PDA

View Full Version : ipod touch 3 vs 4



NEooZX
15-12-2010, 13:20
pozdrav, nov sam na forumu, ovo mi je prvi post ali nadam se da cu biti redovan :)

ovako, hocu da kupim ipod touch,imam par ponuda,3g 64gb za 21000 i 4g 64gb za 35000 dinara
imam sada odmah 21000 ali ne znam da li je bolje da skupim jos para, da li cu se kajati jer nisam uzeo 4

sta mi vi predlazete, jer pretpostavljam da ima vas koji ste koristili i jedan i drugi?

hvala unapred

george_soad
15-12-2010, 16:19
Ja cu ti reci samo 4g

GeNiUsX
15-12-2010, 16:32
ako mozes uzmi 4G,3G sam imao nesto malo i onda sam uzeo 4G koji je vrh!

shO
15-12-2010, 18:28
Pa iPod Touch 4G odvaljuje trojku (3G) za mnogo toga :D
Tako da pici na 4G :)

cyborg24
16-12-2010, 22:37
Ja ti predlazem da pokusas po oglasima da nadjes 4-ku od 32GB, jer je jeftinija, naravno ako ti nije toliko stalo da imas bas 64 GB.

Imam iTouch4 32GB i to je najbolji uredjaj koji sam imao, video, koristio u zivotu, period.
Bas sam juce imao priliku da uporedjujem iPhone 3G i moj iTouch4.
Ono je razlika kao da se radi o uredjaju koji je stariji 10 godina a ne godinu dana (3G).
Verujem da jedino ljudi koji apsolutno ne mare za vizuelno (ekran) za performanse (1GHz) i uopste za tehniku mogu da razmisljaju o jednom ili drugom.
Apple je napravio toliki skok sa 4-kom da poredjenja mogu da pocnu ali tek sa sledecim novijim modelom iPod Touch-a sledece godine.
Nadam se da ne zvucim pristrasno jer 4-ka ima toliko prednosti nad 3-kom da ne znam odakle da pocnem.
Samo ekran bi bio dovoljan po meni razlog za kupovinu jer je ono "out of this world".
A cetvorka ima jos i HD kameru, 1GHz procesor, tanji je i lepsi (po meni je, smanjenje na minimum srebrnog okvira oko ekrana, veliki plus u smislu estetike), video poziv (Facetime ili neki drugi besplatni programi tipa Fring, Y. Messeenger) i sto je najvaznije iOS 4 koji radi u full-u.
Ukratko iTouch4 je u pravom smislu iPhone4 without a phone (and the GPS :) ) samo je jeftiniji jedno 400-500 jura
Ako ti ovo nisu dovoljni razlozi onda ti pravi kompromis tamo gde ne treba :)

P.S. Kad malo bolje razmislim, da mi neko ponudi 8GB iTouch4 ili 64 GB iTouch3 bez razmisljanja bih uzeo 4-ku jer bih i sa 8 GB imao manje memorije ali bih bar uzivao u njima maksimalno.

Toliko od mene :)

cyborg24
18-12-2010, 13:28
Predlazem ti da pogledas ovaj oglas, to je za sada najeftiniji nov uredjaj koji sam nasao, 250 evra je odlicna cena za nov iTouch4 kod nas

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=15007

Harly
19-03-2011, 19:35
jel ipod 4 isto sto i iphone 4 samo bez opcije poziva i poruka, ili? koja je tu razlika? pozz

mallena
19-03-2011, 19:38
Nema BB cip,tanji je ,koristi iOs,nemas mogucnost klasicnog poziva i sms...Ali mozes raznim prigramima da omogucis sms i pozive kada si na wifi :)

AleksandarTesic
19-03-2011, 19:55
Mani se trojke, 4-ka 100%

Harly
19-03-2011, 20:00
a sta je to BB cip?

pa i iphone koristi iOS, jel moze ipod4 da koristi 4.2.1

mallena
19-03-2011, 20:08
Da naravno da moze da koristi 4.2.1 :) i svaki novi update :)!
Za objasnjrnje oko BB cipa i slicnih pojmova imas ovde (http://isrbija.net/showthread.php?t=2822)

Harly
19-03-2011, 21:24
Evo naso sam-Baseband (BB) predstavlja dio operativnog sistema za GSM modem unutar iPhonea koji služi za primanje/slanje poziva, poruka, Wi-Fi, Bluetooth itd.

posto ste rekli da nema BB cip da li se mi raditi Wi-fi i Bluetooth?

mallena
19-03-2011, 21:25
Radi wifi ,ali ne znam za BT :D,ali midlim da ima i BT :)
by the way u istom textu imas objasnjnje i cemu sluzi shsh's pa procitaj :)

zule73
19-03-2011, 21:34
postoji i bluetooth na ipod-u 4,upravo sam proverio!
:D

Harly
19-03-2011, 21:37
hvala vam na izuzetno brzim odgovorima, ali mi ipak nije bas jasan pojam shsh`s....kako to da proverima i sta u stvari treba da proverim i sta onda s tim kada to proverim :) pozz

i jel nije problem da se koristi sn0wbreeze 2.2.1 jer ne mogu da nadje download za 2.2?

Harly
19-03-2011, 22:01
jel hoce neko da mi odgovori jos na ovaj poslednji post pa bi trebao nocas da se bacim na posao....pozz

mallena
19-03-2011, 22:20
A da nadjes nesto i sam :)?!
Shsh's je dobro objasnjen ,licno ja pisala ;)!Nalazi se u Cydia-i ,na pocetnom ekranu zelenim slovima i brojevima ili putem tinyumbrella-e !A koristi se za odrzavanje fw,npr. Na iphone/ipod/ipad-u imas 4.1 i zelis da podignes na 4.2.1 ali posto apple vise ne dozvoljava update na 4.2.1jer je pusten 4.3 ,ti uz pomoc shsh's mozes da podignes na 4.2.1(ako imas sacuvan,naravno)

Harly
19-03-2011, 22:34
ok, i sada recimo kada nadjem shsh`s u cydii sta da uradim, kako da ga sacuvam? nisam znao da je taj shsh`s toliko bitan, ali bolje sto sam to saznao pre pocetka podizanja sistema....

ali posto ja radim custom rom, jel shsh`s ipak bitan

mallena
19-03-2011, 22:47
Uh....na cydia se cuva klikom na:Make my life easy ,ili na komp putem tinyumbrella-e! Jedini problem je ako do sada nisi kliknuo na make my life easy neces imati sacuvane shsh's-ove za ranije verzije FW-a vec samo za ovu poslednju ( tj 4.3) !
Kako se koristi :)!?Pa vidi shsh's ti koristi :)!
Najbolje cu ti objasniti na primeru :
Ako hoces restore na 4.2.1 (a imas shsh's) imas dva nacina:
1.menjanjem hodt fajla pa shift+ restore
2.uz pomoc tinyumbrella-e pokretanjem servera i shift+restore u iTunes-u

Harly
19-03-2011, 23:01
nisam jos uvek nista dirao, kasnije ce poceti da radim to.... Znaci idem na make my life easy i to je to jel da? onda mogu poceti sa sn0wbreeze?

i jos jedno pitanje za kraj, u sn0wbreeze kada dodjem do biranja izmedju Baseband Preservation Mode, simple mode i expert mode, sta da izaberem? na youtube-u mnogi koriste expert mode, sta je najbolje da ja izaberem? ako idem na Baseband Preservation Mode on ce mi promeniti BB jel da, moj trenutni je 05.11.07

mallena
19-03-2011, 23:04
Ako do izlaska 4.3 nisi sacuvao shsh's za 4.2.1 neces mocu sada da ga sacuvas...Za snowbreeze zaista ne znam :) najbolje da pitas jos nekoga za njega :)!Ali ako nemas shsh's najbolje je da sacekas JB za 4.3 pa onda da se bakces sa svim tim :)!

Harly
19-03-2011, 23:10
pa nisam sacuvao shsh`s do izlaska 4.3 :( jooooj bre ovo bilo bas nezgodno.....a recimo ako se ne vracam vise na prethodne verzije FW onda mi i nije potrebam valjda ovaj shsh`s jel da?tako sam ja razumeo u onoj temi gde si objasnila shsh`s?
A moci cu da ubacim kasnije novije verzije FW ili mozda ne? jaoooojj :)

zelimipod
19-03-2011, 23:30
pozdrav, nov sam na forumu, ovo mi je prvi post ali nadam se da cu biti redovan

ovako, hocu da kupim ipod touch,imam par ponuda,3g 64gb za 21000 i 4g 64gb za 35000 dinara
imam sada odmah 21000 ali ne znam da li je bolje da skupim jos para, da li cu se kajati jer nisam uzeo 4

sta mi vi predlazete, jer pretpostavljam da ima vas koji ste koristili i jedan i drugi?

hvala unapred
ja predlažem da kupiš četvorku. ako ti je toliko bitno da kupiš odmah, za 180e imaš 4g 8gb. ja sam sebi nabavio taj. 8gb nije mnogo, ali je uređaj fantastičan.


Ja ti predlazem da pokusas po oglasima da nadjes 4-ku od 32GB, jer je jeftinija, naravno ako ti nije toliko stalo da imas bas 64 GB.

Imam iTouch4 32GB i to je najbolji uredjaj koji sam imao, video, koristio u zivotu, period.
Bas sam juce imao priliku da uporedjujem iPhone 3G i moj iTouch4.
Ono je razlika kao da se radi o uredjaju koji je stariji 10 godina a ne godinu dana (3G).
Verujem da jedino ljudi koji apsolutno ne mare za vizuelno (ekran) za performanse (1GHz) i uopste za tehniku mogu da razmisljaju o jednom ili drugom.
Apple je napravio toliki skok sa 4-kom da poredjenja mogu da pocnu ali tek sa sledecim novijim modelom iPod Touch-a sledece godine.
Nadam se da ne zvucim pristrasno jer 4-ka ima toliko prednosti nad 3-kom da ne znam odakle da pocnem.
Samo ekran bi bio dovoljan po meni razlog za kupovinu jer je ono "out of this world".
A cetvorka ima jos i HD kameru, 1GHz procesor, tanji je i lepsi (po meni je, smanjenje na minimum srebrnog okvira oko ekrana, veliki plus u smislu estetike), video poziv (Facetime ili neki drugi besplatni programi tipa Fring, Y. Messeenger) i sto je najvaznije iOS 4 koji radi u full-u.
Ukratko iTouch4 je u pravom smislu iPhone4 without a phone (and the GPS ) samo je jeftiniji jedno 400-500 jura
Ako ti ovo nisu dovoljni razlozi onda ti pravi kompromis tamo gde ne treba

P.S. Kad malo bolje razmislim, da mi neko ponudi 8GB iTouch4 ili 64 GB iTouch3 bez razmisljanja bih uzeo 4-ku jer bih i sa 8 GB imao manje memorije ali bih bar uzivao u njima maksimalno.

Toliko od mene
apsolutno se slažem. toliko prednosti 4g ima nad 3g, da kada je reč o kupovini novog uređaja nema smisla razmatrati treću generaciju, jedino ako neko ne nudi za 80-90e. telefona u ipodu nema, ali gps se da srediti... 8gb 4g vs 64gb 3g -> situacija je jasna. ja sam izabrao 4g, a mislim da će svako kome je stvarno stalo da koristi uređaj uraditi isto. ali mnogo ljudi ne iskorišćava taj uređaj u potpunosti, ako ga neko kupuje radi slušanja muzike, onda je opravdano da kupi 3g model od 64gb

Harly
20-03-2011, 10:38
kada udjem u Cydii na pocentnoj strani pri vrhu mi pise zelenim slovima SHSH: iOS 4.0, 4.01, 4.02, 4.1, 4.2.1+, 4.3 jel to to, jel mogu sada da idem na 4.2.1 ili trebam jos nesto pre toga da uradim?

zule73
20-03-2011, 12:09
mozes slobodno da ides na 4.2.1