PDA

View Full Version : iPhone 3G :iOS 4.2.1 * brzo isticanje baterije.. % springboard + dgrade = šta dalje?



goran024
19-12-2010, 10:58
Kao neiskusan korisnik pre nekih 6 meseci sam uradio upgrade sa 3.12 na 4.1, pri čemu sam uradio i upgrade BB-a... i telefon mi je bio zaključan do nedavno... poslednjih recimo mesec dana (kako je pušten unlock) guram 4.2.1 i prvi utisak mi je bio da radi brže, da manje troši bateriju i da sam na putu da budem zadovoljan korisnika iPhone 3G telefona....

međutim...

od nedavno, možda od poslednjih nedelju/dve, autonomija baterije mi je značajno opala, telefon je usporio i na dosta aplikacija (biteSMS, iRealSMS, pa i Opera) mi se "zabode" springboard... jednostavno prijavi "crash" i reloaduje se... cenim da je to zbog toga što većina tih aplikacija nije napravljena za 4.2.1

Moja dilema se sastoji iz nekoliko pitanja:

1. Imam iOS 4.2.1, na 06.15.00 BB-u ... da li mogu da ga vratim na neku drugu, nižu, na kojoj će većina aplikacija raditi? da li će to rešiti neki od mojih problema?

2. da li može, i ima li smisla, da se radi reinstal springboard-a?

3. Da li postoji neki fix za battery drain? pričalo se ranije na netu da treba da se napravi, da se pojavi u cydia, da su neki imali problema sa time...?

4. da li bi mi možda pomoglo da stavim novi iOS 4.2.1?

5. Kako si?


Hvala svima na budućim savetima... a ko ne pomogne, dabogda mu Ekrem Jevrić bio prvi prijatelj na Fejsu :)

dado
19-12-2010, 11:27
Ovako,
1. Mozes odraditi downgrade fw na nizu verziju, po mnogima 3G najbolje radi na 3.1.3 fw. Posle restore-a, jailbreak sa redsn0w 0.9.4 (umjesto 3.1.3 ubacujes 3.1.2 fw) i ultrasn0w iz cydije za unlock.

2. Mislis na respring springboar-a ? Nece ti rijesiti problem baterije.

3. Mozes da probas da instaliras push doctor ili push fix iz cydije, nekima je pomoglo u vezi baterije. Potrazi na forumu, pisalo se dosta o tome.

4. Mislim da ne bi pomogao novi restore na 4.2.1.

5. Dobro je, gura se :-)

thepace
20-12-2010, 00:57
idi u cydiju i deinstaliraj mobilesubstrate i sve propratno sto ce ti traziti ( znaci i bitesms npr) . cim je problem nastao sam od sebe odjednom verovatno si instalirao nesto sto je pocelo da pravi problem. mobilesubstrate je dodatak koji je neophodan mnogim cydija aplikacijama ali je i neka od tih aplikacija izvor problema, zato ti i predlazem njegovu deinstalaciju, automatski ce ti deinstalirati i programe koji ga zahtevaju