PDA

View Full Version : 3g 8gb - baterija ne puni



milan037
27-12-2010, 12:39
Imam iPhone 3g 8gb iOS 4.1 i kao sto naslov kaze telefon nece da se puni. Ubacim ga u kompjuter prikaze bateriju na ekranu (na telefonu) kao da puni, a u stvari ne puni. Isto to radi i sa punjacem za struju. Dakle nocu stavim da se puni, ima 43%, probudim se, opet 43% :s

Do cega to moze biti? Probacu veceras sa drugim USB kablom, mada ne verujem da je do toga... Probao sam i HARD RESET i sve, ali nece :-(

Unapred hvala
:-)

Byakuya
27-12-2010, 12:41
pokusaj da nabavis drugi kabl..moguce je da se taj ostetio...takodje dok se puni i npr prikazuje sve vreme da ima 43% uradi jedan restart telefona i vidi koliko posto onda prikazuje...javi sta je bilo...

milan037
20-01-2011, 17:09
Ok, do sada sam ga nekako punio, kako ne znam, ali sada DEFINITIVNO nece.
Dakle promenio sam 15 USB kabla, nista. Nemam ich bateriju, znaci skroz prazan ugasen, stavim da punim preko struje, preko onog belog punjaca za struju, hm prikazuje da puni, ali nista... Mislim se, da nije mozda do punjaca, promenim punjac uzmem drugi, opet isto... Hmmm, probam preko kompjutera, OPET ISTO :-) znaci nece i nece da se puni... pokusam da restartujem (Home+Lock) samo mi ugasi ovu bateriju koju prikazuje, pa je opet vrati, znaci nista... Samo prikazuje tu praznu bateriju, moj screen otprilike izgleda ovako:

http://img156.imageshack.us/img156/8500/appleiphonewillnotcharg.jpg

Sta da radim? :-( sve sam pokusao, ali opet nista :-) treba mi telefon, pomagajte :D
HVALA!!

miljanx
20-01-2011, 17:16
verovatno je konektor za punjenje to je konektor 4 cini mi se, taj donji deo se ceo menja, najbolje u servis da nosis

markko
23-06-2011, 16:19
ljudi pomagajte imam isti problem... drug mi dao telefon da pogledam nesto, bila baterija na 20 posto, radio je ok.. uzeo sam od komsije koji radi u servisu mobilnih punjac beli za iphone, stavio na jedno 2 sata, medjutim na onoj ikoni od baterije na ekranu se onaj crveni deo koji pokazuje koliko je puna, nije pomerio..i izgleda bas kao na ovoj slici iznad u prethodnom postu.. sada nece ni da se upali!

sad sam nasao na googlu da probam da drzim home i power dugme jedno 10 sekundi da se resetuje.. ako to uradim, hoce li se onda nesto izbrisati sa njega, ili hocu li morati opet da ga aktiviram ili sta vec nakon toga?

.stefan
23-06-2011, 17:38
nece ti pomoci nista taj reset...koji inace nece nista izbrisati...zato sto je telefon potpuno prazan....

mnogo je tu razlicitih potencijalnih problema....punjac,kabl,konektor i na kraju baterija....sve se to mora proveriti jedno po jedno

markko
23-06-2011, 18:55
ako bih ja doneo onda tu da pogledate, hocete li mi vi onda reci da li moze da se sredi ili ne, i koliko bi me izaslo, pa onda ja da odlucim da li hocu ?

markko
23-06-2011, 21:55
resen problem... ovaj punjac s kojim sam ja punio je bio bez onog usb prikljucka u sebi, vec direktno iz uticnice u telefon..i izgleda on nije hteo da puni..u sevisu sam probao sa tim orignialnim punjacem i radi ok..

p.s. inace postoji taj problem kod iPhone 3g 8gb da nece da se puni i upali..gomila ljudi na netu ima isti problem...

poz

.stefan
23-06-2011, 22:04
gomila ljudi ima problem jer koristi neadekvatne i neoriginalne punjace...koristite originalnu opremu i nece biti problema