PDA

View Full Version : Problem sa tonom za SMS



josip122
09-11-2010, 13:57
Kao sto i naslov kaze od jutros mi kad poruka dode ne zvoni zvono za svaku poruku,nekad zvoni nekad ne zvoni,nisam nista instalirao u zadnjih par dana,ali prije par dana mi se dogodila promjena naime,kad sam tek uzeo iphone instalirao sam forwardMsgFix 4.0 i nakon toga kad bi mi SMS dosao cuo bi se zvuk poruke,ali mi ne bi pisalo na displayu da imam poruku,prije dva tri dana mi se to promjenilo i od tada mi pokazuje kad mi dode SMS pise na displayu,da li netko zna do cega mi moglo biti,zasto vise nece da zvoni na svaki SMS??

iKnez_95
09-11-2010, 15:19
Probaj izbrisati ForwardMsgFix,pa malo testiraj iPhone bez njega i vidi jel' ista bolje.

josip122
09-11-2010, 15:31
Za sto uopce sluzi ovaj ForwardMsgFix?

igne
09-11-2010, 15:43
E sad izvini da te pitam, ali zasto instaliras programe koji ne znas za sta sluze? :)

Ljudi, nemojte takve stvari da radite, pre nego sto krenete sa instalacijom nekog programa sa cydia prvo saznajte za sta sluzi, jer inace cete prolaziti ovako, ukinucete ili ubagovati neku opciju i onda dolazite sa pitanjima zasto meni ovo ne radi.. ;)

Inace sluzi da ugasi onu poruku koja izlazi prilikom svakog odlaznog poziva (Call Forwarding).

josip122
09-11-2010, 15:47
Instalirao sam je iz razloga sto kad sam kupio fon,covjek mi je poslao sta bi prvo trebao da instaliram na njega i ja instalirao.

igne
09-11-2010, 15:56
Instaliraj ono sto znas za sta sluzi, jer ako se posle instalacije pojavi ili nestane neka opcija ili nastane neki bug, znaces tacno sta si uradio i kako da popravis problem :) To ti je jedan moj savet :)

Lako je nekome ko zna sta za cega sluzi da ti napise "treba ti to i to" ali nije sigurno da ce i tebi bas to trebati, mozda ce ti samo smetati.. Ima neke osnovne stvari koje su potrebne ali ne bas sve.. Sto manje ne potrebnih stvari sa cydia instaliras, telefon ce ti biti stabilniji. Zato dodjes ovde, i sve sto ti treba ili smeta, pitas, i nacice se neko ko ce ti pomoci ;)

josip122
09-11-2010, 16:22
Instaliraj ono sto znas za sta sluzi, jer ako se posle instalacije pojavi ili nestane neka opcija ili nastane neki bug, znaces tacno sta si uradio i kako da popravis problem :) To ti je jedan moj savet :)

Lako je nekome ko zna sta za cega sluzi da ti napise "treba ti to i to" ali nije sigurno da ce i tebi bas to trebati, mozda ce ti samo smetati.. Ima neke osnovne stvari koje su potrebne ali ne bas sve.. Sto manje ne potrebnih stvari sa cydia instaliras, telefon ce ti biti stabilniji. Zato dodjes ovde, i sve sto ti treba ili smeta, pitas, i nacice se neko ko ce ti pomoci ;)

ma znam zaletio sam se malo,ne skidam vise nista sa Cydie,osim onog sto mi je bas neophodno,ostalo nista vise.

evo ovo ja imam instalirano sa Cydie

Activator,Appsync OS 4.1,asCommCenterPatch,BigBoss Sources
BossPaper,Called id Fix
Categories,Cydia Community Sources
Cydia Installer,Dev team
Hackolus security,HYI Iconrepo,Iblacklist,Installous,Iphone delivery,lipdisplaystack,ModMyi.com,Open SSH
recent/calllog delete,repo icons,rotation inhibition,saurik source,sb settings,


sta mi od ovog treba,a sta ne ,da odmah brisem,samo one stvari koje su bas potrebne nek stoje ostalo sve brisem

.stefan
09-11-2010, 17:16
U principu nista od toga ne bi trebalo da ti pravi problem...osim mozda iBlacklista...

Inace kada udjes u neku aplikaciju u Cydiji,sacekas par sekundi i izlazi ti ceo opis aplikacije,tako da iako ne znas,a niko ne zna dok ne procita ili logikom zakljuci,mozes da naucis bez problema....takodje za neke imas i screenshotove...eto mali savet...:)

Takodje...ako koristis telenor mrezu forwardmsg fix ti ne treba,jednostavno ga palis i gasis u settingsu...za mts znam da treba,a za vip ne znam jer ga nisam koristio...

josip122
09-11-2010, 21:19
Izbrisao sam IBlacklista,ja sam U BiH i koristim eronetovu karticu,svejedno hvala na pomoci. ;)

CJay
09-11-2010, 21:34
za VIP mrezu treba, ja sam na VIPu, danas odradio restore na 4.1 na 3GS i *pop*, eto ga fwd message fix...