PDA

View Full Version : Wifi radi ali nema internet konekciju



alex184
25-11-2010, 20:41
Upravo kupio iPhone 4 i imam problem sa wifi,pronadje mrezu i poveze se ali nema internet konekciju tj. na nekim ruterima radi ali na vecini nece.Probao sam reinstalirati FW,resetovati network settings,podesavati ip rucno ali nista ne pomaze :S
Iphone je sa UK vodafone mreze fw 4.1 koristim ga sa originalnom sim karticom,jailbreak sam uradio ali problem sa wifi je postojao i prije jailbreak-a.Ima li neko kakvu ideju sta uzrokuje ovaj problem,da li je mozda hardware u pitanju?

iphon
25-11-2010, 21:08
Mozda je do nekih rutera a mozda i do softvera..

komsa
25-11-2010, 21:39
...ako već nisi, probaj da odradiš reset network settings

torla
25-11-2010, 21:55
zavisi do rutera kako su podeseni, wifi na IP4 je sigurno ispravan....

cikaaca
25-11-2010, 23:24
resetuj ruter na kome nece,ugaci ga na 15 sekundi i zatim upali rutet,i probaj da pronadjes preko wirelesa i trebalo bi da radi,meni se to dogadjalo...

alex184
26-11-2010, 10:42
Probao reset routera i iskljucivao wep ali nista

cikaaca
26-11-2010, 11:38
probaj sve ovo navedeno gore,i resetuj telefon,resetuj ruter,resetuj network settings,i pokusaj ponovo...ne moguce da nece...

alex184
26-11-2010, 12:15
aco sve probao i nece,ni ja ne vjerujem :S

alex184
26-11-2010, 12:19
Evo sta sam nasao preko google-a i to se meni bukvalno desava,ali ne znam kako da popravim,ima li neko ideju:

The problem actually stems from the wireless using a predefined IP address after the version 4.0 upgrade.
Issue is the iphone generates is own IP address of 169.254.92.91 with a class b subnet mask of 255.255.0.0.
There is no DHCP server on our wireless in this range. tested on two seperate networks so it is internal to the iOS.
Setting a static IP address also does not permit communication with hosts on a subnet. However if i create a range as above I can communicate with other hosts. (Ping response)
An IP scan of the network identifies only the iphone as host. (YEs a class B scan)
Also by changing to Boot P it will not accept assignment of IP address.
Therefore the wireless connectivity is totally lost. Resetting the WAP, CHCP range, trying different subnets has no effect. It is as if the Wireless MAC is locked to the IP address internally in the iOS.
Restore complete and I cannot change it or get communication working.
My opinion, a bug in the wireless upgrade with a static IP address assigned or the wireless will not complete a DHCP broadcast request on 255.255.255.255. ….It takes time to be assigned the false IP address….
Advise this to the development team and they can verify the results. If you want I can send you logs and evidence.

torla
26-11-2010, 12:21
probaj drugi uredzaj zakaciti na taj ruter...(po mogucnosti drugi iphone)

torla
26-11-2010, 12:22
koji je ruter i p0salji nam slike kad udzes u ruter...

en3s
26-11-2010, 12:29
Upravo kupio iPhone 4 i imam problem sa wifi,pronadje mrezu i poveze se ali nema internet konekciju tj. na nekim ruterima radi ali na vecini nece.Probao sam reinstalirati FW,resetovati network settings,podesavati ip rucno ali nista ne pomaze :S
Iphone je sa UK vodafone mreze fw 4.1 koristim ga sa originalnom sim karticom,jailbreak sam uradio ali problem sa wifi je postojao i prije jailbreak-a.Ima li neko kakvu ideju sta uzrokuje ovaj problem,da li je mozda hardware u pitanju?

Probaj u podesavanjima mreze (wifi na koji se kacis) da izaberes opciju "renew lease" .. Imao sam slican problem to je pomoglo

Anakin
26-11-2010, 12:57
Batali sve gore navedeno, na ruteru zadaj za svoju MAC adresu da ti da uvek istu IP adresu i to je to. Ako wifi na mob radi i ako je sve ispravno, ovo ce sigurno raditi.

alex184
26-11-2010, 13:29
Ok Anakin probacu to,btw na ruter se kace jos 3 racunara jedan Nokia telefon i jedan drugi iPhone 4 i ni jedan nemaju problema.Router je BT home Hub