PDA

View Full Version : Jos jedan mini-review iPad 3G + Wi-Fi



iKnez_95
12-12-2010, 14:53
Posto sam prije dve sedmice dobio iPad Wi-Fi + 3G (FW 3.2.2), za njega imam samo reci hvale ( i jednu - dve zamerke). Iz svakodnevne upotrebe sam maltene izbacio laptop (njega koristim jedino za rad u Photoshop-u) i iPod Touch (njega koristim samo za slusanje muzike). Prvo sto sam uradio kad sam ga dobio, jailbreak-ovao. I instalirao sam samo Installous (eto priznajem, jailbreak na iPad-u mi za sada treba samo za piratske aplikacije). Prve aplikacije koje sam instalirao na njegu su bile iz paketa iWork (Pages, Keynote, Numbers). Pages koristim svaki dan, vise se i ne sjecam kako izgleda MS Word. Keynote mi je jos uvijek nekao sirov, tako da sam prezentacije ostavio za laptop. Numbers ne koristim uopste, kao sto nikad nisam koristio ni Excel na PC-u. Sljedeca aplikacija na spisku mi je bila Things for iPad. Iako se na prvi pogled cini da je to jos jedna aplikacija u nizu organizatora u AppStore, to nije tako. Ono sto mi se najvise dopalo kod Thnigs-a je jednostavnost. Bukvalno u tri "klika" mogu dodati novu napomenu (izaberem da li to trebam uraditi danas, ili neku drugi dan, kliknem + napisem napomenu i to je to).
Naravno, ubacio sam puno igrica, neke od njih su Cut The Rope HD, Angry Birds HD, FlightControl HD, RealRacing HD, Fruit Ninja HD, Reckless Racing HD itd. Odlicna Photos aplikacija zasluzuje sve pohvale kao i Mail (iako bi se moglo dodati par sitnica). Isprobao sam vise aplikacija za navigaciju (iGo, MotionX GPS HD, Sygic Aura...). Na kraju na iPad-u je ostao samo iGo My Way Europe 1.2.2. Odlican signal na iPad-u + jednostavan i dobar interfejs iGo zajedno cine savrsenu kombinaciju. Prije noego sto sam dobio iPad, vec sam bio pripremio m:tel MicroSim, sa protokom od 5GB, koju placam nekih 10-12 eura mjesecno. Pokrivenost 3G mreze u Banjaluci je zadovoljavajuca, sa prosjecnim download-om od nekih 150 - 200 kB/s i upload-om oko 15 - 20 kB/s. Sa iPad-om sam cak poceo i citati knjiga, jer je iBook izgleda odlicno na velikom ekranu.
E sad o nekim nedostacima. Za neke je u startu veliki minus nepostojanje USB ulaza. Licno meni to bas i ne smeta, ali svejedno, i za to postoji rjesenje. A to je Apple iPad Camera Connectio Kit. Preko adaptera koji ima USB ulaz, moguce je koristiti USB stick-ove. Ne znam kako to izgleda na djelu, jer jos uvijek nisam kupio taj dodatak (planiram vec odavno, ali mi ga je problem nabaviti, jer zivim u Banja Luci), ali na netu postoje mnogi clanci u kojim se detaljno opisuje procedura koristenja. Drugi minus, koji je golem (ali i njega je moguce rijesiti) je odraz samo sebe u iPad-ovom ekranu na dnevnom svjetlu , sto stvarno umije da iznervira. Rjesenje je kupovina zastitne folije.
I naravno najveca vrlina iPad-a je ODLICNA BATERIJA. Koja je kod mene izdrazala punih 6 sati i 12 minuta "teskog" rada (gledanje filmova, slusanje muzike, surfanje preko Safari-a, igranje igrica...).
Uglavnom iPad je odlicna stvar, koja je meni postala ne zamjenjiva. Naravno ima tu mjesta za jos neke "sitnice", tipa kamere (moze i dve), ugradjeni USB ulaz (i ako mi nije preko potreban, ne bih se bunio da ga imam) i slicno...

Cable
14-12-2010, 18:16
Imam ipad 16 + 3G. Jos od pre imam mts postpaid internet i juce sam zamenio SIM karticu za micro SIM u mts-u. Izvadio sam AT&T koja je bila u mom ipad i umesto nje stavio sam mts-vu karticu. Nazalost moj ipad mi stalno javlja gresku:
Could not activate cellular data network, You are not subscribed to a cellular data service.

Napominjem da mi je mts postpaid internet radio ok sa njegovim modemom na PC. Da li mi neko moze pomoci i da li je potrebno neko dodatno setovanje ipad-a.
Unapred hvala

iKnez_95
14-12-2010, 18:30
Prvo probaj otici do mts-a, mozda oni nesto naprave. Mene je licno iznendilo kad sam samo ubacio karticu u iPad, i on je automatski nasao mrezu i net je proradio.

polut
14-12-2010, 19:04
treba probati "Reset network settings"


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cable
14-12-2010, 20:00
On nadje mrezu YU 03 3G , i imam pun signal, ali javlja gresku : Could not activate cellular data network, You are not subscribed to a cellular data service.
Da li je moguce da je micro SIM kartica losa?

Predrag
14-12-2010, 23:56
To se meni desava na iPadu ali samo kada sam u inostranstvu could not activate cellular data network. Nisam nasao resenje mozda je do kartice koju sam isekao svojevremeno mada sumnjam jer mreze ima sve redovno pokazuje samo nece na net ali ponavljam samo kada sam van zemlje ovde radi sve normalno. Proverio sam u Telenoru aktiviran mi je roaming na toj kartici post pejd je .....

polut
15-12-2010, 00:10
mislim da nije do kartice problem, zato sto ona ili radi ili ne radi (ako je niste dobro isekli). probajte reset network settings. da niste uradili update carrier settings? to uvek ponudi iTunes pri ukljucivanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Predrag
15-12-2010, 00:24
Provericu sa reset network settings u cetvrtak idem preko pa cu probati a i apdejtovao sam na 4.2.1. mozda ce i to pomoci nesto pa javljam kako je proslo

Cable
15-12-2010, 11:06
Ako je Tunes pri ukljucivanju uradio update carrier settings, sta onda? resetovao sam network settings. moj iPAd ima ver 3.2.2, da li treba da se apdejtuje na 4.2?

polut
15-12-2010, 12:28
ako si uradio update carrier setings mozes vratiti samo sa restore, mozes i na 3.2.2 firmware, posto za njega imas untethered jailbreak, tj.limerain, naravno preduslov za restore na 3.2.2 je da imas sacuvan shsh fajl na cydia za fw 3.2.2, ako nemas onda mozes da uradis update softvera na 4.2.1, uradis jailbreak sa redsnow (ali nazalost imaces thetered jailbreak).