PDA

View Full Version : HDD na iPadu



vvvlaki
12-12-2010, 21:38
Ako zelite da koristite eksterni HDD, to mozete uciniti uz pomoci kamera kita. Doduse, meni je to tek danas postalo full funkcionalno. Prvo, citao mi je samo usb stick od 1-4gb, dok je za 8gb stick javljao da nema dovoljno jako napajanje za taj stick. Naravno, isto mi je to rekao za WD Passport od 250gb.

Tek mi je jutros palo na pamet da uzmem hub sa napajanjem koji je skupljao prasinu negde na policama. I, za divno cudo, kada sam na njega nakacio HDD, sve je radilo kako treba. Preko iFile-a sam strimovao film bez problema.

Znaci, na deo sa USBom kamera kita sam prikljucio hub sa napajanjem, a na hub sam nakacio hdd.

mp4 strimuje direktno dok AVI CineXPlayer, mislim, prvo kopira fajl na iPad. Probao sam i sa VLC Playerom i sa Buzzom i sve to malo traje, ali opet ne toliko da kopira ceo fajl, pa mi je taj deo jos uvek ostao nedefinisan.

U svakom slucaju, ako jos neko proba, bilo bi zanimljivo cuti iskustva.

Jos samo da napomenem da HDD/stick mora biti formatiran na fat32.

Eto... Ako je neko za ovo znao, ja se izvinjavam sto sam ponovio.

iKnez_95
12-12-2010, 21:41
Sve je to fino, ali kako ti iPad prepoznaje HDD?

vvvlaki
12-12-2010, 21:50
iFile ga vidi kao flash drive, odmah ispod ikonice disk.

iKnez_95
12-12-2010, 21:54
Aham. Znaci rjeseno je, kupujem Camera Connection Kit. :P Hvala za info.
EDIT: [QUOTE=vvvlaki;145855]Prvo, citao mi je samo usb stick od 1-4gb, dok je za 8gb stick javljao da nema dovoljno jako napajanje za taj stick./QUOTE]
Jesi na iOS 4.2? Posto sam citao da je to "novina" u iOS 4.2 za iPad. E sad ne znam dal je moguce editovati "nesto tamo" u fw-u pa da sve opet proradi.

vvvlaki
13-12-2010, 06:49
Da, na 4.2.1 sam. Taj problem sa nedostatkom napona se javljao dok nisam stavio hub sa napajanjem. Nakon toga je regularno radio i taj 8gb stick i HDD.

vikhiiz
13-12-2010, 19:09
Off: pošto je taj dodatak Camera Kit?

Vidim da dobijaš dva ulaza: USB + SD? E sad, ta priča sa USB ulazom, da li prima flesheve i da li je moguće na taj način prebacivati stvari na iPAD? Ako to fercera, definitivno ga uzimam i ja...
Samo koliko to košta?

vvvlaki
13-12-2010, 19:44
Dodatak je oko 4.500 kod nas. Meni je drugar doneo iz Austrije kit i platio ga je 30 evra.

Fajlove regularno prebacujes uz pomoc programa iFile. Sa flesha na iPad i obratno.

woya90
13-12-2010, 19:49
moze li na iphone 4?

vikhiiz
13-12-2010, 19:54
Cool, ali čemu taj iFile?
Zašto ne može da ga skonta normalno kao PC? Zašto mora uvek neki program... Davno je počelo da me smara ono čuveno "There is an app for that", jer jbt, moram za svaki k.rac da pamtim čemu koja app služi:
1. ako hoćeš divx - cinexplayer
2. ako hoćeš mp4 - default video app
3. ako hoćeš h.264 - buzz player

Najprostiji primer, i jako me već sve to smara...

iKnez_95
13-12-2010, 21:09
Pa taj iFile sluzi da otvoris taj HDD (ili usb*) kao i na racunaru. Znaci imas neki memorijski prostor F:/_____. A bez njega maksimum sta bi mogao uraditi, jeste da ti se otvori Photos.app i pokaze ti samo slike i video koje imas na memory sticku.
*znam da nije pravilno reci USB, jer je to vrsta ulaza, bla, bla, bla. Al tako je lakse, pa nemojte zamjeriti.

vvvlaki
14-12-2010, 08:07
iFile je file browser, nesto kao Windows Explorer, Total Commander... On ga u file browseru vidi normalno, bas kao sto ga i PC vidi u WEu ili TCu. Ne vidim u cemu je razlika?

Za divx koristim Windows Media Player, ali nista bez K-Lite seta codeca... Znaci, ista prica kao i iPad. There's an app for that.

A za duplo manje novca moze se uzeti neki netbook koji ce isto pustati filmove, koristiti wifi i/ili 3g, a sve to uz veoma "intuitivan i pouzdan" OS - Windows. Za sve postoji app i u Win, samo je to kod ljudi automatizovano pa ne primecuju da postoji isti broj koraka kao i za iPad. Jedino sto za iPad covek mora da se navikava ponovo na software, nacin kako funkcionise...

Sreca sto mozemo da biramo sta nam odgovara, pa se ni ne trudimo druge da ubedimo u suprotno.

@onTopic

Sinoc sam probao SD card reader, odlicno radi, izgleda kao manja budzevina, tako da opcija sa microsd/sd karticama ima smisla. Strimovanje mi se cinilo cak i trenutno.

U svakom slucaju, stvar je izbora.

lakii011
07-01-2011, 18:06
Kupio, probao, sve radi savrseno. Hvala

driver
07-01-2011, 21:08
Sta je to "hub sa napajanjem" ?

djalf
08-01-2011, 01:56
Nesto ovako:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817182212
Uredjaj koji ti od jednog pravi vise USB porta, koji ima sopstveno napajanje kroz strujni adapter, dakle ne vuce struju sa USB porta.

driver
08-01-2011, 02:23
Pa to onda ponistava smisao posedovanja iPada :) Ovime si prvo napravio chitavu skalameriju a drugo, morash da imash struju pored sebe, tako da bash i nema nekog smisla :) Kome treba dosta filmova na iPadu nek jednostavno kupi 32/64GB verziju i samo poskida filmove vec kompresovane u njegovoj rezoluciji koji zauzimaju oko 1GB po filmu, ili jednostavno sam prekompresuje filmove po izboru, ima gomila jednostavnih programa za to i ne mora se nista znati o kompresovanju...

Stvarno treba izmisliti scenario u kome cesh negde ici na mesec dana i necesh imati komp da nabacish nove, a gledacesh po par filmova dnevno :d Za normalno korishcenje iPada i gledanja filmova, nishta od ove skalamerije nije potrebno, jednostavno bacish 10 filmova u njegovom formatu i najjeftiniji iPad ce to "izdrzati"...

iKnez_95
08-01-2011, 02:33
To je istina. Ali zato kombinacija Camera Connection Kit + USB Stick 32/64GB je vrlo izvodljiva i (relativno) prakticna.

Predrag
08-01-2011, 10:11
Ja kada ubacim moj USB (Sony) 8GB kaze this USB requires too much power? Da li je moguce da za USB od 8GB treba eksterbno napajanje.

iKnez_95
08-01-2011, 10:15
Jel imas iOS 4? To je jedna od "novina" fw 4.2.1 na iPad-u. Probaj ubaciti neki manji USB Stick. Fazon je sto sad iPad "daje" samo odredjenu kolicinu napajanja. Tako da tvoj Sony jednostavno previse trosi struje.
EDIT: Ako imas sacuvan SHSH za neki fw 3.2.x., i imas volje da se cimas, odradi downgrade na njega (bitno da je starije od iOS 4), i probaj onda.