PDA

View Full Version : Youtube iphone4 problem



Dexy
10-11-2010, 16:23
Nisam previse obracao paznju na youtube na ajfonu ali evo vec mjesec dana nikako ne uspijevam pogledadi jedan video normalno bez zastajkivanja ..... Realno video od 3min gledam 4 i vise minuta ....ne razumijem u cemu je problem, da li u youtube applikaciji ili u mom routeru??!
Kako je vama ostalima?

iAlfa
10-11-2010, 16:38
Vjerojatno nesto sa netom ti nije ok, ili ako si radio JB moguce da je do neke instalirane aplikacije... Meni sve radi extra, bilo na 3G ili WiFi.

valdy
10-11-2010, 16:58
potvrđujem.

Dexy
10-11-2010, 17:24
Izgleda da s routerom nesto nije uredu jer ni bratov 3gs ne radi bas najbolje i isto zastajkuje youtube
Ali sve ostalo mi radi i skida normalno ,samo YT zeza....

Jeste napravili mozda port forwarding ili nesto u routeru za YT?

OzzY
10-11-2010, 18:33
Imao sam isti problem. "Imao", znaci da sam ga resio, kako - e to ne znam. :D
Ni meni nije jasno zasto se problem javlja ako iPhone sam u zavisnosti od brzine interneta prilagodi kvalitet videa, al' dobro. Na Google-u (koji si koristio pre nego sto si postavio temu, right?) ima raznih "resenja".
Neka od njih su:
-Da resetujes podesavanja mreze u telefonu (koje verovatno nece promeniti stanje, al' nije zgoreg da to uradis).
-Da u DNS polje ( ">" pored imena mreze, pa DNS) uneses "8.8.8.8, 8.8.4.4".
To kao ima veze sa Google-om, a posto je YouTube guglov (ili nesto slicno), video ide preko gugla i bolje su performanse. Sta god....
-Odes na YT preko safarija, sacuvas bookmark na SpringBoard i tako gledas video (dakle ne preko YT aplikacije vec preko Safarija).

Nisam siguran ali mislim da je resenje broj 2 "radilo" u mom slicaju.

Sad mi YouTube aplikacija radi normalno i bez ovih modifikacija. Mozda zato sto sam resetovao ruter u medjuvremenu.