PDA

View Full Version : iRealSMS 2.0.6.2 instalacija!



shomi22
20-12-2008, 16:26
Konacno je razbijen iRealSMS 2.0.6.2!
Postupak instalacije:
1. Pomocu Cydie instalirajte iRealsms 2.0.6.2 tako sto udjete u Cydia, zatim idite na search, otkucajte u pretrazivacu "irealsms" i nadjite regularnu demo verziju irealsms 2.0 sa BigBoss & Planet-iPhones source-a (nemojte sa xSellize-a, posto je tu navodno krekovana verzija, ali javlja gresku pri instalaciji).
2.Download-ujte krek sa linka:
http://www.sendspace.com/file/3tys98
ili
http://www.zshare.net/download/52891768adcdf082/
3.Pomocu WinSCP-a iskopirajte fajlove koje ste skinuli i raspakovali u sledece direktorijume:
iRealSMS_ iskopirajte u /Applications/iRealSMS, a
iRealSMS.dylib iskopirajte u /Library/MobileSubstrate/dynamiclibraries
4.dodelite im sledece permissions i to 4755 za iRealSMS_
i 0755 za iRealSMS.dylib, tako sto cete u winSPC stati na dati fajl koji ste prethodno iskopirali u Vasem iPhone-u,kliknuti desnim tasterom misa,zatim otici na properties i klikom na levi taster uci u prozor za menjanje permissions.
5.Aplikacija je sa ovim postupkom krekovana.
6.Otvorite sa springboarda aplikaciju irealsms, i program ce vam traziti da se registrujete, izaberite purchase.
7.u sledecem polju trazice da unesete vas paypal account,to preskocite tako sto cete izabrati samo Activate.
8. u sledecem polju ukucajte pravilno serijski broj: 6D88Op5Wxup
vodite racuna da O nije nula vec veliko slovo O - pazite na mala i velika slova.
9.Pritisnite Activate
10. Vas iRealSMS 2.0.6.2 je uspesno registrovan i mozete ga koristiti.

Pozdrav

Ognjeni
20-12-2008, 16:43
Extra.....samo ima li potreba da prelazim sa 2.0.1 koji mi radi kako treba.....ima li nekih poboljsanja , novosti, dodataka ?

ajd uzdravlje :)

p.s. Nasao..... ( Ovaj quick replay je extra tako da cu preci na 2.0.6.2)



* FULL app in Landscape Mode
* Quick Reply from Spring Board or ANY app WITHOUT closing the app
* Conversation Mode
* Your SMS messages organized in folders: Inbox, Drafts, Templates, Outbox, Sent
* Saving messages as drafts or templates
* Search messages by sender's name and text
* Character Counter
* Reply, forward and delete messages
* Delete all messages or delete per folder
* Forward and Reply via Mail
* Insert Contact details and templates
* Master password to restrict access to app
* Big text field - both for reading and writing SMS
* Add sender to contacts
* Turn on/off keyboard autoCorrection and autoCapitalization
* Automatically request sent notification via notification code
* Statusbar notifier for unread SMS
* Continue working while SMS are sent
* Mark all messages as read with one click
* SMS alerts can be deactivated -> no "new SMS" alerts when locked or outside iRealSMS
* Adding contact details to SMS
* Interactive phone numbers and HTML links in SMS-View
* Launches iRealSMS from Address Book




2.0.6.2 12.05.2008

bugfixes:

- fixed some possible bugs with QuickReply
- fixed QuickReply textfield being behind the message textfield
- fixed bug where manually entering number into address field required
this field to loose focus before message could be sent

shomi22
20-12-2008, 16:54
Ovo su ti sve ispravke koje su uradjene posle tvoje verzije
---------------------------------------------------------------------
2.0.6.2 12.05.2008

bugfixes:

- fixed some possible bugs with QuickReply
- fixed QuickReply textfield being behind the message textfield
- fixed bug where manually entering number into address field required
this field to loose focus before message could be sent

---------------------------------------------------------------------
2.0.6.1 12.04.2008

bugfixes:

- marks message as read on QuickReplying

---------------------------------------------------------------------
2.0.6 12.03.2008

- Quick Reply from Spring Board or ANY app without closing the app !!!

bugfixes:

- fixed a bug where the status bar icon stayed after deleting unread messages
- fixed a crash on + button in SMS View with unknown numbers
- fixed a crash on deleting last message in folder
- fixed bug with adding number to existing contact
- fixed bug where conversation closed on deleting 2nd last message
- fixed crash in demo mode on opening conversation

---------------------------------------------------------------------
2.0.5 12.01.2008

- Forward via Mail from SMS View
- Reply via Mail from SMS View
- interactive HTML links in SMS View
- Master password to protect app

bugfixes:

- now plays sound even when SMS alerts are deactivated

---------------------------------------------------------------------
2.0.4.2 11.26.2008

bugfixes:

- Fixed bugs with Send from AddressBook

---------------------------------------------------------------------
2.0.4.1 11.25.2008

bugfixes:

- Fixed 2 bugs with Send from AddressBook
- Fixed crash on forwarding from sent folder

---------------------------------------------------------------------
2.0.4 11.24.2008

- Improved loading performance of Conversation View
- Insert Contact/Template inserts at Cursor Position

bugfixes:

- Landscape Only Mode did not work perfect with 2.2 should be fixed now
- Launch from Address Book did not work because plist setting was missing in package
("URL not supported" bug)
- SearchView -> View SMS -> Delete crashed
- Some minor bugs

---------------------------------------------------------------------
2.0.3 11.23.2008

- Interactive phone numbers in SMS View
- Launches iRealSMS from Address Book
- Insert Template from within new SMS View
- Double return sends SMS in Conversation Mode
- Double click on bubble in Conversation Mode opens SMS View
- Automatically tries to send messages from outbox when started
- Character Counter in Conversation View

bugfixes:

(- Landscape Only Mode works perfect with 2.2 as far as tests could show)

- fixed bug with firmware 2.2 and statusbar symbols (thanks to BigBoss)
- fixed bug where unread messages were not marked in inbox

---------------------------------------------------------------------
2.0.2 11.19.2008

- fixed bug where deleting messages from Conversation crashed
- fixed some other bugs related to Conversation Moden

SMRT!!!
20-12-2008, 19:53
jel bolji od biteSMS ? posto ja imam taj i to mi je ok pa da predjem na ovaj ili ne ?

Ognjeni
20-12-2008, 20:48
jel bolji od biteSMS ? posto ja imam taj i to mi je ok pa da predjem na ovaj ili ne ?


bolji je.....imas sve kao i normalan sms app.....inbox...drafts...sent...sve zivo.

lijadjo
20-12-2008, 21:28
ja imao krekovanu verziju pre te i samo na xsellize update i sve ok...

shomi22
22-12-2008, 19:44
Mnogo je bolji od biteSMS, u odnosu na stariju verziju ne izlazi iz programa kada posaljete poruku. Ima sve opcije kao i sms na obicnom telefonu, forward poruke itd.

iShoe
23-12-2008, 03:41
neshto me jebe ovde...sumaljm na permisione... naime iz cyberduck-a ssh-a klijenta za mack mogu da stavim samo trobrojni permision te guram 475 ali ocigledn oda to ne shljaaka... probao sam i iz terminala al tjene :/

iShoe
23-12-2008, 04:00
posto mi gore navedeni postupak iz X Y razlgoa nije uspeo probao sam i alternativu...sa xsellize sourca sam instalirao krekovani irealsms (isto je 2.0.6.2 verzija) resetovo springbord, upalio uneo gore navedeni serijski klikon activate, ponovo mi je zatrazio serijski uneo isti i radi...eto moze i ovako ako vam ssh nije po volji ili vam ne radi ko meni :(

Nesha
23-12-2008, 10:56
hvala, extra radi

Salle
23-12-2008, 11:51
radi..super je

everlast011
25-12-2008, 13:45
Da li je moguće nekako isključiti sound za sms?
Iako mi stoji na none uvek se čuje onaj tri-tone sound kada mi stigne poruka...isti je slučaj i kad promenim neki drugi, uvek se čuje taj...

Djolenzi
03-01-2009, 20:42
Jel moze ikako negde da se skine ireal sms u fulu, a da se ne radi to preko winscp-a i tako toga, jer nemam nista od toga instalirano?

iShoe
03-01-2009, 22:02
Jel moze ikako negde da se skine ireal sms u fulu, a da se ne radi to preko winscp-a i tako toga, jer nemam nista od toga instalirano?


c-c-c
kao shto napisah u par postova gore :
...sa xsellize sourca sam instalirao krekovani irealsms (isto je 2.0.6.2 verzija) resetovo springbord, upalio uneo gore navedeni serijski klikon activate, ponovo mi je zatrazio serijski uneo isti i radi...eto moze i ovako ako vam ssh nije po volji ili vam ne radi ko meni...


http://www.xsellize.com/

iShoe
03-01-2009, 22:07
jedina stvar koja mi se ne svidja kod irealSMS-a je shto mi se baguje oko stanja novih poruka... naime ako mi stigne par poruka u isto vreme i nedaj boze na neku od njih odgovorim putem quick replay-a broj neprocitanih poruka na irealsms i obicnoj sms ikonici poludi :)
tako je npr juce pisalo da imam -1 neprocitanu poruku :D ah da i mnogo sam gotivio smajlije na bitesms-u :(
no...na kraju dana ireal je program koji odradi posao :) bash bi poludeo da ga nisam imao za vreme ovih praznika... srecna nova...templejt pa rokaj shalji :)

http://img515.imageshack.us/img515/4350/minus1qs7.png

Djolenzi
03-01-2009, 23:53
Ma sve sam ja to uradio, prvo skinuo xellize, pa prijavljuje neku gresku, pa nekako uspem, a onda kada kucam onaj kod gore, nece pa nece! Kucam ga i do 10 puta i samo izbacuje da nije validan! :) Citam ja uvek postove, nisam od onih koje to mrzi, ali kad nece nece! :)

iShoe
04-01-2009, 00:25
well god damn it :(

Djolenzi
04-01-2009, 00:48
Aaaaa ipak sam ja glup! :) Tj. nisam glup, nego nisam citao postove o xsellize-u... Ja sam samo otisao u cydiu i addovao taj source, pa je to u pitanju... a kada sam lepo nasao u search-u kako se instalira taj source nije bilo problema...
I da, uopste mi nije trazio aktivacioni kod... kako sam skinuo, tako mi normalno radi ireal...
Hvala, izvini! :)

iShoe
04-01-2009, 02:47
e :) pa eto :) drago mi je da i ti sada uzivas ;)

Nesha
04-01-2009, 16:57
I ja imam isti problem sa 'minusom u inboxu'

http://img118.imageshack.us/img118/2201/img0016nj0.png

postoji li neko resenje da se resetuje inbox za sms default aplikaciju?

iShoe
05-01-2009, 01:23
he he he nisam jedini :) ja sam moj problem resio tako shto sam brisao poruke... i medju obrisanima su se nasle te koje su stvarale -brojke ;)
drugi naci neznam :D

Nesha
05-01-2009, 01:42
meni ovo -8 se pojavljuje i kad udjem ima znak da je poruka neprocitana, ja je kao procitam i kad opet udjem opet je neprocitana. Moguce da ako 2 programa koriste istovremeno sms bazu da je jedan read-only i ne moze da resetuje counter...

SMRT!!!
05-01-2009, 02:17
meni ovo -8 se pojavljuje i kad udjem ima znak da je poruka neprocitana, ja je kao procitam i kad opet udjem opet je neprocitana. Moguce da ako 2 programa koriste istovremeno sms bazu da je jedan read-only i ne moze da resetuje counter...

da imao sam i ja takav problem ali kao sto je rekao iShoe jedini nacin je da prises poruke koje te zezaju ,a posle toga jednostavniji nacin nemoj da si u programu kad primas poruku i eto :D meni se vise nikad tako ensto nije desilo nego samo da moram opet da procitam istu poruku .

chikavili
06-01-2009, 23:06
neshto me jebe ovde...sumaljm na permisione... naime iz cyberduck-a ssh-a klijenta za mack mogu da stavim samo trobrojni permision te guram 475 ali ocigledn oda to ne shljaaka... probao sam i iz terminala al tjene :/

I mene ovo zeza. Mogu samo trocifrene permissione da stavim. Probao sam sa 755 na oba fajla i nece uopste da se startuje aplikacija. Sta da radim?

iShoe
06-01-2009, 23:11
ma batali to...registruj se na xsellize, dodaj njihov sors u cydiu i samo instlairaj odatle ;) upises seriski ako trazi...ako netrazi nishta i vozi ;)

chikavili
06-01-2009, 23:42
Ma na kraju sam tako i uradio.
Ali bez obzira, voleo bi da znam u cemu je fora sa ovim cetvorocifrenim permissionima.

adzo89
07-01-2009, 01:37
e a glupo je sto jedino moze reply kad ti je otvoren template to jest kad nije u stanju mirovanja...tad ne moze
ipak po meni je jako bolji my sms ...jel ima crack za to?

Beli85
08-01-2009, 22:42
Meni nesto program brljavi, cas moze quick reply,cas ne moze,tj. nekad izbaci nekad ne.Cas radi obican reply,cas ne radi,kad ga pritisnem,samo se zatvori prozor,pa moram manuelno da ulazim mu program...Jel imao neko slicne probleme?

SMRT!!!
09-01-2009, 17:44
AAAAAAAAAAaaaaaaaaaa morao sam opet da ga instaliram jer sam radio restore i sad nece da prihvati code ne kapiram zasto poludecu a bas gotivim taj program i nonstop ga koristim a sad mi ispao taj problem .da nije zato sto je novija verzija irealsms a stari code? mislim.... pre u prvom prozoru nista nije bilo sad pise Phone:....... neki brojevi tako da.. sam u bedaku :( pomozite

Sasa
09-01-2009, 19:54
ma batali to...registruj se na xsellize, dodaj njihov sors u cydiu i samo instlairaj odatle ;) upises seriski ako trazi...ako netrazi nishta i vozi ;)


A koji serijski? Ja sam upisao onaj sa prve stane i nece da ga prihvati...


Edit: Sada radi! Kucao sam kod 6 puta i odjednom je prihvatio.

SMRT!!!
09-01-2009, 21:03
A koji serijski? Ja sam upisao onaj sa prve stane i nece da ga prihvati...


Edit: Sada radi! Kucao sam kod 6 puta i odjednom je prihvatio.

ja ne mogu da ubacim xsellize kao source ne znam zasto
kucam http://www.xsellize.com i nece ne kapiram

Djolenzi
09-01-2009, 21:10
Ja sam ga ubacio pre nedelju dana bez problema... Samo pratis kako je napisano i to je to... Mislim, predpostavljam da znas, ali ajde... Mozda vise puta... Registrujes se i posle samo www.xsellize.com/name-pass (http://www.xsellize.com/name-pass)... meni ga je iz prve ubacio

SMRT!!!
10-01-2009, 05:48
Ja sam ga ubacio pre nedelju dana bez problema... Samo pratis kako je napisano i to je to... Mislim, predpostavljam da znas, ali ajde... Mozda vise puta... Registrujes se i posle samo www.xsellize.com/name-pass (http://www.xsellize.com/name-pass)... meni ga je iz prve ubacio
ubacio sam jos samo na namestim irealsms i bice sve super

evo ubacio sam sa xsellize source i sad radi nisam ni morao da ga crackujem i registrujem sve radi kao nekad valjda je zapamtio bio :D sve u svemu sad sam happy :D

n1n3
18-01-2009, 13:40
izasao je ireal sms 2.0.7.1 preko cydie, ako ga updateujem, jel to znachi da ode crack?

Nesha
18-01-2009, 13:53
ode... ja updateovao, i sad je 10 dana trial. U medjuvremenu cu da ubacim stari ili nadjem krek za novi.

iShoe
18-01-2009, 19:32
inace da se nadovezem na temu oko -1 sms-a il iti negativnog riporta neproictanih smsova koji se javljao... pojavio se u cydiji juce neki ***** koji se zove Unread SMS Fixer koji bi trebalo da reshava nashe probleme...
nisam imao priliku da probam posto od kako sam ga snimio nije pisalo - :)

Nesha
18-01-2009, 21:00
Hvala ti iShoe, prava stvar.

iShoe
18-01-2009, 21:37
mada meni neshto neshljaka :-\

SMRT!!!
19-01-2009, 15:58
mada meni neshto neshljaka :-\


meni je radio do sinoc extra i onda je samo zakucao a zakucalo je to sto nece da mi izbaci na pocetni ekran reply,open,close nego se javlja obican program i ako sam namestio da irealsms bude default sms app ......ne znam sta da radim reinstalirao sam ga i isto restartovao i isto jedino da obrisem pa da instaliram mada mi je to isto ko reinstaliranje :S

Nesha
19-01-2009, 19:09
meni je sredio -9 poruka u sms, i za sada nemam problema.

SMRT!!!
19-01-2009, 23:22
jel moze neka pomoc oko mog problema ...

izbacio sam program ubacio i isto restartovao isto reinstalirao isto ....

ne znam sta vise da radim a da nije restore

Nesha
20-01-2009, 09:24
mozda imas konflikt sa swirly mms?

SMRT!!!
21-01-2009, 05:53
mozda imas konflikt sa swirly mms?


ne......resio sam problem rim sam ugasio iBlacklist bila mi je aktivna pa se nesto ubagovalo pa zato nije radilo sad sve super radi :S hehehe

zmaja
22-01-2009, 07:58
izasao je ireal sms 2.0.7.1 preko cydie, ako ga updateujem, jel to znachi da ode crack?



da, to znaci da ode crack :(

ali...... evo novog crack-a za 2.0.7 ;D

http://www.funkyspacemonkey.com/crack-irealsms-2071

meni je i crack i code upalio iz prve, sve radi kao satic :)

napomena: mozda ne bi bilo lose da neko prevede uputstva sa linka i okaci kao novu temu. ja bi', al' nemam toliko vremena sad :-\ nadam se da ce bar i ovo da pomogne.

AwaX
22-01-2009, 23:57
jel postoji acivation code za irealsms 2.0.7.3 jer samo taj mogu da skinem preko xsellize-a ili gde da nadjem verziju 2.0.7.1 koja moze da se crack-uje

dragan75
23-01-2009, 22:26
da, to znaci da ode crack :(

ali...... evo novog crack-a za 2.0.7  ;D

http://www.funkyspacemonkey.com/crack-irealsms-2071

meni je i crack i code upalio iz prve, sve radi kao satic :)

napomena: mozda ne bi bilo lose da neko prevede uputstva sa linka i okaci kao novu temu. ja bi', al' nemam toliko vremena sad :-\  nadam se da ce bar i ovo da pomogne.


Ja sam ucitao file sa te adrese ali ima samo 20kb i nalazi se jedan prazan folder i jedan .txt file sa uputstvom za instalaciju...????

A sto se tice xsellize registrovao sam se i dobio mail u kome mi je sugerisano na spomenuti link a onda url not found...?

Sta da radim?

zmaja
25-01-2009, 04:22
@dragan75

nije bitno sto je 20 kb....i nije prazan folder, to je folder 'Library', cijim otvaranjem dobijas "uputstvo" u koji tacno folder da smestis dva fajla koji se tu nalaze (SerialFaker.plist i SerialFaker.dylib). samo otvaraj foldere dok ne stignes do ta dva fajla. ostatak odradi kao po uputstvu sa sajta i to je to.


@awax

ja sam skinula poslednju verziju irealsms sa cydia (2.0.7.3) i na njoj mi je crack odradio posao bez problema. to sto na sajtu pise da je za 2.0.7.1 ne znaci i da na malo novijim verzijama ne radi........bar meni radi :)

AwaX
25-01-2009, 21:27
@zmaja
nisam se pohvali da sam uspeo. instalirao 2.0.7.3 i sve radi extra. samo sam pratio uputstva sa sajta i sve je proslo kako treba

skosan
26-01-2009, 13:11
instalirao sam ireal sms preko xsellize, i uopste mi ne ispisuje broj poruka koje su primljene.....ubacio sam i sms fix, iz gore postova....i opet nista....u iblacklist-u stoji sms privacy, da mi ne iskace prozor na ekran...probao sam i da iskljucim, ali opet isto...

tek kad udjem u ireal sms, vidim 3 poruke, i ne procitam ih, i izadjem iz njega, onda stoji ikonica 3, za te 3 poruke...

u cemu je fazon? :)

SMRT!!!
26-01-2009, 15:42
ljudi ja nisam dobio update na 2.0.7 cydia mi ne nudi nista :(

Ognjeni
26-01-2009, 16:46
ljudi ja nisam dobio update na 2.0.7 cydia mi ne nudi nista :(


nisam ni ja ,ne znam zasto ali kad kucas ireal dobijes poslednju verziju,izbaci

Nesha
26-01-2009, 22:33
Samo dodajte xsellize u source u okviru cydie i instaliracete full verziju iRealSMS 2.073 full cracked.

valdevit
27-01-2009, 16:43
sors je sledeći: xsellize.com/cydia/ime-pas

instalirao sam real sms,kao i ilog.Za ilog je bio potreban neki peč da se instalira,a za ovo prvo,samo da se 2x klikne activate i onda ukucaš serial i to je to. 8) Tako je za najnoviju verziju

KOristiću ova 2 programa,da vidim kako će da se pokažu,jer je po meni,to jedino što nedostaje ovoj božanskoj spravi. 8)

Ognjeni
27-01-2009, 19:16
sors je sledeći: xsellize.com/cydia/ime-pas

instalirao sam real sms,kao i ilog.Za ilog je bio potreban neki peč da se instalira,a za ovo prvo,samo da se 2x klikne activate i onda ukucaš serial i to je to. 8) Tako je za najnoviju verziju

KOristiću ova 2 programa,da vidim kako će da se pokažu,jer je po meni,to jedino što nedostaje ovoj božanskoj spravi. 8)



Pretpostavljam da znam za sta je ali da li mi mozes reci tacno za sta koristis, tj. za sta sluzi ilog ..'fala ;)

valdevit
27-01-2009, 23:35
ukratko,klasičan call log za iphone  :) kao kod nokie...ako te interesuje nešto više,evo ti sajt proizvođača.
http://www.ixtension.com/iXtension_iLog.html
...ništa ;)

Ognjeni
28-01-2009, 01:30
ukratko,klasičan call log za iphone  :) kao kod nokie...ako te interesuje nešto više,evo ti sajt proizvođača.
http://www.ixtension.com/iXtension_iLog.html
...ništa ;)


'fala ;)

iShoe
28-01-2009, 12:10
e imam pitanjce... instalirana mi je verzija 2.0.6.2 sa xsellize sorsa, sad kad pogledam u cydianu nema nove verzije a nije mi ni ponudio update... ? jel moram da ga aninstaliram da bi se pojavila nova verzija ? :/

Nesha
28-01-2009, 21:07
ja sam uradio uninstall i install sa xsellize i sve je ok.

Jedina greskica koju sam zapazio je da sam dobio sms, i pomocu quick reply odgovorio, ali je onome kome sam poslao sms, stiglo da je to demo poruka sa iRealSMS.

Verovatno su zaboravili taj deo da krekuju, kada klasicno odgovaram na sms, sve je ok.

hardmax
28-01-2009, 21:20
E ocu da popoiz...
Uradio sam uninstall 2.0.6.2 i instalirao 2.0.7.3
Medjutim iRealSMS radi samo kada je u Intelliscreen ukljucen boost za SerialFaker, ali kada se ukljuci SerialFaker onda vise ne radi Intelliscreen :'(
Plus sto se 2.0.7.3 veoma cudno ponasa. Nekad ne prikaze novu poruku, nekad ostane da ima novu poruku i ako je procitana itd isl...

E sad ne mogu da nadjem source za staru verziju 2.0.6.2 :(
Kako da se vratim na 2.0.6.2 ???

EDIT:
Koji glupi crack !!!
Ne sme da se koristi u opste opcija boost u Intelliscreen-u :(

dragan75
28-01-2009, 22:56
Xselize radi bez greske i dan danas pa izvoli

iShoe
29-01-2009, 00:16
a jel ima jos neko ko je instlairoa sa xselliza i da ima u potpisu sms-a da mu pishe - demo poruka sa iRealSMS.

byMaX
29-01-2009, 04:02
Jel moguće da još nije izašao "fix" za Swirly MMS 1.2.12_?

lijadjo
29-01-2009, 15:06
ishoe, meni isto kada uradim quick replay, pise to sve bez texta poruke... a ovako bez qr radi normalno...
Bilo je remove i sada my sms i sljaka superica... da dodam isto sa xsellize

iShoe
30-01-2009, 02:04
e hvala na odgovorima ;) mislim da cu se jos malo zadrzati na 2.0.6.2 posto taj quick replay bas koristim cesto :/

lilici
30-01-2009, 11:10
I bolji je 2.0.6.2, probacu i ja da se vratim bas zbog quick reply.

Ognjeni
30-01-2009, 13:31
e hvala na odgovorima ;) mislim da cu se jos malo zadrzati na 2.0.6.2 posto taj quick replay bas koristim cesto :/


znaci da ostanem na 6-ci....ali zanima me..hteo sam da predjem na 7-cu jer pise da su poboljsali mnogostruko, da je brzina mnoogoo veca....da li je to tacno ?

schich
30-01-2009, 17:03
dali ovaj crack radi i za ovu verziju sto sam danas skinuo 2.0.7.7?

Ognjeni
30-01-2009, 19:18
dali ovaj crack radi i za ovu verziju sto sam danas skinuo 2.0.7.7?


e jbg..to pitas pre nego skines a ne obratno....za 2.7.3 je radila dalje ne znam

schich
30-01-2009, 21:03
pa tek sam sad skinuo ovaj realsms i u cydiji mi daje samo zadnju verziju..

Ognjeni
30-01-2009, 21:15
pa tek sam sad skinuo ovaj realsms i u cydiji mi daje samo zadnju verziju..


bio je neki veliki bug sa 2.0.7.4 i 2.0.7.6 valjda..ocigledno imaju problema sa sedmicom....instaliraj 2.0.6.2 koju trenutno i ja koristim odlicno radi.....


ajd uzdravlje ;)

schich
30-01-2009, 21:44
kako da ga instaliram kada u cydiji samo imam najnoviju verzju?

Ognjeni
30-01-2009, 21:52
kako da ga instaliram kada u cydiji samo imam najnoviju verzju?


pa ubacis drugi source...na xselize meni i dalje pokazuje 2.0.6.2

hardmax
31-01-2009, 01:05
Izbacuje je ti 2.0.6.2 zato sto tu verziju imas instaliranu.
Kad uradis uninstall posle imas ponudjeno samo 2.0.7.3.

Ocu da popizdim zbog toga jer ne mogu da se vratim na 2.0.6.2 :(

Ognjeni
31-01-2009, 01:20
Izbacuje je ti 2.0.6.2 zato sto tu verziju imas instaliranu.
Kad uradis uninstall posle imas ponudjeno samo 2.0.7.3.

Ocu da popizdim zbog toga jer ne mogu da se vratim na 2.0.6.2 :(



kakva je to glupost od cydie !!! pa ranije mi je pokazivalo lepo da li ima za upgrade ili ne ....

lijadjo
31-01-2009, 01:46
tako sam i ja imao ireal sms 2.0.6.2 i radio je perfektno, i igrom slucaja morao sam restore i sada kada
sam presao bio na noviju verziju baguje sa tim QR i instalirao my sms... Nije los, ali svakako pre bih ireal

schich
31-01-2009, 23:35
rjesio sam problem,izbrisao realsms iz cydije i instalirao sa xselize samo ne znam sta je za reci jesam sretan ili nesto drugo posto sam one filove za crackovanje bio vec skinuo u folder od 2.0.7.7 kada sam ovaj instalirao odma je bila full verzija nisam morao da kucam kod..

Nesha
01-02-2009, 12:27
rjesio sam problem,izbrisao realsms iz cydije i instalirao sa xselize samo ne znam sta je za reci jesam sretan ili nesto drugo posto sam one filove za crackovanje bio vec skinuo u folder od 2.0.7.7 kada sam ovaj instalirao odma je bila full verzija nisam morao da kucam kod..


jos kad bi ti radio quick reply bio bi zmaj...

schich
01-02-2009, 16:12
pa i radi...

Nesha
01-02-2009, 17:49
Ajd pojasni kako si uspeo da ubacis 2.0.7.7
Ja sam uradio sad uninstal iz cydie, i nakon restarta springboarda sa xellise repo-a instalirao mi je ponovo 2.0.7.2.

lijadjo
01-02-2009, 18:05
da radi, ali pitaj onoga kome si poslao sms sa qr sta pise u poruci , pa javi

lijadjo
01-02-2009, 18:06
ili otkri nam magiju ;D

AwaX
02-02-2009, 16:06
ja isto imam xselize 2.0.7.3 verziju koja radi, tj radila je do danas. ako idem na quick reply opciju u sent folderu mi umesto texta stoji "from iRealSMS demo on iPhone".
znaci quick reply ne radi. jel ima neko fix za ovo

schich
02-02-2009, 16:37
Nemam ni ja pojma kako sam uspio ali normalno radi...quick replay i sve..samo sam xzellize verziju instalirao...mozda zato sto sam imao u folderu realsms-a koji sam prvi instalirao one fileove za za crack..stvarno ne znam ali radi :)

AwaX
03-02-2009, 02:25
i meni je sve extra radilo do danas (mozda ukupno 15 dana) i sad me samo zeza taj quick reply.
jel probao neko MySMS?
razmisljam da ga instaliram

lijadjo
03-02-2009, 02:53
ja sam ga probao, nije los ali ima jedna zackoljica, radi on ok ali kada odes u cydiu i hoces nesto da skines, bilo sta
on otvara download uvek pise downloading my sms prvo pa onda to sto hoces da skines...glupost, jedva sam ga sklonio sa
iphon-a... Jbg, meni se makar to desavalo... zasada sam bez ikakvog sms programa...navikavam se na ovaj po default-u

AwaX
03-02-2009, 08:29
imam resenje. go to irealsms settings/advanced settings/enable quick reply i stavite na off.
nema quick reply-ja al nema ni nervoze. bar dok ne poprave taj bug.
jel postoji neko ko ima taj irealsms duze od 20 dana i kome sve radi extra?

djosavl
03-02-2009, 10:17
Ja koristim bez problema od kad sam otkljuco tel sa verzijom 2.2 oko mesec dana instalirao irealSMS crack verziju sa xselize ubacio key i to je to! Mislim da nema potrebe da se komplikuje!

Nesha
03-02-2009, 12:38
Pa i mi smo je koristili dok nismo uradili update...

AwaX
03-02-2009, 14:17
Ja koristim bez problema od kad sam otkljuco tel sa verzijom 2.2 oko mesec dana instalirao irealSMS crack verziju sa xselize ubacio key i to je to! Mislim da nema potrebe da se komplikuje!


koju verziju 2.0.7.3? (tj pise da je 2.0.7.2 na samom iphone-u)

Nesha
03-02-2009, 17:58
instalirao sam mySms sa xellise repo-a, i mogu reci da ima sve sto i iRealSMS, samo jos i bolje. Recimo, quick reply je dovoljno veliki da se napise normalan sms, sam font aplikacije mi je citljivji, interfejs prostiji, podrzava teme, ikone i custom splash screen.

Prva verzija mi se nije svidela, ova sada kao da je pravljena da zakrpi bagove na iRealSMS.

valdevit
06-02-2009, 14:45
posle 10 dana korišćenja,ireal je počeo da šalje one demo poruke,meto normalnih poruka.Da li postoji neki fix za to ili da prelazim na neki 2. program ???

lijadjo
06-02-2009, 15:49
nadam se da ce ti ovo pomoci...
http://www.isrbija.net/index.php/topic,2719.0.html

valdevit
06-02-2009, 15:56
to je ova ista tema. 8) Izvalio sam šta se desilo,apdejtovao se program sam na 7 verziju i zato baguje. :-\
Hteo sam legalno da kupim ovaj program,al nema naše zemlje na spisku,jer mi je ova stvarčica baš potrebna...

stavio sam bite sms,mislim da će me on bolje služiti,pošto je džabe :P

lijadjo
06-02-2009, 16:08
ima tu sam otvorio temu downgrade to irelsms 2.0.6.2.... meni sljaka ta verzija super..probaj

lijadjo
06-02-2009, 16:09
da tek sada sam video da sam postovao isti ovaj link.. shabos

valdevit
06-02-2009, 16:22
hvala na odgovoru,video sam tu temu,al ne želim da budem u kontaktu sa ssh ;D
ako nešto može da se metne preko cydie...inače preko ovog me ništa ne zanima 8)

skosan
06-02-2009, 17:35
sto ne probas??

ne moze biti jednostavnije....samo ako iole znas eng....

ja sam odradio, ireal radi odlicno! :)

valdevit
06-02-2009, 17:46
ma,nemogu 8) koristim ovaj bite i ima sve što meni treba,tačnije ima jedino što meni treba sms kanter :P
ireal mi se ne sviđa,jer je klasična sms aplikacija sa inboxom i otaslim boxovima,a to ne volim,jer sam se navikao na ovaj ''oblak'' fazon na ajfonu...

iMrawius
06-02-2009, 22:54
meni odlicno radi iPhonova SMS aplikacija :D ;D ne treba vam iRealSMS :D

valdevit
07-02-2009, 14:02
meni jedino treba kanter za karaktere i za poruke,tako da mi bajt u potpunosti odgovara.Ima malih bagova,al ništa strašno 8)

Dirkdzentli
15-02-2009, 15:54
Instalirao iRealsms preko Xsellize, otisao na activate, pritisnuo dva puta, ukucao activation code sa pocetka posta, i radi ;D ;D ;D

Hvala!!

lilici
15-02-2009, 16:24
A imas li quick reply na taj iReal sa Xelizea?

sveta3j
15-02-2009, 17:31
ima..

AwaX
16-02-2009, 03:55
ni sam ne znam sta mi bi da izbrisem verziju 2.0.7.3 koja mi je ok radila (kazem ok jer sam imao problema sa quick reply opcijom, ona "iphone demo porukica").
odistaliram ga da probam da udarim svezu kopiju sa xsellize-a.
odradim sve po knjizi, bar sam misio da jesam. pobrisem sve one fajlove koje uninstall nije

- SSH into the iPhone and check if no left over files are on the phone (In the Applications folder, in /private/var/mobile/Library/Preferences or in Lybrary/MobileSubstrate/DynamicLIbraries)

- Delete the SMS.db file at var/Mobile/Library/SMS

ako znate na sta mislim.
medjutim ono sto mi je ostalo i ocigledno napravilo problem jer to sto mi je ireal bio default sms app.
probao sam vise puta sa da instaliram novu verziju sa xsellize-a i svaki put dobijem poruku vas trial period je zavrsen, kupite bla bla bla i samo imam ok button koji mogu da pritisnem, sto me svaki put vraca na home screen.
jel ima IKO ideju gdee sam pogresio.
3 sata se mlatim sa ovim i dalje ne verujem sta sam magarac uradio

Mad_MUzzY
17-02-2009, 17:13
Samo da potvrdim da vezija sa xselize-a radi :)

alexwolf4321
26-02-2009, 17:26
da... upravo sam stavio verziju sa xsellize-a 2.0.7.3. i radi!
Radi i Quick reply... yeea! :o

shone83
03-03-2009, 20:38
Skinuo sam krek za 2.0.6.2 ali ne znam kako da instaliram pre krekovanja sam program jer nemam instalaciju. Nemam wifi ali sam instalirao open ssh. Sve sam uradio prema ovom upustvu:

http://www.isrbija.net/index.php/topic,1454.msg12157.html#msg12157

imam vezu sa iPhone ali nemam aplikaciju, ne mogu da je nadjem. Moze neko objasnjenje sta dalje?

Nesha
04-03-2009, 09:07
pa moras da odes negde gde ima wifi, i da prvo instaliras iRealSMS iz cidije, da bi imao sta da krekujes.

shone83
04-03-2009, 14:04
Znaci, bez wifi nikako ne moze? Ja sam mislio da kad se instalira open ssh vise ti wifi ne treba...

Nesha
04-03-2009, 17:51
ne treba ti ako hoces da ceprkas po fajlovima, ali ako hoces da instaliras programe iz cydije moras da budes na netu.

shone83
05-03-2009, 04:20
:-\

Sto nekih fora ima...

iMinja
21-03-2009, 17:26
jel za 2.0.7.3 isti krek? izasao je 2.8.0.3 (valjda je taj broj ;))

nikolar
23-03-2009, 13:00
Skoro sam ubacio 2.2 i skinu iz cydia-e novu verziju 2.0.8.2 ,da li je isti postupak kreka kao i za prethodne verzije?
I kako da ubacim stariju verziju,ako od ove nema vajde?

jova_zmaj
30-03-2009, 15:27
Da li neko zna kako se menja permission na Cyberduck-u?

seedzan
05-04-2009, 15:20
odradio sam sve po receptu...preko cydie instalirao ireal 2.0,ssh-ovao krekovanu verziju u iphone,promenio permission i sad kada pokusam da startujem irealsms nista se ne desava.kao pokusava da ga startuje,ali se vrati na home screen..izludjuje me ovaj program

brk-cic
14-04-2009, 21:34
Instalirao sam ireal sms sa xselize-ovog sourca i aktivirao po uputstvu bez ikakvih problema.
Program mi se cini vrlo zanimljivim ali nikako ne mogu da ga podesim kako valja. Kako da podesim da kad mi stigne poruka, a tel je zakljucan da mi se prikaze u onom kvadraticu koji ima opcije OK, REPLY i VIEW? Ceprkao sam po podesavanjima dva dana i poslao pedesetak praznih poruka al nikako da ga fino podesim. Hocu da kad mi stigne poruka da je poruka koju sam poslao dostavljena da ne moram svaki put da otkljucavam tel, ulazim u sms, nego da samo pritisnem ok i zdravo...
Da li je neko razumeo o cemu sam pricao i da li moze da kaze kako je podesio ireal. ;D

skosan
23-04-2009, 15:15
odradio sam sve po receptu...preko cydie instalirao ireal 2.0,ssh-ovao krekovanu verziju u iphone,promenio permission i sad kada pokusam da startujem irealsms nista se ne desava.kao pokusava da ga startuje,ali se vrati na home screen..izludjuje me ovaj program


probaj onu varijantu, ima tu na forumu, nemam vremena da je pronadjem, "...downgrade ireal 2.0.6.2..." tako se zove nesto tema....

ja imam od januara tu varijantu 2.0.6.2, radi sve, i quick reply, sve kako treba :)
ne znam sta donose novije verijze ireal sms-a, ali ova je meni sasvim sasvim dobra :)

Lazar
12-05-2009, 18:39
ja sam koristio mysms do sada i sad hocu da probam irealsms ali nema vise u cydiji da se instalira 2.0.6.2 verzija vec samo 2.0.8.2...da li ima nacin da ja ovo nekako instaliram i krekujem?


jel ima neko mozda neku verziju koja moze da se krekuje?!

AwaX
13-05-2009, 11:18
lazo imas na xsellize source-u verziju 2.0.7.3 koja radi ok. quick reply ce verovatno da prestane da radi posle nekih 20 dana (postoji neki problem sa tom crack verzijom), al i bez toga ovo je najbolji sms program.

Lazar
13-05-2009, 12:21
ej ja sam nesto mutio i uspeo da napravim i verziju 2.0.8.2 samo sto ispisuje da je 2.0.7.4...nego ne znam sad ne mogu da odlucim irealsms ili mysms hehe

TrtaMrta
13-05-2009, 12:25
ej ja sam nesto mutio i uspeo da napravim i verziju 2.0.8.2 samo sto ispisuje da je 2.0.7.4...nego ne znam sad ne mogu da odlucim irealsms ili mysms hehe
Moj glas dobija ireal....Po meni je najbolji program za poruke :)

mihi
14-05-2009, 17:56
POZZ LJUDI...
ja sam nov i na sajtu a i sa iphone,pa mi treba mala pomoc.
naime instalirao sam irealsms 2.0.7.2
ali kada mi god dodje sms ja ni ne vidim ni ne cujem vec tek kada slucajno udjem u poruke vidim da imam ne procitanih...
nemam nikakav ni zvuk ni obavestenje da je sms stigao ni na irealsms niti na onaj obican standardni sms...molim vas za uputstvo sta treba da uradim ..

Lazar
20-05-2009, 12:41
da li postoji neka mogucnost da ispod aplikacije iRealSMS ne stoji njeno ime nego da mi pise SMS ili tako nesto???

♠ ♣ ♦ ♥
20-05-2009, 15:31
da li postoji neka mogucnost da ispod aplikacije iRealSMS ne stoji njeno ime nego da mi pise SMS ili tako nesto???


postoji, promeni info.plist fajl od iRealSMS

<key>CFBundleDisplayName</key>
<string>iRealSMS</string> --->>>> <string>SMS</string

reboot i gotovo...

Lazar
20-05-2009, 15:37
hvala ti ali imam jedan problem...to sam i ja misli oda treba da se menja...

ja imam instaliran irealsms i naso sam aplikaciju u application direktorijumu pa se folder zove irealsms i uso sam tu i naso sam info.plist fajl ali ne znam zasto ne izgleda mi isto kao i ostali fajlovi na karunaru ono kad menjam info fajl za verziju igre...ovaj mi nekako drugacije otvori i nema mi ga taj red :( sad cu jos jednom da pokusam

♠ ♣ ♦ ♥
20-05-2009, 15:41
otvori ga sa plist editorom i bice sve ok....

Lazar
20-05-2009, 15:44
hvala ti uspeo sam da ga otvorim

Lazar
24-05-2009, 16:06
poceo da mi salje neke demo poruke kad koristim quick replay... :(

jel moze to nekako da se sredi?

TrtaMrta
24-05-2009, 16:09
poceo da mi salje neke demo poruke kad koristim quick replay... :(

jel moze to nekako da se sredi?

Druze i original ne krekovana ireal sms pocinje da baguje sa quick repley-om posle dve nedelje.Tako pise u cidiji.Dakle,koliko ja znam za to jos nema resenja....

Lazar
24-05-2009, 16:10
znaci moram da instaliram i neki qucikreplay klijent... :(

zexx0r
25-05-2009, 04:43
imam ga jache od dve nedelje - krekovan, i shljaka kao niko :)

v2.0.6.2

Lazar
25-05-2009, 13:08
daj posalji mi tu verziju ako nije problem...

TrtaMrta
25-05-2009, 13:18
imam ga jache od dve nedelje - krekovan, i shljaka kao niko :)

v2.0.6.2
Sa kog soursa si ga skino?

zexx0r
26-05-2009, 06:42
http://www.megaupload.com/?d=FI8X2SM3

evo, bacio sam ovde.

You have to uninstall the current one, via cydia.
Via SSH, erased the com.spiritoflogic.iRealSMS2.plist file that I found in the private/var/mobile/Library/Preferences directory..

ovo shto skinete, prebacite preko winscp u /private/var/root/
otvorite SSH i u konzoli kucajte: dpkg -i irealsms2.0.6.2.deb
kada se to odradi, restartujte.

For activation :
Open iRealSMS, then : purchase - activate - activate and enter code .
The code to enter:

6D88Op5Wxup
its case-sensitive.

Lazar
26-05-2009, 12:24
hvala ti evo ja cu sad da probam da vidim da li ce da mi radi ova verzija...


probao sam i sad opet radi...nadam se da ce tako i ostati :) Thx

TrtaMrta
26-05-2009, 16:30
Radi ko doxa! ;D Danke :)

Lazar
26-05-2009, 20:15
meni radi ali je pocelo da se koci sa ovom verzijom mozda zato sto imam suvise smsa hehe mislim da je 3000 mnogo moracu da ih pobrisem hehe

TrtaMrta
26-05-2009, 20:39
Pa moram da priznam da je i meni posle par sati poceo da koci.Posle toga sam restartovo fon,za sad je ok...Nadam se da ce tako i ostati :)

kriket
02-06-2009, 04:42
Kako da provalim da li mi je ovaj najnoviji iRealSMS aktiviran? Imam serial broj za aktivaciju ali ne mogu da nađem nigde opciju Activate - kao da je već aktiviran?

Ispratio sam neko uputstvo za krekovanje gde se pomoću priloženog keygena generiše aktivacioni kod na osnovu serijskog broja iPhone-a. Onda sam editovao /private/var/mobile/Library/SMS/sms.db i upisao broj u tabelu pod ključem AppSerial.

Nakon vraćanja tog editovanog fajla sa bazom na telefon, navodno treba pokrenuti iRealSMS i aktivirati ga u Settings, međutim ja nigde tu ne vidim opciju Activate.

http://img192.imageshack.us/img192/5151/img0004.png

Gde grešim? Ili je možda već aktiviran?

Uputstvo sam inače našao na


http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=353345

ghostrideryu
04-06-2009, 21:27
Sudeci po ovom screenshootu aktiviran ti je, tako da je ok :)

jaja
02-07-2009, 19:35
Ja imam verziju 3.0 softwarea,jailbreak uradio..skinuo irealsms sa cydije,medjutim imam jedan problem..
kad saljem poruke sa njega,stoji pored baterije papirni avioncic(kao da nije stigla poruka) i ne prebacuje mi se u SENT folder...imam domet,kredit sve,preko one standardne aplikacije sve normalno radi...
zna li neko u cemu je problem?

IGOR DZKL
19-07-2009, 15:35
ja imam irealsms 2.0.7.3 i istekla mi je trial verzija
gde da ukucam to SN?

Lazar
19-07-2009, 15:41
obrisi je sa telefona i onda instaliraj iz cydije imas verziju u kojoj imas SN u info za app...

IGOR DZKL
19-07-2009, 16:02
ali ova verzija jeste sa cydije
u njoj imam tri mogucnosti za instalaciju ireal 2.0,xsellize
ireal 2.o,biboss
ireal old


uspeo sam da ubacim serijski broj ali i dalje nece da mi salje i pise demo...ko radi ubacivanje aplikacija da lepo platim ko covek

Lazar
19-07-2009, 20:41
obrisi sve sa telefona sto ima veze sa irealsms-om preko winscpa i obrisi pre toga iz cydije sam program i opet to odradi i radice ja mislim....

p.s nemoj da me spamujes private porukama

IGOR DZKL
19-07-2009, 21:07
koju verziju winscpa i odakle da skinem?Necu te vise spamovati:)


i jel moze wiscp da se poveze preko usb?

Lazar
20-07-2009, 11:41
winscp skini koju oces sa googla trazi malo imas cak i na sajtu na vise mesta linkove...

moze i samo za usb da ne koristis wifi...

nemoj da pises vise 2 posta jedan ispod drugog nego koristi edit ne mogu vise da to ispravljam kod tebe..vec sam 100 puta ispravio i ti opet...

IGOR DZKL
20-07-2009, 12:58
ceo dan sam izgubio trazeci kako da povezem telefon i komp preko usb i nisam nasao
instalirao sam na kraju IPHONE BROWSER i preko njega izbrisao neke ostatke IREALSMS-a ,ponovo ga instalirao...ali isto.Kao aktiviran je ali salje samo demo poruke ...i onda mi ti kazes idi na search...tamo ima dosta korisnih inforacija ali vise su gluposti,tj.nista nije uprosceno za laike

Lazar
20-07-2009, 13:04
jer salje demo poruke kao quick replay ili uopste?

IGOR DZKL
20-07-2009, 13:10
uopste...
onaj sn sam ukucao u activate kako si mi rekao...zahvalio mi se sto sam ga registrovao i opet demo...a tako me nervira ovaj glupi sadasnji sms bez riporta i replay

Lazar
20-07-2009, 13:14
pa vidi imas sto je luciferko pisao http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2891
preko njega radi USB winscp ne znam zasto tebi nije probaj opet... udjes i obrises sve vezano za irealsms ili ubaci T-pot plugin za total commander i preko njega se povezi i obrisi sve vezano za irealsms... u njemu cak moze da se koristi search...
kad to odradis mocices da instalrias sve lepo
druga stvar kod irealsms-a cak i na kupljenoj verziji quick report radi samo 15tak dana i onda salje demo poruke...

IGOR DZKL
20-07-2009, 13:45
hvala za link ali vec sam tamo ostavio komentar....uradim ta dva koraka,instaliram set pa usb..kliknem na usb i pise network eror

Lazar
20-07-2009, 13:47
a jel si popunio ona polja sto ima? meni sve radi ok...

IGOR DZKL
20-07-2009, 13:51
da...popunio sam kao sto je na slici...ostaje mi jos da probam preko total komandera
jedno glupo pitanje...kako ubacujem t-pot plugin?

Lazar
20-07-2009, 13:56
skini sa neta i samo idi dupli klik na taj rarovani fajl iz total commandera i sam ce da ga instalira...

pogledaj ove 2 teme mozda ti pomognu

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=356

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2645

Getz35
20-07-2009, 16:18
Posle problema koje sam imao sa Cydiom, dana sam odradio ponovo ceo posrtpak restore-a. Sve je radilo Ok dok nisam instalirao Supreme pregerences 3.0, a u njemu je Winterboard. Odmah posle te instalacije Cydia je pocela da crash-uje, tj. ne mogu ni da udjem u nju. Treba mi pomoc, kako da obrisem Winterboard,a da pri tome ne mogu da koristim Cydiu???