PDA

View Full Version : Program za snimanje zvuka



iKnez_95
15-12-2010, 00:43
Znaci ovako, poceo sam snimati tutoriale, iOS aplikacije i igrice (vidjeti baner :P). E sad, potreban mi je neki dobar program za snimanje zvuka (glasa). Sta mi treba od tog programa? Ja prvo snimim klip, pa tek onda naknadno snimim glas i na kraju to sve zalepim. Program treba da snima kvalitetno, znaci bez sumova, krcenja, mucanja, zastajkivanja i slicno.
Svaki predlog je dobro dosao.

GeNiUsX
15-12-2010, 00:48
a kako snimas klipove?nekom kamerom ili?

iKnez_95
15-12-2010, 00:49
Aplikacije i igrice kamerom. Za njih bi mogao odmah govoriti, u isto vrijeme sa snimanjem. Ali mi opet ostaje problem sa tutorialima koje snimam Camtasiom, snimam desktop.

mijalkocar
15-12-2010, 02:17
na cemu snimas glas? na mikrofonu od kamerice ili mikrofonu na kompu, slusalicama ili tako to? treba ti u principu obican audio editor evo ti ovaj http://audacity.sourceforge.net/ mada ga ja nikad nisam koristio toliko ali on ti je besplatan a mislim da mozes da odradis sve lepo...ako ne, preporucujem ti adobe audition 3.0 ili neki raniji ako nemoze 3ka da ti radi jer trazi dual core cpu... ili mi se javi na pp, pa cu da ti pomognem oko toga....

iKnez_95
15-12-2010, 09:56
Mogu snimati i na mikrofon na kameri, mada mi je lakse na mikrofunu koju je ugradjen u laptop. Danas-sutra cu skinuti Adobe Audition 3.0, pa cu vidjeti kako i sta.
EDIT: e sad bi mi trebao neki torrent za Adobe Audition 3.0 + crack.

mijalkocar
15-12-2010, 13:04
hm... probaj ovaj ako ne imas na mu jedan link samo http://www.kickasstorrents.com/adobe-audition-v3-winall-cracked-nope-t1311616.html ...a mozes i da snimis to sto hoces pa da mi posaljes da ga odradim...:) u principu treba da izaberes na pocetku ili kraju ili ako ima pauza gde je sum da ides na noise reduction, onda capture profile, i onda izaberes celu traku i ides noise reduction i ok... e sad mozes da smanjis na 80% da ne bi mnogo poremetio zvuk... i mislim da stavis malo reverb-a, i neki kompresor ali otom potom...

noname
15-12-2010, 13:06
Ako hoćeš da ti snimak bude kvalitetan onda je ipak najbolje da kupiš eksterni mikrofon... Nije uopšte bitna cena možeš za par evra da kupiš prilično dobar mikrofon a moje mišljenje je da će uvek biti bilji snimak sa njim nego sa internim na laptopu. Ovo ti sve govorim iz ličnog iskustva.

Moj predlog za program ti je Okoker audio recorder i editor, prilično je lagan (tek nekiih par megabajta) a u okviru njega imaš sve što ti treba.
Za free varijantu može da posluži naravno i audiacity, ali zahteva malo vremena da se sve podesi.

dline
03-01-2011, 15:30
sto se tice kasnijeg lepljenja slike i zvuka, pa mozda i produkcije ... vegas i/ili adobe premiere... mozda jesu malo komplikovani ako si pocetnik, ali neke osnovne stvari koje tebi trebaju ces vrlo brzo sam da izvalis... a samo snimanje zvuka ...moze bilo koji program, a moja preporuka je soundforge ... ajde kad napravis nesto baci i ovde, bas bih voleo da vidim nesto na nasem jeziku ... :)

woya90
08-01-2011, 19:46
pazi ako imas iphone mozes sa njim da snimas...savrsen je zvuk...druga stvar...skini audicity... on ti je vrh za snimanje!!!