PDA

View Full Version : SSH



nikon5
31-12-2007, 00:15
Zna li netko kako se koristi SSH i da ima volje da to objasni, jer sigurno to mnoge zanima? I zanima me postoji li nacin da se smsi preko nekog programcica prebace u komp?

nikon5
03-01-2008, 23:09
nitko ni zuc ;D?

NeoDesign
03-01-2008, 23:16
SSH je skracenica za secure shell. Ovo je prvenstveno namenjeno linux (unix) korisnicima da se konektuju na druge racunare pomocu terminala. Sada imas programe kao sto su Putty (pomocu kojeg mozes da se konektujes na svoj iPhone) i winSCP (pomocu kojeg mozes da kopirash stvari na iPhone) za Windows.

Da bi koristio ssh potrebno je da instaliras taj paket preko 'installer'-a. Moja preporuka je da stavis i BSD subsystem (posto je iPhone operativni sistem u neku ruku 'unix' system, potekao je od BSD-a kao i OSX).

Sto se tice sms-a ... to vec ne znam.

Kv8
04-01-2008, 11:47
Ovo gore o SSH-u je lepo napisano, samo morate imati iPhone prikacen na WiFi da bi radilo...

Moguce je prebaciti poruke u obliku txt fajla, pomocu SMSD...
Tj iPhone to salje preko email-a...

nikon5
14-01-2008, 19:42
Ovo gore o SSH-u je lepo napisano, samo morate imati iPhone prikacen na WiFi da bi radilo...

Moguce je prebaciti poruke u obliku txt fajla, pomocu SMSD...
Tj iPhone to salje preko email-a...


ovo s SMSD super radi nakon novog updatea, ali ovo sa SSH-om mi nije jasno, sta na cemu treba instalirati i na koji nacin se ubacuju programcici - malo detaljnije ako nije problem. Pokusao sam sa WINscp ali kuda, kako...

sibisi
16-01-2008, 21:01
da, ni meni nije jasno kako se koristi konkretno WinSCP...ovde postoji host, pasvord, user....da li bi neko mogao da lepo opishe postupak

"Pošto ćete telefon verovatno koristiti u Srbiji, a Srbije nema u iWorldu, potrebno je da u telefon uđete preko SSH (program WinSCP) i da prekopirate u iPhone ovaj AppSupport (http://rapidshare.com/files/84119956/AppSupport-srbija.rar.html) fajl umesto postojećeg "

hvala...
i da li je stvarno potrebna wifi konekcija ili moze da se odradi nekako bez

P.S.
da li neko ima instalacionu verziju iworlda sa AppSupport za srbiju vec, pa samo da instaliramo iworld koji ima izmenjen taj file?

pozz

NeoDesign
16-01-2008, 21:48
1. Potrebna ja wifi konekcija.
2. host - adresa vaseg iphone-a (settings-wifi-strelicaDesno-ip address)
3. user - root
4. password - sifra koju ste stavili (moguce je da je 'alpine' po default-u). Ovu sifru mozete menjati kada instalirate OpenSSH na iphone (opcija set password ili tako nesto)

WinSCP radi kao TotalCommander.

nikon5
16-01-2008, 21:51
da, ni meni nije jasno kako se koristi konkretno WinSCP...ovde postoji host, pasvord, user....da li bi neko mogao da lepo opishe postupak

"Pošto ćete telefon verovatno koristiti u Srbiji, a Srbije nema u iWorldu, potrebno je da u telefon uđete preko SSH (program WinSCP) i da prekopirate u iPhone ovaj AppSupport (http://rapidshare.com/files/84119956/AppSupport-srbija.rar.html) fajl umesto postojećeg "

hvala...
i da li je stvarno potrebna wifi konekcija ili moze da se odradi nekako bez

P.S.
da li neko ima instalacionu verziju iworlda sa AppSupport za srbiju vec, pa samo da instaliramo iworld koji ima izmenjen taj file?

pozz


program koji se zove iPhoneBrowser! Radi savrseno! Ako je netko koristio i jedno i drugo neka kaze ima li potrebe baviti se SSH-om...

NeoDesign
16-01-2008, 21:56
^ offtopic ... SSH je jedan od razloga zasto sam uzeo iPhone. Kao pravi linux geek, mnogo volim da zavirim ispod haube, i mnogo volim sto je BSD ispod iPhone haube. SSH i terminal su mi extra. Sama mogucnost da mogu sa telefona da upravljam racunarom kuci koji moze biti udaljen 1000km mi prija.

BTW, imate program vnsea (mislim da se tako zove) kojim mozete sa iphone-a da upravljate vasim Windows box-om. VNC vam omogucava da vidite desktop, pomerate misa, pokrecete programe itd ... ali ja ipak vise preferiram terminal.

sibisi
16-01-2008, 22:10
e, hvala ti neo...
da li bi mogao da mi ostavish neki kontakt ili e-mail, posto mi u subotu stize iphone + nextsim (iz amerike) koji je jailbrakeovan i otkljucan i ima instaliran iworld, koji predpostavljam nema opciju Srbija...
Ja cu doci za BG da pokupim iphone...pa ako imas malo vremena...da bacish pogled i da mi daj koji savet...:)

pozz

P.S.

javi mi se na [email protected]

NeoDesign
17-01-2008, 13:24
^ ok. Posto ti je telefon jailbreakovan, samo je pitanje koju verziju firmware trenutno ima. Ako je 1.1.2 onda ce morati da se stavi modifikovani AppSupport fajl (mozes ga naci na ovom forumu i na elitesecurity forumu).

Ako je neka prethodna verzija onda ti to nece trebati dok ne uradis update.

Moj mail je [email protected] pa se slobodno javni ako budes imao nekih problema ili pitanja :)

shedoks
05-03-2008, 15:28
ja sam instalirao open ssh i uspešno se ssh-ovao sa kompa na iphone.
Ono što me buni je što ne mogu da nadjem terminal na telefonu iako u opisu open ssh-a piše da je ssh client & server :-\

Magnifico
11-04-2008, 20:36
mislim da treba da instaliraš terminal vt 1000 iz installera
a da mu open ssh samo omogućava korišćenje terma.

edinnide
12-08-2008, 12:37
ja sam instalirao i Open SSH i Vt Term i samo mi Termial prikazuje. jel zna neko sta bi moglo da bude jer se ikonica ne vidi?