PDA

View Full Version : Iphone 4 I 3G Signal problem



eretron
05-12-2010, 02:38
Pozdrav,

Imam sledeci problem. iPhone 4 na 4.1 software otkljucan radi naj normalnije dok ne ukljucim da moze da kkoristi 3G mrezu.

Ukoliko mu dozvolim radi ok jedno 5-10min i posle toga postanem nedostupan a u uglu mi se pojavi No Signal...


Ima li neko ideju sta bi mogao biti problem?

Ako melons znaci na VIP sam mrezi sa storm karticom koju sam seckao kaki bi postal micro.

P.S. iPad radi najnormalnije sa Tom istom karticom na 3g protokolu.


Hvala unpred.

.stefan
05-12-2010, 04:46
Ja imam slican problem ponekad sa 3g signalom....nema konkretno resenje osim da radis hard reset,respring,reboot...kombinacije svega toga sve dok ne pronadje mrezu...

Problem se javlja verov.kad izadje iz 3g zone pokrivenosti,a ne prebaci se na edge....tako da je moj savet da 3g palis po potrebi i iskljucivo tamo gde znas da je pokriven...ako se pak to desava ramo gde je 3g pokriven dobro,onda par puta reboot/hard reset resava stvar...

vladastosic
05-12-2010, 09:32
Problem je u mrezi, predji na MTS i neces imati nikakvih problema.

shusha
05-12-2010, 10:51
Ili na Telenor, meni normalno prebacuje sa edge-a na 3g i obratno bez gubljenj signala!


Sent from my iPhone using Tapatalk

eretron
05-12-2010, 11:06
Problem je u mrezi, predji na MTS i neces imati nikakvih problema.

Hmm ali nema mi logike da je ista ta kartica radila na 3GSu bez problema jako dugo...

Hvala svima na odgovorima...

boko
05-12-2010, 11:32
@ereton
ista je situacija i kod mene,probaj da zamenis karticu u vip-u za micro sim,mozda pomogne.

eretron
05-12-2010, 11:39
Danas cu svratiti do njih.

Ako to ne pomogne nadam se da ce novi baseband kada ga otkljucaju mozda resiti taj problem...

blejach
05-12-2010, 13:35
drugar ima isti problem na ip4 4.0.1 i VIP-u

eretron
06-12-2010, 00:20
drugar ima isti problem na ip4 4.0.1 i VIP-u


Reci drugaru da zameni krticu za micro sim i resice problem. Evo meni od jutros sve radi kao sat.

Btw u vipu se kartica menja za bukvalno 1minut i kosta 0dinara a aktivacija je momentalna. Da ne poveruje covek da se u Srbiji nalazi.

Pozdrav

boko
06-12-2010, 00:27
Reci drugaru da zameni krticu za micro sim i resice problem. Evo meni od jutros sve radi kao sat.

Btw u vipu se kartica menja za bukvalno 1minut i kosta 0dinara a aktivacija je momentalna. Da ne poveruje covek da se u Srbiji nalazi.

Pozdrav

super,sutra idem moju da zamenim.

p.s.vip mreza ne valja,osim sto za iste pare u npr. paketu 325 imam 325MB free,dok na mts i telenoru nemam :)

vukasinveliki
06-12-2010, 01:39
Problem je u mrezi. Mene je to mucilo danima, menjao sam svoju isecenu sim karticu za telenorovu originalnu micro sim, svasta nesto pokusavao i nista.
Onda sam od coveka iz telenora dobio "nezvanicnu" informaciju da je problem do njih i da je trenutno neresiv (upoznati su sa problemom i rade na resavanju) stoga da kad ne zelim da koristim 3g mrezu, obavezno da je iskljucim u telefonu. I tako sad ja nemam 3g mrezu :( , ali nisam vise nedostupan i baterija mi duze traje :)

eretron
06-12-2010, 02:42
Jeste majku mu evo oped ispade sa mreze... Nije mi jsano u cemu je problem... Jos jedino da se nadam da ce 2.10.4 illi neki noviji da resi prolem posto mislim da operateri nece to skoro resiti ako je do njih problem...

Bzvz

*EDIT

Da li se ovo desava na jos nekom telefonu osim iPhone 4?

blejach
20-12-2010, 03:34
Nije problem u kartici, koristi microsim...

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Lukas_cro
20-12-2010, 12:39
Problem je vjerovatno u MobileMe aplikaciji. Ako si ga jailbreak-ao i aktivirao FindMyPhone opciju iPhone će ti izgubiti signal.

Pozdrav

djoole
20-12-2010, 15:26
Posle kazu kako i4 nema problema sa signalom i kako je prica prenaduvana...

@eretron A kada si kupio tel i sa koje je mreze ?

iMorris
20-12-2010, 16:01
Meni se ovo desavalo na 3gsu i MTS mrezi a sada mi se desava da ponekad nisam dostupan na cetvroci i Vip mrezi. Ista kartica je odlicno radila na Nokiji sa ukljucenim 3g signalom dok na iPhone-u zeza...

Nije problem u dizajnu antene vec je neki drugi problem u pitanju...

djoole
20-12-2010, 16:05
Ja imam 3G[s] i nemam nikakvih problema ni na Telenoru ni na Mt:s-u. VIP nisam testirao, ali zato devojka jeste. Odnosno ona koristi njihove usluge na iPhone-u 3G i takodje nema problema...

boko
22-12-2010, 00:58
Posle kazu kako i4 nema problema sa signalom i kako je prica prenaduvana...

@eretron A kada si kupio tel i sa koje je mreze ?


nije problem u samom uredjaju iphone 4,vec ako je isti sa mreze oitkljucavan,a ako je sim free nema tih problema ;)

valdy
22-12-2010, 02:09
ko zna gde zivis i kakav je tamo prijem 3g signala.Kod mene recimo na nbgd-u,3g je sasvim solidan i za sad sam svega par puta bio "nedostupan",a juce mi se 1.put od kad imam tel desilo da padne na crticu,zbog loseg 3g signala i tad mi je pukla veza.
Imam vip karticu i simfree.

djoole
22-12-2010, 09:30
nije problem u samom uredjaju iphone 4,vec ako je isti sa mreze oitkljucavan,a ako je sim free nema tih problema ;)

Mislim da ovo nije tacno. Iz iste fabrkie svi izlaze...

@valdy koliko ti je star tel, odnosno, koje nedelje je proizveden ? Kazu da su telefoni novijih datuma izleceni od tih decijih bolesti...

valdy
22-12-2010, 11:09
pricu oko signala sam ovde ispricao mnogo puta i necu da se vracam na istu.Problem sa 3g se resava njegovim gasenjem i to je to,kraj price.

igne
22-12-2010, 13:19
nije problem u samom uredjaju iphone 4,vec ako je isti sa mreze oitkljucavan,a ako je sim free nema tih problema ;)

Nema to veze sa mrezom ;) Ja sam imao simfree pa je signal padao ako ukljucim 3G.

Jednostavno je to mana na iPhone 4 i treba se pomiriti sa tim. Ja nisam imao problema sa opadanjem signala ako ga drzim u ruci na tom famoznom mestu ali u toku razgovora ako sam duze drzao telefon na sastavu jednostavno se prekinula veza, bez neke naznake smetnje ili nalik losem signalu, samo se prekine i to je to. Ja sam se navikao da ga tako koristim i nije mi smetalo a bumper mi je glupo da stavljam na telefon. 3G osakati prijem signala..

Resenje koje je Apple osmislio je u teoriji fenomenalno ali se pokazalo kao lose u praksi. Smem da se kladim da sledeci iPhone nece biti sa ovakvim resenjem kao iPhone 4 i prognoziram da ce biti nakon izlaska sledece generacije sunovrat cene i4 jer ce svi gledati da se rese starog modela.. Takodje mislim da iPhone 4 nece ni izaci u beloj boji ili ce izaci neka veoma mala serija.. Uostalom, videcemo :)

valdy
22-12-2010, 13:48
svaki telefon ima problem sa 3g signalnom i svaki telefon je "nedostupan" kada je uključen 3g,jer je pokrivenost tim signalom slaba i dešava se da telefon poludi tražeći 3g signal i usled toga dolazi do problema koji se ovde navode.Od kad sam isključio 3g,na e72 nisam bio "nedostupan",a isto tako sam uradio i na i4.

Ja verujem da će i5,biti beli :)

boko
22-12-2010, 16:33
da li je neko od vas uradio sledeci test:
-iphone 3gs non sim free otkljucan,upaljen 3g.
-iphone 4 non sim free otkljucan,upaljen 3g
-iphone 4 sim free upaljen 3g
staviti uredjaje na mesto gde provereno ima dobar 3g i bez pomeranja uredjaja,kako se ponasa signal u ova tri slucaja?

iMorris
22-12-2010, 16:52
Pa odakle nam toliki telefoni? :D

igne
22-12-2010, 18:38
Ja mogu da potvrdim za moj simfree koji sam imao, gubio je 1-2 crte nakon paljenja 3G, zavisno od lokacije dok na iPhone 3G od moje supruge koji je non-simfree gotovo da nema razlike ili mozda jedna crta.

Nisam imao priliku da testiram dva iPhone 4 ali moje misljenje je da ne bi trebalo da ima razlike u tome da li je sa mreze ili nije. Mozda bi moglo da bude razlike i telefonima koji su pravljeni za trziste USA-EU-ASIA ali ako je npr EU model onda bi po pravilu svi trebali da imaju iste standarde prijema bez obzira na to da li su zakljucani ili ne.

boko
22-12-2010, 22:58
Pa odakle nam toliki telefoni? :D


Ja mogu da potvrdim za moj simfree koji sam imao, gubio je 1-2 crte nakon paljenja 3G, zavisno od lokacije dok na iPhone 3G od moje supruge koji je non-simfree gotovo da nema razlike ili mozda jedna crta.

Nisam imao priliku da testiram dva iPhone 4 ali moje misljenje je da ne bi trebalo da ima razlike u tome da li je sa mreze ili nije. Mozda bi moglo da bude razlike i telefonima koji su pravljeni za trziste USA-EU-ASIA ali ako je npr EU model onda bi po pravilu svi trebali da imaju iste standarde prijema bez obzira na to da li su zakljucani ili ne.


e pa vidite sve ovo sto pricam je iz licnog iskustva,a ono je u slucaju iphona dosta veliko,jer ih prodajem.samim tim mi je obaveza da znam neke osnovne stvari kako bi kupcima mogao reci sta i kako radi.
testirao sam slucaj sa 3g mrezom.naravno da ima pad signala u sva tri slucaja,ali je bitnije ono sto mnoge muci,a to je gubljenje mreze kada se ukljuci 3g.
gubljenja mreze kod 3gs i iphona 4 sim free,nema tj. kada ga izgubi bez problema udje u mrezu.ako uredjaj stoji na istom mestu gde ima 3g u ova dva slucaja nema gubljenja 3g mreze.
iphone 4 koji je otkljucan ima problem sa 3g mrezom.kada stoji uredjaj i normalno udje u 3g sam od sebe iz cista mira izadje i kasnije ima problem sa nalazenjem mreze.ovo se desava ako je fw ispod 4.1 dosta vise nego da je na 4.1

valdy
23-12-2010, 00:01
interesantno.Da li si u sva 3 slucaja koristio kartice istog operatera?

roki
29-12-2010, 15:02
Moj drug ima problem sa iPhone 4, iz Svice, nije SimFree, uzet je na ugovor. Ima stari Frimwear, ja sam mu uradio JB pomocu LimeRaina i Unlock kasnije pomocu UltraSn0w-a, ima microSIM iz Telenora i jedno vreme mu je imao signal, pa onda izgubi i pise No Signal, pa ga restartujemo, resintaliramo UltraSn0w, pa o5 radi, i tako nekoliko puta, dok sad uopste ne moze da nadje signal, palio sam i gasio i 3G, i EDGE, i hardreset, i reset, i sve moguce opcije sam probao i nista. Jel ima neko neku ideju? Da l' vredi da pokusavamo sa restorom, il' da cekamo novi unlock?

boko
29-12-2010, 21:43
interesantno.Da li si u sva 3 slucaja koristio kartice istog operatera?

da sva tri slucaja vip.mislim da bi bila bolja situacija na telenoru.


Moj drug ima problem sa iPhone 4, iz Svice, nije SimFree, uzet je na ugovor. Ima stari Frimwear, ja sam mu uradio JB pomocu LimeRaina i Unlock kasnije pomocu UltraSn0w-a, ima microSIM iz Telenora i jedno vreme mu je imao signal, pa onda izgubi i pise No Signal, pa ga restartujemo, resintaliramo UltraSn0w, pa o5 radi, i tako nekoliko puta, dok sad uopste ne moze da nadje signal, palio sam i gasio i 3G, i EDGE, i hardreset, i reset, i sve moguce opcije sam probao i nista. Jel ima neko neku ideju? Da l' vredi da pokusavamo sa restorom, il' da cekamo novi unlock?


takav je unlock na i4.ugasi 3g i ne bi trebalo biti problema vise,osim kada se gasi tel ili boravi negde gde nema signala.nakon toga nekad,ne uvek ima problem sa ulazenjem u mrezu,tj. treba palenje,gasenje ili hard reset da bi usao u mrezu.

roki
31-12-2010, 13:05
da sva tri slucaja vip.mislim da bi bila bolja situacija na telenoru.




takav je unlock na i4.ugasi 3g i ne bi trebalo biti problema vise,osim kada se gasi tel ili boravi negde gde nema signala.nakon toga nekad,ne uvek ima problem sa ulazenjem u mrezu,tj. treba palenje,gasenje ili hard reset da bi usao u mrezu.


sve sam probao i nista.... Jedino da sacekam ovaj novi unlock, il' da mu uradim restore?

milos4
02-01-2011, 01:05
i ja imam isti problem,jel se desava ovo nekom,a da nije vip?

roki
02-01-2011, 14:38
Nije VIP, telenor.

roki
06-01-2011, 16:34
E'o jos jedan drug uzeo iPhone 4 32GB, SimFree, kad ubaci VIP karticu ima signala, kad ubaci Telenor nema signala, na teritoriji Zajecara. Jel ima neko neko resenje? Il' je problem do mreze? Il' cega vec?

Byakuya
06-01-2011, 16:57
bice da je do kartice...reci mi da li si nabavio microsim karticu...ili si sekao regularnu?

eretron
26-04-2011, 04:17
Ovo je i dalje u istoj situaciji kao i pre... Ja se ponadao da ce 4.3.2 da poboljsa stvar, ali dzaba i dalje ispada iz mreze u nekim momentima i onda nema drugog resenja nego reset...


Primetio sam da se drugaru na 2.10 i sa Geevey karticom isto desava da neuporedivo vise ispada iz mreze sa upaljenim 3G...

Pozdrav

studioton
26-04-2011, 08:47
nema tu pomoci i poboljsanja na ovom modelu, apple je tu usrao motku ...


Sent from my iPhone using Tapatalk