PDA

View Full Version : Iphone 4g 4.1 JB --Pomoc



Markonatom
18-11-2010, 10:52
Znam da postoji vec X slicnih tema ali ma koliko bile slicne meni je potreban direktan odgovor kako bih uspesno odradio JB na 4.1. Totalni sam laik za Iphone i nikada me nije interesovao sve dok nisam skoknuo do Amerike i slucajno usao u Apple store:)
Pre par dana sam resio da se pozabavim ovim telefonom i da ga malo doteram( folija, maska) a sad je na red stigao i JB ali se plasim da nesto ne pogresim posto sam citajuci forum nailazio na poruke tip " mrtav je", "ne moze da se podigne", "samo se jabuka vidi"...

Citao sam juce i danas o nacinima otkljucavanja 4.1 i ako sam dobro skapirao postoji Limera1n i greenpoison. Takodje sam nesto procitao o snowbreezu i nisam bas skontaom cemu on sluzi posto mi neki pojmovi nisu jasni. Takodje bih trebao upustvo za instalaciju custom fw, ne znam jel mi ovo treba ali svi to pominju pa verujem da je vazno:).
JB uz pomoc limerain i greenpoisona je prosto ali bih voleo da dobijem savet od vas kako da se osiguram u slucaju da nesto podje po zlu pri JB.
Takodje je na ovom forumu neko pisao da iphone jb uz pomoc limera1n nece moci da se otkljuca sa novim unlockom koji uskoro stize.

Nadam se da nisam ugusio i hvala onima koji su ovo procitali do kraja:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
18-11-2010, 11:08
....dobro si skapirao ali samo prva dva "resenja".....posto si na 4.1 (pretpostavljam simfree)...ne treba ti custom firmware.......ostanimo pri Limera1n i greenpoison.....odradi sa kojim hoces svejedno je ali ne sa oba nego samo sa jednim......inace aparat koji posedujes je iPhone4 bez "G".........

iKnez_95
18-11-2010, 11:14
(pretpostavljam simfree)
SIMFREE ne moze nikako biti jer je iPhone kupljen u Americi.

Totalni sam laik za Iphone i nikada me nije interesovao sve dok nisam skoknuo do Amerike i slucajno usao u Apple store:)

komsa
18-11-2010, 11:23
....kako kaze kolega iknez95 onda tebi treba i unlock(otkljucavanje za kartice koje nisu sa maticne mreze sa koje je telefon kupljen)........u tom slucaju mozes da odradis JB ali ne i unlock(momentalno) koji se ocekuje ubrzo posle posle izlaska 4.2 firmware-a.......

@iknez95 to sto je skoknuo moglo bi da znaci da ga je tamo kupio ali i ne mora...mogao je da preseda avion u Londonu pa da ga kupi tamo........naravno,salim se :)

Markonatom
18-11-2010, 13:37
Da, moja greska nisam napisao da je Iphone zakljucan znaci nije Sim free.
Znaci sve mi je jedno sta cu koristiti za unlock.. a da li bi bilo pametno da sada stavim taj custom fw posto je zakljucan ili to nema veze?


Sent from my iPhone using Tapatalk

komsa
18-11-2010, 17:09
@Markonatom da rezimiramo posto ti stvari izgleda jos uvek nisu jasne:

-mozes da ga JB(to nije unlock) cime god,od ona dva sto smo spominjali na pocetku
-ne mozes ga momentalno otkljucati nikako(ovo se odnosi na unlock)


moj savet ti je da ga JB-ujes i da ga koristis kao iPod do daljnjeg.........dok cekas unlock bar se mozes zabavljati sa svojim gadget-om :)

p.s. custom ti nista ne menja,samo ces izgubiti vreme........z

mallena
18-11-2010, 17:16
I za iphone 4 ne treba custom ;)...Postoji tinyUmbrella (http://isrbija.net/showthread.php?t=12719) ,slicno je custom-u, uputstvo imas ovde (http://isrbija.net/showthread.php?t=12826)

Markonatom
18-11-2010, 17:28
Sve mnogo jasnije, hvala na objasnjenju, odo da ga jb.


Sent from my iPhone using Tapatalk