PDA

View Full Version : Temperature monitor



milan64586
28-12-2010, 19:55
Instalirao sam danas ovaj program pa me interesuje da li su po vama ove temperature normalne, posle nekih 45 minuta koriscenja. U pitanju je maacbook.

EDIT:
Dodao sam jos jednu sliku. To je temeperatura posle nekih sat ipo rada. Macbook je bio na krilu ili na kaucu.

torla
28-12-2010, 20:48
zadnja slika malo je iznad normale, ali to je razlog zato sto je bio na kauci jer nemoze dovoljno zrak da prolazi da bi ohladio procesor...

milan64586
28-12-2010, 20:52
Gde je njemu uopste odvod za hladjenje? Jel to ovaj otvor koji se nalazi na spoju monitora i tastature? Jel ima negde jos nesto sto koristi za hladjenje?

Kolika je optimalna temperatura, odnosno ona iznad koje ne sme da ide?

I kako vi koristite vas macbook? Na krilu, kaucu, stolu, cooling pad-u? Kad smo vec kod toga, nisam nikada te padove koristio. Koliko to poaze, odnosno koliko je potrebno?

torla
28-12-2010, 20:54
na stolu tesko kad da ze se zagrijati, sto se tice krila imaju hladnjaci za laptope.
NPR.
http://www.njuskalo.hr/image-w450/prijenosnici-oprema/usb-cooling-pad-sklopiva-podstava-hladnjak-laptop-slika-1331008.jpg

http://www.itleskovac.rs/wwwimages/NOT000450.jpg

poluks
23-01-2011, 04:55
Ma neas se cega bojat.Ako se i pregrije upozorit ce te ili ce se ugasit.Ma macbooku ti je normalno ako recimo otvoris kakvu app ,photoshop ili cak i manje appove da se temp penje i do 70 ili 80 a okretaji do 7000 ili vise.A ako koristis na krilu ili kaucu bilo bi ti najbolje da ispod nkega stavis recimo nekakvu deblju ravnu biljeznicu ili nesto tako da nema doticaj s kaucem koji mu zbog svojih rubova itd zaprecuju strujanje zraka.Ja sam samo htio pitat da mi netko objasni sto je to tocno kernel panic i u kojim se sve slucajevima moze pojavljivat i zbog cega.
I zanima me jos nesto,recimo mac mi je sppjen na net preko kabla sa kucnim modemom.Da li postoji mogucnost da ja na iph.upalim mywii i napracim od njega ruter i da se sa istim kompom spojim na net paralelno.Znaci recimo na kablu skidam neke igrice i dok skidam net mi je z ostake stvari skoro pa neupotrebljiv.A na iph.imam 15 gb u dat paketu.Mislim da su svi shvatili sto pitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk