PDA

View Full Version : Problem i tunes



stefadjov
18-11-2010, 22:58
E ovako molim za pomoc mnogo mi je potrebna
Kupio sam iphone cetvorku 16 gb i instlliro sam da mogu da insraliram aplikacije krekocane na njega i pojavio se program instalous preko koga direktno skidam i insttaliram aplikacije ali imam par problema
1.DA LI SE VAMA DESSAVALO DA APLIKACIJE KOIJE SU PO 300 400 MB STIGNU DO NEGDE I PUKNE VEZA?
2.PREKO ITUNESA KAD HOCU DA UBACIM APLIKACIJU ON AUTOMATSKI OBRISE APLIKACIJE KOJE SU KREKOVANE,I MUZIKU KAD HOCU DA UBACIM ON AUTOMATSKI HOCE D AOBRISER APLIKACIJE
Molim vas sa pomoć naso sam se u čudu pomoccccccccccccccccccc

iKnez_95
18-11-2010, 23:03
1. Мени се то често дешава. Препоручујем ти да те велике апликација (веће од 200MB) скидаш преко рачунара па их убацујеш преко iTunes-a.
2. Кад прикопчаш iPhone на рачунар, уђи у iTunes, иди десним кликом на iPhone (нађи га са лијеве стране) и пренеси све апликације (мислим да је то трећа опција).

polut
19-11-2010, 07:54
iTunes ti "izbrise" aplikacije onda kada sinhronizujes uredjaj, a aplikacije ti se ne nalaze u iTunes library, tako da je to prosto kao da sinhronizujes uredjaj sa praznom bazom i naravno automatski ti obrise sve aplikacije sa uredjaja. Da bi ovo izbegao ubaci svaku aplikaciju koju si skinuo sa neta u iTunes library (opcija add file to library iz iTunesa, nalazi se u prvom padajucem meniju), i onda prilikom opcije sync apps, strikliras sve aplikacije koje hoces da ti se nalaze na uredjaju, uradis Sync i aplikacije ce ti se instalisati. takodje prilikom narednih sinhronizacija ostace ti na racunaru sve dok ih ne odstrikliras, nakon cega ce ti prilikom sinhronizcije izbrisati datu aplikaciju.

zmajcek
06-01-2011, 11:37
ja sada imam slican problem, ne koristim cesto iTunes jer mi bas nesto i nije posebno simpatican no nekad ga prosto moramo istrpeti...

o cemu se radi?
kada prikacim fon na iTunes, kaze da je sync sa nekom drugom iTunes library i ukoliko odradim sync da ce mi sve obrisati.. na telefonu sa druge strane imam gomilu aplikacija koje ne bih bas da izgubim, a treba mi da koristim i sync sa iTunes ponekad :S

da li postoji neki nacin da aplikacije koje su mi u telefonu prebacim u iTunes, prakticno da odradim obrnuti sync sa telefona na komp???
to mogu da radim recimo na svakom nokia softweru, pa valjda mighty apple ima tu opciju?
:confused:

mallena
06-01-2011, 14:13
Da li si probao ovo da uradis?
http://www.rickysays.com/images/iphone-transfer-purchases.png

zmajcek
06-01-2011, 17:20
e kul, nisam znao za to , sad sam to uradio i app se sada vide u iTunes ali su onako blede, kao da su u pozadini

jel sad mogu da uradim sync i nece nestati?


odradjeno, sve aplikacije su i dalje tu, eto ako neko bude imao slicne dileme da znate ;)

somi1987
03-02-2011, 02:07
meni prijavi neku gresku kada probam da odradim transfer purchases :((( jel posto jos neko resenje??

mister
03-02-2011, 08:30
Moze da ti prikaze gresku ako ti itunes nije autorizovan (nadam se da imas itunes racun) .Otvori store na itunesu pa proveri

somi1987
03-02-2011, 13:13
imam,ne znam zasto nece..ali ipak sam se odlucio,da poskidam sa apptrackera pa da ubacim u itunes iproblem resen :)