PDA

View Full Version : Problem sa instalacijom krekovanih aplikacija nakon reinstalacije Windowsa



teslax
11-11-2010, 02:26
Morao sam da reinstaliram Windows 7 (ultimate, 64/bit) na mojem računaru. Nakon toga sam instalirao najnoviju verziju iTunes-64bit i konektovao iPhone na komp. Nakon što sam se ulogovao na iTunes nije više bilo ni jedne aplikacije i igre na spisku pod "Library" iako mi je normalno prepoznao telefon. Nakom toga sam napravio "Transfer purchases" i sve aplikacije i igre koje imam na iPhonu su bile vidljive i na iTunes.
Problem je što više ne mogu instalirati krekovane aplikacije preko iTunes. Ne javlja nikakvu grešku, ali kad napravim sinhronizaciju jednostavno ne instalira igru. Instalacija preko Installousa funkcioniše bez problema.
Pre reinstalacije Windowsa mi je instalacija krekovanih aplikacija preko iTunes radila bez problema.
Da li neko zna u čemu je problem?

Hvala unapred

teslax
11-11-2010, 17:37
Zar niko ne zna u čemu je problem? Možda moram da instaliram 32-bitnu verziju iTunes ili možda da ponovo radim JB?

miodrage
11-11-2010, 18:32
Jesi li ponovo instalirao AppSync na telefon? To je ovako prvo sto mi je palo na pamet?

teslax
11-11-2010, 20:04
Instalirao sam ponovo INstalous. I opet nece. Zgadio mi se vec taj iTunes. Ne znam zasto bi reinstalacija windowsa uticala na rad iTunesa_

teslax
11-11-2010, 20:43
Sada sam probao, neće da instalira ni free aplikacije sa iTunes. Grrrr, dobiću popizditis...

mishika76
11-11-2010, 21:25
Jesi išao na store/authorize this computer ?

teslax
11-11-2010, 21:31
Probao sam i to, i pored toga neće ništa da instalira. Kada krene sinhronizacija samo napravi sinhronizaciju slika i nista vise.
Probaću sada da deinstaliram 64bit verziju i da instaliram 32bit verziju iTunes.

valdy
11-11-2010, 21:42
menjaj na 32 bit-a,pod hitno...

na 64bit-a se nikad ništa ne zna...

teslax
11-11-2010, 21:56
Ne može se instalirati 32bitna verzija, probao sam. Zato što mi jeWindows 7 64bit. Pojma nemam šta je ovo. Telefon je prepoznat od iTunes, vidi sve šta je na njemu, ali neće da radi sinhronizaciju aplikacija koje želim instalirati, bilo da su free sa AppleStore ili krekovane.
Instalacije preko Instalousa rade bez problema.
Totalno sviranje k...u, kad moram reći...

Sharky
11-11-2010, 22:06
Posle instalacije AppSync-a obavezno instaliraj neku besplatnu app sa appstorea, po mogucnosti direktno sa iphonom.
Druga stvar, ja se i ne secam kad sam zadnji put instalirao nesto preko iTunes, smara me silno syncovanje i ostala cudesa, iTunes mi sluzi samo za backup, mada i to sam poceo da radim preko mnogobrojnih SSH programcica.
Savet: IPA fajl koji skines na racunar, ubaci u var/mobile/documents/installous/downloads u svoj iphone preko iFunBox-a, iPhoneFoldersa.... Ista ta aplikacija ce ti se pojaviti u Downloads tabu u Installousu, dalje vec znas i sam :)

teslax
12-11-2010, 00:03
Posle instalacije AppSync-a obavezno instaliraj neku besplatnu app sa appstorea, po mogucnosti direktno sa iphonom.
Druga stvar, ja se i ne secam kad sam zadnji put instalirao nesto preko iTunes, smara me silno syncovanje i ostala cudesa, iTunes mi sluzi samo za backup, mada i to sam poceo da radim preko mnogobrojnih SSH programcica.
Savet: IPA fajl koji skines na racunar, ubaci u var/mobile/documents/installous/downloads u svoj iphone preko iFunBox-a, iPhoneFoldersa.... Ista ta aplikacija ce ti se pojaviti u Downloads tabu u Installousu, dalje vec znas i sam :)

Evo to sam bas probao sa IFunBox-om i radi sa IPA fajlovima. Ali kako da instaliram aplikacije i igre koje se sastoje iz jednog foldera sa puno raznih fajlova, bez IPA fajla?

teslax
12-11-2010, 08:58
Našao sam rešenje za instalaciju aplikacija u formatu xxx.ipa.zip koje u sebi sadrže xxx.app folder,preko Installousa. Ili se xxx.ipa.zip preimenuje samo u xxx.ipa ili se podfolder formata xxx.app zipuje u xxx.zip format i onda preimenuje u xxx.ipa format. Kopiraš onda aplikaciju u Installous i instaliraš je.
A zašto mi je prestao raditi iTunes instalaciju aplikacija je baš zagonetka. Više ga neću ni koristiti...

miodrage
12-11-2010, 13:03
Ja pricham vec 2 godine (koliko imam iPhone) da je iTunes najimbecilnije parche softvera koje je iko ikada mogao da napravi. Neverovatno koliko je stjupidan za rad.