PDA

View Full Version : Punjenje baterije



DamirK
06-12-2010, 12:00
Kupio sam iPad iz USA, pa imam onaj punjac za njihove uticnice, i naravno onaj glupi adapter.
Ocekivao sam da nece da funkcionise, kao sto je bio slucaj kad sam uzeo za iPhone.
Medjutim radio je u pocetku.. i sad nece vise :) A ne mogu ni kuci na PC ni na iMacu na poslu da ga punim.

Ima li neki nacin da punim iPad preko kompa ili moram da bacam pare na novi punjac :)

mallena
06-12-2010, 12:02
Ugasi ga pa ga puni preko kompa..Potrebno mu je vise struje,zbog toga nece :)

Shiki
06-12-2010, 12:20
Meni hoce najnormalnije preko kompa da se puni, samo ga nakaci pozadi "direktno" na plocu a ne preko front USB i slicno ;)

Ploca mora da ima dovoljno struje da ga napaja ili imash veliki problem sa kompom ;)

OzzY
06-12-2010, 12:27
Meze i preko USB Hub-a ako on ima sopstveno napajanje.

DamirK
06-12-2010, 12:29
Nece ni kuci na PCu ni ovde na iMac.
Ugasen je, jer je baterija skroz prazna :)

Doduše nisam probao na PC-u, nazad na matičnoj ploči, već samo na Front USB. To sam zaboravio. Probaću kad stignem kući.

Naišao sam na ovo. Da li je neko probao?
http://www.youtube.com/watch?v=GJeGt5fe7e8

Navodno radi na svim kompovima.

DamirK
06-12-2010, 13:17
Da li je moguce da 4.2 nesto zeza?
Radio je dan-dva bez problema.

Kad sam ga uzeo nisam moga oda ga upalim, pa predpostavljam da se baterija ispraznila.
Ubacim ga na punjac (koji je do tada radio) i ništa...

DamirK
06-12-2010, 13:40
Hmmm zanimljivo.

Baterija nije bila prazna, vec iPad nije reagovao.
Tek sad kada sam drzao Home u On/Of dugme onda se probudio. I evo puni se na iMac-u.

Da li je moguće da iPad ode u neki sleep režim ili slično?
Jer samo je "zakljucan" nakon korišćenja i to je to. Te sam mislio da se baterija ispraznila.

blejach
06-12-2010, 14:13
postoji aplikacija koju pravi rekao bih hp za neke svoje uredjaje, koja kada prepozna ipad poveca struju na usb izlazu tako da mozes da punis i preko kompa... pogledacu kako se zove kada dodjem kuci, a ti ako ti se zuri izguglaj...

Shiki
06-12-2010, 15:47
Hmmm zanimljivo.

Baterija nije bila prazna, vec iPad nije reagovao.
Tek sad kada sam drzao Home u On/Of dugme onda se probudio. I evo puni se na iMac-u.

Da li je moguće da iPad ode u neki sleep režim ili slično?
Jer samo je "zakljucan" nakon korišćenja i to je to. Te sam mislio da se baterija ispraznila.

Ne znam za 4.2.1, ja sam josh uvek na 3.2.1 i za sad radi super zaista, nikad nisam video tu vrstu problema. Nemam nameru da ga updateujem bar dok se ne srede tako neki bagovi plus dok ne izadje untethered jb ;)

:wave:

Juga
06-12-2010, 16:00
Xxxxxxxxxxxx

DamirK
06-12-2010, 17:14
Probacu cim dodjem kuci, da sredim to.
Jer svakako mi smor da trazim slobodan steker.