:27
pa to i nije nesto mnogo...znaci mesecno nekih 300mb, to je 2 klika, eventualno 3 :)