PDA

View Full Version : Kompletan Beckup?



hanastasija
10-06-2008, 23:45
Za sedam dana, koliko inache dugo posedujem iPhone, bar pet puta sam do sada "Ubijao" i "Ozivljavao" svoj fon. Pa me iz tog razloga i zanima dali postoji program
kojim se radi kompletan, ali bukvalno kompletam beck up telefona? Sto bi znacilo da ukoliko "Pukne" zbog neke glupe aplikacije, ili untrusted source-a, ne morate sve ispocetka. Citajuci po forumima saznao sam da tako nesto postoji samo za Apple-ov MAC ali ne i za WinXp platformu. A mozda i gresim? Mozda ipak vi znate
mozda ste stekli takvo iskustvo, pa sada vise ne morate ono sto ja radim, kad god se usudim da isprobam nesto novo?

Zamislite do koje mere sam se naplasio, da po konacnoj zadnjoj zavrsenoj instalaciji, pocinjem da nosim jos jedan GSM telefon sa sobom, koji ce mi sluziti da uzvracam pozive, obzirom da na iPhonu ne smem vise ni da se javljam. Strah me da se prilikom pritiska tastera answer, nesto ne zabaguje te tako to i izbegavam.

Pa cak i kad hoce neko da ga pogleda, kazem, "Moze ali samo iz moje ruke", "Zabagovaces ga jer ti ne prepoznaje tvoj otisak".

Mislim, da ne tupim dalje i da vam ne prepricavam snove tipa "Sanjao sam sinoc da imam iPhone koji ima fabricku gresku pa ne moze da se zabaguje....", ukoliko neko zna za programcic tog tipa neka kaze slobodno, jer ja sigurno necu reci "HEEEEEEELP ODLEEEEEEEEEEEEEEEEPICCCCCUUUUUU"

sveta3j
11-06-2008, 23:59
Sta mu to radis?Ja imam svoj mesec i po,jednom sam ga restorovao i to kad sam mu instalirao summerboard,al odtad pazim.Izbegavaj stvari koje ti se mesaju u sistem tipa-customise,cate itd. i neces imati problema.Meni su igrice i po neki internet dodatak sasvim dovoljne.E,sad u itunesu ima backup za poruke,imenik,fotke,muziku odnosno sva dokumenta,ne znam sta ti jos treba?Mislim,zbog bagovitih programa se i radi restore zar ne?

branko.kotor
13-06-2008, 03:28
ne moze potpun backup
mozes slike, poruke, imenik, muziku, video, kalendar, alarm, notes (ne znam kako bi preveo),
programe ne moze, installer lista, mislim da ne moze

kad uradis restore, ne stavis kao new phone, nego ono drugo

iMrawius
13-06-2008, 08:15
Stavis Back up u iTunesu ali vraca ti samo mailove i jos nesto ne vraca muziku i ostalo.

bokee
13-06-2008, 10:43
Ima u PC suite-u backup,ali nisam siguran sta sve sacuva

mile
14-06-2008, 00:12
Evo jedno resenje koje nije lose, barem ja tako mislim! :)

Prvo uradi backup imenika, slika, majlova.. preko itunsa.

skini winpwn sa neta, napravi custom firmware gde ces da ubacis aplikacije koje zelis!

Tako ces dobiti firmware sa svim aplikacijama i cim ti se nesto zezne samo restore preko itunsa i za 5-10 min imas sve nazad!

tadija
27-06-2008, 13:33
ja sad isprobavam neki chini mi se ql app za backup...


http://www.google.com/group/ibares/web/ibares---homepage

iMrawius
27-06-2008, 14:07
ja sad isprobavam neki chini mi se ql app za backup...


http://www.google.com/group/ibares/web/ibares---homepage
steta sto nema i za PC :(