PDA

View Full Version : iphone 4 Now sta sad???



enki
22-12-2010, 22:10
pozdrav ljudi upravo mi je stigao iphone 4, week 43.
zakljucan je na t mobile mrezi.

zanima me sta prvo da uradim da mu uradim JB??? i sa kojim alatom... imali neki alat da proverim koji je FW i BB jer sada kada ga ukljucim trazi mi karticu da ga aktiviram ... kako to da preskocim jer kariticu nemam ???



potreban mi je hitan odgovor ne mogu da ga gledam ovako samo Sos poziv :) haha hvala u napred

shO
22-12-2010, 22:18
Ako ti je telefon aktiviran ides na Settings --> General --> About i gledaj koji ti je BB pod modem firmware, ako nije onda skini f0recast i pogledaj sa njim...

Ako je 4.1 radi sa limera1n jer on radi haktivaciju, a ako ti je aktiviran pali greenpois0n... Ako ti je 4.2.1 onda mozes smao redsn0w ali on je tethered trenutno ( za vikend bi trebao izaci untethered JB ).

Unlock jos nema za 4.1 ni za 4.2.1 tako da moras cekati..

Nakon toga instaliraj sta god hoces ;) ( kad odradis JB )

enki
22-12-2010, 22:22
nije aktiviran ... samo sto sam ga uzeo .. nema nsita.. aaahaa ok znaci sa tim alatom da proverim koji je fw i to ... to me i zanima! sad cu probam sve
hvala u napred

shO
22-12-2010, 22:24
Proveri i vidi...
Ali posto je verovatno 4.1 ili 4.2.1 nema sta mnogo da se prica...

Skines limera1n (samo me jos nemoj pitati odakle), pokreni ga (ako si na Win 7 OBAVEZNO pokreni u Compatibility mode za Windows XP SP3 i kao administrator / RUN AS ADMINISTRATOR) i uzivaj... prati uputstva i miran si :)

Ako bude bela ikonica nemoj da brines, pokrenes je, skines Cydia i to je to... Ako opet bude bela ikonica (ovaj put Cydia) restartuj koji put i sve ce biti ok...

Dalje radi sta hoces.. :) a moj neki savet... SAVE SHSH :D

enki
22-12-2010, 22:27
prijatelju sad sam ukljucio ovaj program i kaze .... boatloader 2.8 ... fw 4.1 ...

jailbrekable : only with SHSH Blods
unlocable : no
....


paa da probam sa jailbrekom i sta mu je uopste taj SHSH ?? kako to da sacuvam ??

shO
22-12-2010, 22:28
FW 4.1 to je jako lepo ;) skidaj limera1n i pokreci (odradi sve kako sam ti napisao u proslom postu), a sto se tice SHSH... nepitaj sta je samo snimi i uzivaj... Skini poslednju verziju TinyUmbrella, pokreni ga (moras imati iTunes instaliran i JAVA ) i cekaj da ti detektuje tel, klikni na SAVE MY SHSH, sacekaj koji sekund ( minut ) i sve je ok :)

iAlfa
22-12-2010, 22:30
Vjerovatno je na njega 4.1, moze JB sa greenpois0n ili limera1n, a sa njima i haktivacija tj. Aktivacija bez T-mobile kartice...

Edit:
Zakasnih uveliko sa postom...

shO
22-12-2010, 22:30
@iAlfa
Greenpois0n neradi haktivaciju...

enki
22-12-2010, 22:57
ee skinuo sam i cydia nije mi ikonica bila bela... sve ok proslo .. sad sta??? kjel treba nesto u cydia da skinem ?? za crekovane aplikacija i tako te stvari ???

shO
22-12-2010, 23:00
Ako je Cydia bela restartuj telefon, 1 - 2x i sve ce btii ok... a ako je OK onda sve full :)
Skidaj AppSync to je za krekovane Apliakcije
Installous
SBSettings
Caller ID & Format Fix
CyDelete

Ma skidaj sta god hoces :)

enki
22-12-2010, 23:05
jel to sve ima ... sad na cydia da ne moram da dodajem source... illi ??

ee hvala puno na pomoci !! nista nebih mogao da uradim :P mislim nisam znao kako to ide sve :P

shO
23-12-2010, 06:50
Sve ima na Cydia, a naravno da moras ubacivati source-eve....

Xsellize
iSpazio
Sinful
h7v