PDA

View Full Version : Oprez TinyUmbrella



mkoscica
10-11-2010, 20:46
Nije toliko strasno(jer su za petak najavili unlock) ali samo da vas obavestim:
Imao sam Iphone svih generacija i sada imam iP4-to znaci da se dosta razumem i u unlock i u JB.
Elem
iP4 mi je bio na 4.0.1 i nekoliko puta sam radio restore na 4.1 jer nisam mogao da aktiviram Facetime i onda se desilo to-samo od sebe-naime...prikacim telefon,ukljucim TinyUmbrella,prethodno hosts file odradjen i krene sve lepo....radi....odjednom se telefon sam ukljucuje bez onog kick out of recovery i ja se sledim----odem u settings,general,about i tamo 02.10.04!!!Prijatelji moji!!
Tako da znate da nije to bas tako sigurno iako sve pise pa ko ne mora neka ne radi taj restore dok ne izadje unlock
Sva sreca da je telefon moj....zamislite da sam uzeo nekome da odradim....ne daj Boze

Pozdrav i cuvajte se

woya90
11-11-2010, 04:27
a kako si pokusao da aktiviras facetime? i mislim da si jedini kome se ovo desilo... i jesi li siguram da si uradio sve kako treba???

mkoscica
11-11-2010, 11:08
Telefon je iz svajcarske pa kako sam nabavljao kartice(svajcarske) ja sam tako pokusavao da aktiviram telefon(preko itunes) a ne preko greenpoison(da bi radio facetime moras da aktiviras telefon pre JB)i naravno da sam sve dobro uradio-cak sam posle toga proverio hosts file da se nije nesto izbrisalo ali nije-sve stoji kako treba.Ja sam cak pre svakog restora menjao taj hosts file iznova(imao sam na desktopu jedan hosts koji je provereno radio i tako se nisam hteo zezati) pa sam njega uvek ubacivao pre procesa...ali eto...mozda i nije dobro biti previse oprezan!!!
Ja imam MacBook pa je to mozda razlog!!!:))))

priest77
11-11-2010, 11:31
Da li si koristio shift+restore ili kako to vec ide na mac?

Ja sam koristio TiniUmbrella nekoliko puta ali nikada nisam editovao nikakav host file, mozda si tu nesto pogresio.

Sharky
11-11-2010, 13:11
TinyUmbrella ti sigurno nije zeznula iPhone tj podigla BB.
I umbrella i editovanje hosts fajla nikako ne idu zajedno kad se radi restore.
Ili editujes hosts pa "vuces" shsh sa cydia servera ili ne diras hosts vec pravis svoj server sa umbrellom i "vuces" shsh iz svog racunara

mkoscica
11-11-2010, 13:22
Sve ja to razumem...TinyUmbrella sama kod pokretanja gasi iTunes bas iz razloga da bi ona sama editovala hosts file i dodala onaj saurikov ip...I naravno da sam drzao alt(ili cmd)+restore.Ne mogu tacno sada da se setim ali u svakom slucaju ne moze tu da se pogresi kad se radi restore..
I kao sto sam vec rekao ja sam pre toga nekoliko puta vec uradio restore sa 4.1 iz mog laptopa-kad god dobijem neku novu karticu iz svajcarske ja sam morao da probam da li je iP4 sa te mreze pa sam zato toliko puta probao taj restore i uvek je bilo bez problema-uvek uzbaci gresku 1004,posle toga kick out recovery sa TinyUmbrella i to je to-BB je uvek bio 1.00.59-do naravno tog poslednjeg restora!!

woya90
11-11-2010, 17:42
i ja mislim da tinyumbrella nije mogla da te zezne nikako...
i takodje znam da aktivacija facetime-a moze da bude iskljucivo sa AT&T karticama(ali nije bitno da samo imas karticu bitno je da mozes da mozes da primas pozive i da ti zoves ljude) ili karticama od opeteratera na koju je zakljucan(vezan) IP4 sa drugim karticama nemoj ni da pokusavas da aktiviras jer neces uspeti, skini mytime sa cydie sl put pa pokusaj preko njega da aktiviras facetime!

mkoscica
12-11-2010, 00:39
ok...samo da izbace unlock za iP4....

Sharky
12-11-2010, 03:39
Ubedismo coveka :)
Verovatno se uskoro unlock za novi BB