PDA

View Full Version : Iphone 4.1 vs 4.2.1 , preci ili ne?



talenat
24-11-2010, 01:21
Eto procitao sam ovaj clanak koji je ostavio bigbos autor
sbsettinga i mnogih drugih alatkica.


It seems that Apple has decided to put a baseband requirement on iOS. So at this point, if you are using Saurik’s server or tiny umbrella and trying to restore 4.2.1 on an iPhone 4, you will end up in recovery mode and tiny umbrella will not be able to pull you out of recovery. In this case, you will have to restore 4.1 again or you will have to restore 4.2.1 stock and be tether jailbroken. (Of course, I recommend 4.1 and not bothering with 4.2.1 at all). If you are an unlocker, this is a no brainer. Do not update to 4.2.1 even to test it at this point.



po svemu ovom svi mi koji imam unlock ili simfree telefone i fw 4.1
najbolje da ostanemo na tom fw.

Sta vi mislite o svemu?

Creep
24-11-2010, 01:47
suvisno je bilo otvarat topic za ovo... ostani na 4.1 i uzivaj ;)

mad.surgeon
24-11-2010, 13:09
Ostani na 4.1.. Nema potrebe da prelazis na 4.2.1 jer ne donosi nikakve revolucionarne promene..

GeNiUsX
24-11-2010, 13:26
glasam za 4.1:)

djalf
24-11-2010, 13:45
+1 ovde ;)

komsa
24-11-2010, 15:52
jos 1 za 4.1 :)

igne
24-11-2010, 16:45
Ja sam podigao na 4.2.1 jer mi JB u principu nista ne znaci, ionako ne koristim nista osim Caller ID. Ja mogu da sebe nazovem u poslednje vreme najprostijim mogucim korisnikom iPhone-a :D
Samo zovem ili pisem sms i prckam po netu. Podigao ga na 4.2.1 ali ne nerviram se uopste za JB :)

Nista revolucionarno u novom FW.

gile1981
24-11-2010, 16:53
S obzirom da ios 4.2.1 ne donosi mista spektakularno vec koliko vidim samo probleme,na ntu vec govore o izlasku 4.3 13 decembra jer to znaci da nesto nije ok 4.2.1 da ne filozofiramo puno definitivno 4.1 dok ne vidimo sta ce se desavati na jailbreak i unlock sceni ovih dana...

igne
24-11-2010, 16:59
Ja ne vidim nikakvih problema, jedino sam primetio da kada izvadim sim on jos neko vreme vidi mrezu, nekih 10-15 sekundi, za razliku od ranije kad je po vadjenju sim kartice momentalno izbacio "no sim" poruku sto je i normalno, a kada je vracam moram da uradim reboot inace nece da prepozna sim dom to ne uradim. Jos jedna stvar, cini mi se da je odziv nakon pokretanja aplikacije brzi.
To je vidna razlika u odnosu na ranije.

iMee
24-11-2010, 19:38
Licno, ja sam i dalje za 4.1, jos pogotovo sada kada izlazi ovaj unlock za bb 05.14.02 ...
Restore na oficijalni 4.1 sa sve update-om bb-a i teraj... ;)

iKnez_95
24-11-2010, 19:50
,na ntu vec govore o izlasku 4.3 13 decembra jer to znaci da nesto nije ok 4.2.1
Usput, na netu kruzi prica da taj novi update iOS 4.3 ce donijeti neku vrstu AppStore za elektronska izdanja casopisa, magazina, novina...
http://www.mondo.rs/s189856/Magazin/Komunikacije/Dejli_-_novine_po_meri_iPada.html

iAlfa
24-11-2010, 20:26
Ako ja mogu biti relevantan za komentar, po meni je bolji 4.2.1, brzi odziv, proximity sensor rjesen, Airprint itd. Naravno, sve ovo vazi za one sa simfree iphonima i koji JB ne smatraju necim neophodnim...

byMaX
24-11-2010, 21:54
Šta znači brži odziv kad je odziv trenutan i na 4.1? Ne kapiram?

iAlfa
24-11-2010, 21:58
Na 4.1 neke aplikacije kao npr. DocstoGo i PDF Reader nisu bas imale brz odziv, sekund bi trebao dok se pokrenu, na 4.2.1 iste verzija same aplikacije- trenutni odziv... Moje iskustvo.

thepace
25-11-2010, 00:55
proximity sredjen (ovo je vec receno ali nije na odmet da ponovim)

ovaj untethered jb donosi vise problema nego koristi, iz nekog razloga vise nije hteo ni safari da pokrene ako jb nije aktivan

kad sam instalirao appsync (za 4.2 naravno) nije hteo ni da se upali ako ga pre toga ne nakacim na racunar

upravo radim restore na non-jb 4.2.1 i tu cu ostati dok se ne pojavi untethered jb.

zakljucak: kome ne treba jb neka uradi upgrade svi ostali neka sacekaju

valdy
25-11-2010, 01:15
i ja imam osecaj da je na 4.2.1 otvaranje nekih aplikacija zaista za nijansu brze nego na prethodnoj verziji

thepace
25-11-2010, 01:20
da li postoji neki sajt koji ima kompletan changelog

ovo zvanicno je suvise sturo i nepotpuno (proximity sensor fix se nigde ne pominje a postoji mozda ima jos nesto :) )

valdy
25-11-2010, 01:44
evo:
What's new in iPhone and iPod Firmware (iOS) 4.2.1:
November 23rd, 2010

· Applies all features from the unreleased iOS 4.2 update
· You can now change the font size of text in Calendar from the Accessibility settings
· Fixes intermittent Wi-Fi issues in the unreleased iOS 4.2 update
· Fixes the VoIP issues in iOS 4.2 update

imaš kompletan log da pročitaš prilikom instalacije...

thepace
25-11-2010, 02:41
evo:
What's new in iPhone and iPod Firmware (iOS) 4.2.1:
November 23rd, 2010

· Applies all features from the unreleased iOS 4.2 update
· You can now change the font size of text in Calendar from the Accessibility settings
· Fixes intermittent Wi-Fi issues in the unreleased iOS 4.2 update
· Fixes the VoIP issues in iOS 4.2 update

imaš kompletan log da pročitaš prilikom instalacije...

ehm.....

rekoh kompletan jer se u zvanicnom NE POMINJE recimo PROXIMITY SENSOR FIX ;)

iMorris
25-11-2010, 02:46
Velicina fonta moze da se menja i na 4.1

bkns
25-11-2010, 03:25
Meni je vec prelaskom sa 4.0.1 na 4.1 problem sa proximity senzorom bio resen, po meni nema potreba dizati na 4.2.1 sve dok ne izadje untethered jb za iphone 4 a to verovatno nece biti do izlaska 4.3, do tad uzivamo na 4.1 untethered. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMorris
25-11-2010, 03:36
Ma ovaj 4.2 je glupost. Jedino ovo Find My Iphone mi se cini dobro :)

titish
25-11-2010, 20:03
Ja glasam za 4.2.1
Mnogo je brzi, baterija traje duze i naravno nema onih blokova kao 4.1
Imam iphone 3gs i stvarno uzivam u iphonu posle duze vrem odkad je izasao 4.0 ovaj je najbolji.

iSpirit
25-11-2010, 20:05
Baterija se brze trosi na 4.2.1 nego na 4.1
Barem je tako meni na iPod_u

iLudak
26-11-2010, 02:50
Hoce li neko da uradi Custom za 3G ? :p Bez multitaskinga i wallpaper-a ? :p

iCakic
26-11-2010, 16:34
pozz svima..
Ja licno nisam primetio nista jos toliko napredno ali ajde neka par dana pa mozda i osetim neke promene osim ovo da ima vise melodija za SMS to mi je onako ok i ovo Find my iPhone nevazi za svaku zemlju tako da ja sam u Austriji i nisam pronasao ovu funciju ili ja nevidim dobro gde da je trazim
i da dali moze sada JB naa novoj verziji da se ugradi..mozda sam promasio temu ali glava mi je ko merica od silnih postova na tu temu i sve i nista mi nije jasno oko tok Jailova i unlock-a
hehe..tako da ako moze neko da mi odgovori konkretno ili uputi na TEMU gde treba da pogledam konk´retno
Hvala na razumevanju i Sorry adminima ako sam nesto pogresio u vezi teme

thepace
26-11-2010, 17:03
pozz svima..
Ja licno nisam primetio nista jos toliko napredno ali ajde neka par dana pa mozda i osetim neke promene osim ovo da ima vise melodija za SMS to mi je onako ok i ovo Find my iPhone nevazi za svaku zemlju tako da ja sam u Austriji i nisam pronasao ovu funciju ili ja nevidim dobro gde da je trazim
i da dali moze sada JB naa novoj verziji da se ugradi..mozda sam promasio temu ali glava mi je ko merica od silnih postova na tu temu i sve i nista mi nije jasno oko tok Jailova i unlock-a
hehe..tako da ako moze neko da mi odgovori konkretno ili uputi na TEMU gde treba da pogledam konk´retno
Hvala na razumevanju i Sorry adminima ako sam nesto pogresio u vezi teme

moze ali samo tethered, sto znaci da ces pri svakom paljenju telefona sto ukljucuje i restart morati da kacis telefon na racunar. za mene licno ovo znaci da ne moze da se uradi jer mi je kao takav suvise naporan za koriscenje. dovoljno je da mi se negde telefon zaglupi a da nisam kuci da se ubijem, realno su male sanse ali ne zelim da razmisljam.

iAlfa
26-11-2010, 17:08
Find my iphone je app vezana za iTunes account, koji nemozete naoraviti bas iz svake zemlje, mozete postaviti za zemlju npr. Hrvatska i sa tim accounton sa AppStora skinut ovu aplikaciju, a sama aplikaciha radi pomucu GPS-a i Gprs-a, te samim tim moze locirati vas iuredjaj svuda u svijetu.

iCakic
26-11-2010, 17:15
Find my iphone je app vezana za iTunes account, koji nemozete naoraviti bas iz svake zemlje, mozete postaviti za zemlju npr. Hrvatska i sa tim accounton sa AppStora skinut ovu aplikaciju, a sama aplikaciha radi pomucu GPS-a i Gprs-a, te samim tim moze locirati vas iuredjaj svuda u svijetu.

ma imam acc od iTunes ali mi nje jasno kako da dodjem do te aplikacije koja je navodno vec instalirana u novom OS 4.2.1:confused:
na Apple.com su nesto kao objasnili kako to ide..ali nema je kod mene

iAlfa
26-11-2010, 17:18
4.2.1 podrzava ove aplikacije, a ista se mora skunut sa Appstore u search ukucaj Find my iphone

valdy
26-11-2010, 17:28
nakon par dana korišćenja 4.2.1,mogu vam reći ovo:
-baterija mi isto drži
-find my iphone radi onako,al probaću da izbreišem aplikaciju,jer bih to verovatno prvo uradio kad bih našao iphone,pa ću videti kako se ponaša.Kad ubaciš drugu karticu,koja ima internet aktiviran,takođe nalazi tel.
-search je meni najjbolje što nudi taj 4.2.1,jer mi zaista treba,al pošto čujem da to postoji na cydia,onda nije neka novost
-brzina otvaranja aplikacija je za nijansu brža.
-sviđa mi se što napokon mogu da postavim različite melodije za poruke kod različitih ljudi iz imenika

Sve u svemu,nema potrebe da se prelazi na 4.2.1.

iCakic
26-11-2010, 17:30
4.2.1 podrzava ove aplikacije, a ista se mora skunut sa Appstore u search ukucaj Find my iphone
Ma to sam te skapirao da ima app za to...ali ja sam mislio na konkretno za ovaj novi update uza koji bi trebao da je vec tu u softweru da nemoram da trazim po AppStore i placam ili sta god..mada kao i napisali su da ne podrzava sve zemlje ali opet bi trebalo da podrzava za EU zemlje to..to sam ja pitao,,a da ima u AppStore to znam odavno


nakon par dana korišćenja 4.2.1,mogu vam reći ovo:
-baterija mi isto drži
-find my iphone radi onako,al probaću da izbreišem aplikaciju,jer bih to verovatno prvo uradio kad bih našao iphone,pa ću videti kako se ponaša.Kad ubaciš drugu karticu,koja ima internet aktiviran,takođe nalazi tel.
-search je meni najjbolje što nudi taj 4.2.1,jer mi zaista treba,al pošto čujem da to postoji na cydia,onda nije neka novost
-brzina otvaranja aplikacija je za nijansu brža.
-sviđa mi se što napokon mogu da postavim različite melodije za poruke kod različitih ljudi iz imenika

Sve u svemu,nema potrebe da se prelazi na 4.2.1.
Reci mi molimte gde je ta opcija za Find my iPhone..ja nemogu da je nadjem kod mene

iAlfa
26-11-2010, 17:42
Aplikacija je free na Appstore, a nema je u sw 4.2.1 kao default aplikacija.

iCakic
26-11-2010, 17:58
Aplikacija je free na Appstore, a nema je u sw 4.2.1 kao default aplikacija.
pa ok ja sam pratio uputstvo preko apple sajta i na opciju tamo gde se ulazi za mail i ostalo i tu se upises na Mobil me i preko toga sad kao ide..
u svakom slucaju hvala

iCakic
26-11-2010, 18:19
Malo sam cackao sad po ovom progrmu i mogu da kazem da je odlican i da stvarno nalazi bas na tom mestu gde je iPhone i bezobzira i da iskljuci cak i WI-FI 3g mrezu uvek ce ga naci

valdy
26-11-2010, 22:00
jos nesto da dodam,od kad imam 4.2.1 ne radi mi push!
jos 1 razlog da se ne predje na novu verziju i jos 1 propust apple-a.

LDV20
01-12-2010, 13:32
Jel ima jos neko problem sa baterijom na 4.2.1?
Meni je preko noci sa 88% pala na 17%.
Sad sam instalirao 4.0 i odlicno drzi. Video sam da problem generalno postoji i da se ceka fix na cydiji.


POSTED BY SHERIF HASHIM

good day fellow jailbreakers & unlockers :)

i hope those of u with 3g/3gs are enjoying their updated unlocked devices, all props to @MuscleNerd & co. for making this possible :) , hopefully the iphone 4 on 2.10.04 and 3.10.01 follows within a good time table.

on a very important side note, before anyone starts to complain about battery drainage issues after installing the new ultrasn0w on the 6.15.00 updated BB, the culprit here is not ultrasn0w, it's the hacktivation process (activating the phone by pwnage tool or redsn0w rather than using an official carrier sim to do so) that u mostly did while jailbreaking.

The 4.1 and 4.2.1 ipsws unlike their old ancestors, seem to keep looking for valid push certificates all the time, either thru your wifi, or thru your cellular data network (which u only have after installing ultrasn0w and hence u accuse it) , this can be seen clearly if u have a cellular working data plan for 3g or edge and u watched the settings > general > usage > cellular network data (sent & received are continuously increasing even without using any internet traffics on the phone) , this will also render the phone going hot even in stand by mode and also very rapid battery drainage occurs plus consuming ur data if you were not on an unlimited plan.

so to resolve this, u either:
A) try to activate the phone using the official sim if u have it (even if the sim itself is old and not working) , or borrow it from a friend if it's possible, by any means, try to have an access to one and use it
B) if A is not feasible, u can install SBsettings from featured cydia packages and turn wifi and data off when u r not using it (shuts down both 3g and edge) , till C is done
C) there is a very nice module being worked on by a trusted jailbreak app dev, namely @sbingner , which ll resolve that issue for those having it, the details of which shouldn't be disclosed until he finishes his awesome work, till then, either use A or B to resolve the issue if it exists for you

sorry for the long post and thanks for your attention

svrca83
03-12-2010, 18:39
kako da ga vratim na 4.1 :( sestra zakaci ipod i klikala sta god je on pitao i sve je otislo :( ako postoji nesto da ga vratim na 4.1 reci te mi

ivica.ivancic
05-12-2010, 17:32
I mene to isto pitanje muči

Bobap1988
09-12-2010, 21:25
ja sam prezadovoljan kako radi 4.2.1
iPhone mi je simfree,kulturno sam ga updejtovao na iTunes,radi u fulu..
npr za MMS sam uneo samo podesavanja u Settings i radio kao zmaj
a drugar,kome je jailbrejkovan pored podesavanja morao i neke programe da instalira