PDA

View Full Version : Ajde da trazimo mane za iphone-u 4!



Zilas
30-11-2010, 16:09
-funkcionalan bluetooth(koji omogucava file transfer) ,
-info cell broadcast,
-radio,
-ima slabiji signal tamo gde svi drugi telefoni imaju pun signal
-preinstaliran mp3 kao ringtone
-fizičko dugme za slikanje,
-preinstaliran office,
-preinstalirana youtube aplikacija koja moze da pusta 720p(preko 3G-a)
-opcija čuvanja stranica u browseru( ne bookmarkova),
-preinstaliran file menager,
-pravi multitasking( da mi ne bi svaki put gasio ili pauzirao kada pritisnem dugme menija),
-opcija brisanja pesama u ipodu( a ne preko itunes-a).
-los kvalitet zvuka slusalica koje se dobijaju u pakovanju!
-nemoguce je imenovati uslikanu sliku po zelji na ovom telefonu, osim naravno kada se prebaci na komp!
-nema stereo zvucnike
- USB disk mode je misaona imenica jos uvek
-dosta mutne slike u zatvorenoj prostoriji (sto nije slucaj sa npr nokijom n95 koja je izasla pre 3 godine!!!!
-nema prosirivu memoriju
-prethodno uslikanu sliku je nemoguce trajno zarotirati
-nemoguce je odabrati rezoluciju fotografije(5M,3M,2M)
-nema zoom u video modu

igne
30-11-2010, 16:18
A zasto mms? Ko ti je to rekao da ne radi?

Youtube pusta HD format.

Cuvanje stranica u browseru? Na toliki mali display? Nije to monitor od laptopa.. Suvise bi bilo skuceno.

Ostale stvari koje si naveo je ok.

Mozda bih dodao stereo zvucnike.

Zilas
30-11-2010, 16:27
Pusta youtube HD ali kad si na wifi, kad si na 3g onda pomaze samo safari/youtube.com/pa tek onda se otvara opcija, hocu da kazem da je to moglo malo veselije da se uradi, tj da se opcija 720p omoguci i kad si na 3g u PREINSTALIRANOJ APLIKACIJI! Ali dobro to je dlaka u jajetu. Ova teme je i onako trazenje dlake...To za zvucnike si u pravu, moja stara nokia n95 ima bolji i glasniji zvuk preko loudspeakera ali zato ne moze da se poredi sa uzivanjem koje pruza slusanje muzike preko slusalica na cetvorci!

torla
30-11-2010, 16:31
Omiljena tema, htjeo sam i ja otvoriti hardwerski problemi u praksi ali znam da bi me mnogi mrzeli:).
Tako da ce ova tema ici pos stick kod mene.
Ide i tenx

Juga
30-11-2010, 16:35
Xxxxxxxxxxxxx

iAlfa
30-11-2010, 16:38
Izgleda da je daleko najveca mana iphona, sto koliko se god trudili nemozemo mu naci objektivno pravu manu...

torla
30-11-2010, 16:39
Ima antena gubi signal..

Zilas
30-11-2010, 16:43
Stvari koje navodimo su sitnice,ali sitnice ali koje zivot znace, meni je bluetooth preko potreban a ostale stvari koje sam naveo su stvari koje me nerviraju! :)

igne
30-11-2010, 16:43
Izgleda da je daleko najveca mana iphona, sto koliko se god trudili nemozemo mu naci objektivno pravu manu...

Pa dobro, ne moze se reci bas mana ali ima on nekih sitnih nedostataka, nije bas ni on perfektan, uopste ni jedan iPhone nije perfektan ali kvalitet izrade i stabilnost ga debelo vadi :)

valdy
30-11-2010, 16:50
nista niti perfektno,niti ce ikad biti!!!
strategija penetracije je realnost,a izbacivanje jednog proizvoda koji ce trajati 30 godina,kao nekad je nemoguca misija!

igne
30-11-2010, 17:00
Samo da vas upozorim, nemojte da spamujete temu sa perfekcijama i slicno da ne bih morao da brisem postove, tema je iskljucivo otvorena da se navedu neke zamerke i nedostaci. E sad, neko vidi da iPhone ima nedostataka a nekome je perfektan. Da ne bi doslo do prepucavanja i brisanja postova, pazite sta pisete ;)

Tema je interesantna, pogotovo mozda nekome bude korisna ako zeli prvi put da kupi iPhone pa ima priliku da to procita i od strane korisnika :)

iMorris
30-11-2010, 17:11
Ono sto je mene oduvek nerviralo su neke banalne stvari.

Npr kad primis mail, ne moze da iskopiras email adresu osobe koja ti je poslala. Nego mora da se ubaci u kontakt pa onda pri slanju da izaberes email adresu.

Sto se tice pozivanja. Ako npr upisem neki broj telefona bez prefiksa u call listu i hocu taj isti broj da pozovem a da pritom dodam (063,011 ili izmenim/dodam neki broj) to ne mogu da uradim.

EDIT:

Moguce je brisanje pesama u samom telefonu/iPod-u

igne
30-11-2010, 17:19
Kad si vec pomenuo brojeve i pozive, da li treba da pisem o Caller ID :D

vidor
30-11-2010, 17:19
Upravo tako,vise nego interesantna tema za mene licno.

Ne posedujem jos doticni telefon ali je u planu tj cim se pojavi kod nas kod operatera.

Ali vec sam procitao par stvari koji me zabrinjavaju dosta.


- Bolja email app koja moze da snima attachemente u izabrani folder

Ne moze da se bira proizvoljno mesto ili ? (Dosta mi je vazna totalna maniulacija mailova)


Npr kad primis mail, ne moze da iskopiras email adresu osobe koja ti je poslala. Nego mora da se ubaci u kontakt pa onda pri slanju da izaberes email adresu.
Nema neki workaround ili sl? Jel mi je ovo skroz bezveze !

valdy
30-11-2010, 17:43
sto se tice tog caller id-a,ja nisam imao nikakvih problema do sad!ne znam kako i zasto!?meni su svi telefoni po default-u +381...!

Juga
30-11-2010, 17:49
Xxxxxxxxxxxx

alure
30-11-2010, 17:57
fizičko dugme za slikanje,postoji i slika se na volume +/- kad se instalira app sa cydie po imenu SnapTap

vidor
30-11-2010, 21:59
Jos jedno glupo pitanje.

Recimo onda u sustini ako primim email sa att. recimo autocad crteza mogu samo da ga prosledim a ne da ga sacuvam i "shareujem" ? Tipa racunaru koji nema internet ...sto je cest slucaj sa dedicated(ili kako da ih nazovem) racunarima.

Kako onda resavate ?

igne
30-11-2010, 22:13
Kad instaliras Cydia onda odatle skines iFile aplikaciju i sa njom mozes da manipulises sa fajlovima koje sam telefon ne prepoznaje, tacnije, on prepoznaje fajlove tipa office, attachment fajlove, zipovane i slicno.

studioton
30-11-2010, 22:32
Najveca mana iphona je ta sto je postao deo mene, ne mogu da ga se otarasim nikako :) nije da nisam pokusao i svaki put je odlucilo srce :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

doktor22
30-11-2010, 22:50
Jedina velika mana koju imam za opcenito iPhone jest: sto nema direktan sync sa email kad mi netko posalje, najbrze vrijeme prikazivanja je 15min ako tako naredim,'ne moze brze.. Ne skida direktno sa servera. (mozda netko ima rjesenje) a da ja ne znam ?!

Predrag
30-11-2010, 22:56
Jos jedno glupo pitanje.

Recimo onda u sustini ako primim email sa att. recimo autocad crteza mogu samo da ga prosledim a ne da ga sacuvam i "shareujem" ? Tipa racunaru koji nema internet ...sto je cest slucaj sa dedicated(ili kako da ih nazovem) racunarima.

Kako onda resavate ?

Instaliraj GoodRaeder I resices problem sa attachmentom

studioton
30-11-2010, 23:38
sto se tice tog caller id-a,ja nisam imao nikakvih problema do sad!ne znam kako i zasto!?meni su svi telefoni po default-u +381...!

Uopste mi ni dalje nije jasno na koju foru tebi sve radi bez callerID-a

Jel ima neko objasnjenje :confused:

vikhiiz
30-11-2010, 23:38
^Doktore, koji email klijent koristiš?
Ja sam na Gmail + Microsoft Exchange... sve radi kao SAT!
Ja još koristim i Mail, Contact i Calendar sync, što znači, da momentom promene kontakta (izmena, dodavanje ili brisanje) u iPhone-u, sve se menja i na Gmailu... Isto važi i za mailove i kalendar... Mnogo dobra stvar i ja sam oduševljen...
Za sada mi je ovo najbolji način sihnronizacije kontakata sa iPhone-om!

igne
30-11-2010, 23:45
Odlazite polako u http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/offtopic.gif

Tu treba da se pise o onome sta mislite da je mana na iPhone-u a ne da pravite od teme pitanja i problemi, vodite racuna o tome.. :yes:

vikhiiz
30-11-2010, 23:56
Mana na iPhone (HW ili SW)?

Dzmidz
01-12-2010, 06:26
Uopste mi ni dalje nije jasno na koju foru tebi sve radi bez callerID-a


I kod mene sve radi kao sat bez callerID-a, u telefonu imam +39 i +381 brojeve i sve fercera.
Mana: jednom zamalo da ga ispustim na beton, prebledeo i dobio aritmiju :vb_kez:

studioton
01-12-2010, 09:57
Jel ima neko objasnjenje za ovo? Da nekome radi call ID bez onog dodatka?


Sent from my iPhone using Tapatalk

AlexPa
01-12-2010, 10:07
Caller id je oduvek radio bez dodatka ako se brojevi u imeniku unesu u formatu +381....

studioton
01-12-2010, 10:16
Nije.. Kada se unesu u formatu +381 onda imas ID samo za sms, a kada te poziva isti broj obda nema ID vec se broj prikazuje ali bez prefixa, dakle 06...

Zato me zanima kako je moguce da skoro svima treba callerId dodatak uptavo zbog toga, a nekima radi normalno


Sent from my iPhone using Tapatalk

studioton
01-12-2010, 10:19
Da li moze jos neko da potvrdi da li sa prelaskom na 4.2.1 ovaj problem sa ID se resava ili ne ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

WD-40
01-12-2010, 11:47
Meni isto nije radio callerID ali se nekako samo sredilo kada sam usao u roming i izasao, sad sve radi kako treba. Ne znam gde je tu logika ali dok radi necu nista da diram.

Villa7
01-12-2010, 12:45
recimo da u sustini ima vise maana nego opcije al ga opet svi zelimo./.

Dzmidz
01-12-2010, 13:01
Da li moze jos neko da potvrdi da li sa prelaskom na 4.2.1 ovaj problem sa ID se resava ili ne ?

Meni je radilo i pre, na 4.1

torla
01-12-2010, 14:04
br1.

Prob. br.1 (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=14271)

Zilas
01-12-2010, 17:39
-nemoguce je imenovati uslikanu sliku po zelji na ovom telefonu, osim naravno kada se prebaci na komp!

vikhiiz
01-12-2010, 18:12
Ja opet pitam, jel mi to tražimo mane iPhone4-ci, ili OS-u?

teslax
06-12-2010, 14:02
Mane: visoka cena, blokiran blouetooth, nepregledan rad sa fajlovima, mono zvučnik.
Ostalo je sve OK, bar meni...