PDA

View Full Version : Zvuk na iPhone 4



hardmax
07-11-2010, 22:43
Naime od kada na iPhome 4 od kada sam ga kupio imam problem sa distorzijom zvuka u slušalici. Kada razgovaram sa nekim i ako on tiho priča i ako ja smanjim volume i dalje sagovornik krči :(

Na 2G, 3G i 3GS-u nikad nisam imao ovakvu manifestaciju...

Da li se još nekome događa povremeno da ima problem sa zvukom na iP4?

iKnez_95
07-11-2010, 22:43
Da problem mozda nije u slusalicama?

hardmax
07-11-2010, 22:49
Ne možda se nisam dobro izrazio ne u slušalicama već u samom zvučniku telefona imam distorziju. Ali si mi sad dao ideju da probam da poziv sa slušalicama da vidm da li će tad biti distorzije mada sam skoro 99% siguran da neće toga biti preko sluški ...

iKnez_95
07-11-2010, 22:53
Aham. Sry, ja sam skontao da je problem u slusalicama. A da nije neki hardverski problem? Mozda je nesto upalo u zvucnik, ili nesto slicno?

bkns
07-11-2010, 23:57
Kontam da je nesto hardverski. :( Kod mene nista ne krci ni kad je skroz pojacano.
Jesi li probao sa karticom neke druge mreze? Da nije nesto do njih?


Sent from my iPhone using Tapatalk

valdy
08-11-2010, 00:29
ako je 64 mreza,nista me ne cudi,jer sam slican problem imao pre par godina na jednom nokia telefonu.Cim sam ubacio karticu od drugog operatera,sve je radilo kao podmazano.
Na ovom forumu ce ti svi reci kako im tel vrhunski radi i kako tvoj ima hardverski problem...

igne
08-11-2010, 01:06
Ja ne mogu da kazem da mi telefon ne radi dobro kad je sve ok.. Mozda neko zeli da vidi sto cesce probleme pa da se zadovolji zbog necega ali to je ipak samo parce tehnike, desavaju se kvarovi ili neke hardverske greske ali sad uzeti i samo zbrajati kvarove je ne logicno.. Niko nece otvoriti post "e, ljudi, moj telefon radi super, sve je ok i zato sam otvorio topic" ... http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/blink.gif


Naravno da se pojavljuju najcesce teme kada nesto ne radi kako treba, kada ima neka greska ili problem.. Ili kada su ljudi jednostavno mozda i previse perfekcionisti..

pedja!
08-11-2010, 01:08
Recimo kod mog brata se cuje kada razgovara u pozadini tiho pucketanje ili kako bih mogao slikovitije da to pojasnim kao kada ste pored zvucnika nekog i pricate telefonom pa se u zvucniku cuje ono kao konektovanje ili trazenje mreze e tako se njemu u slusalici cuje dok razgovara dok je kod mene sve ok.

studioton
08-11-2010, 09:19
@igne

Naravno da su ljudi perfekcionisti kada su platili od 700 a neki kao ja i do 1100 eur svoje ljubimce..

Da iphone4 kosta 100-200eur nikom nista ne bi smetalo !

hardmax
08-11-2010, 13:43
Sto bi rekao pedja! cuje se i "pucketanj, konektovanje" u pozadini.
Malo sam vise obratio paznju deluje kao da je do mreze problem (VIP).
Nekad sagovornika cujem kako teba, a nekad jednostavno probija zvuk.
Ali definitivno kad upadnem u roaming na Telenor nema te distorzije...

igne
08-11-2010, 14:00
@igne

Naravno da su ljudi perfekcionisti kada su platili od 700 a neki kao ja i do 1100 eur svoje ljubimce..

Da iphone4 kosta 100-200eur nikom nista ne bi smetalo !


Ne treba cepidlaciti, to je poenta :cool: Sto manje trazis problem menje ce ga biti :)

valdy
08-11-2010, 14:06
upravo tako.

iphon
11-11-2010, 00:47
Ako imas garanciju idi reklamiraj,sem ako nije do mreze!

hardmax
11-11-2010, 09:05
99% je do mreže + јоš nekog spleta okolnosti da li sam ja inicirao poziv ili je mene pozvao i sa koje mreže je stigao poziv...
Malo sam više obratio pažnju na to i skapirao da se random dešava ali sumarno nije toliko često koliko mi je u prvom trenutku izgledalo.

teslax
17-11-2010, 16:30
Ja imam Telenorovu micro-som karticu, iPhone4 sim-free i nista mi ne krči i ne pucketa. Mogu samo da kažem da je zvuk odličan, i kad pričam na telefon i kad puštam muziku preko zvučnika.
Ja bi to reklamirao na tvom mestu, ako ti nije preveliko cimanje...

.stefan
17-11-2010, 16:51
Takodje telenorova kartica je i kod mene u pitanju....i isecena a i microsim se cuje odlicno....100% je mreza problem...

ichella
06-05-2011, 01:59
Hardmax: Sta si uradio na kraju sa slusalicom? Imam isti problem, kupio sam pre neki dan simfree i kad pricam po neki put mi malo kao da zakrci i pucketa slusalica dok na predhodnom ip4 koji je bio otkljucan culo je se sve savrseno. Hvala unapred.

bigas13
30-05-2011, 13:51
Hardmax: Sta si uradio na kraju sa slusalicom? Imam isti problem, kupio sam pre neki dan simfree i kad pricam po neki put mi malo kao da zakrci i pucketa slusalica dok na predhodnom ip4 koji je bio otkljucan culo je se sve savrseno. Hvala unapred.

zdravo i ja imam isti problem cesto mi u toku razgovora krci i pucketa,a nekad mi i sagovornici kazu da oni cuju da krci a ja tada ne cujem.. da li sta resili ovaj problem i kako? plus sto mi se sdada desava i to da mi mikrofon otkaze u sred razgovora otkaze i mene ne cuju a ja njih cujem.. imam vip karticu.. da li neko zna kako ovo da rsim??? hvala

hardmax
30-05-2011, 14:33
Kod mene je sve isto od početka često se desi za zuji u pozadini zvučnik u toku razgovora.
Pošto sam kupio dva kom i jedan prodao kolegi koji koristi mt:s pitao sam ga 100 puta da li je ikad imao sličan problem kaze da mu nikad nije zujao zvuknik niti se čulo pucketanje.
Tako da mi sve smrdi da je kombinacija iPhone 4 i VIP mobile...

iphon
01-06-2011, 15:53
bigaz13 verovatno ti se u toku razgovora ukljucio ekran pa si slucjno izkljucio mikrofon

bigas13
01-06-2011, 18:22
bigaz13 verovatno ti se u toku razgovora ukljucio ekran pa si slucjno izkljucio mikrofon

nije druze ,voleo bih da je to ali nije.. kao sto sam rekao mikrofon mi se u sred razgovora iskljuci tj mene ne cuju a ja njih cujem.. a nekad i odma kad se javim me ne cuju.. nekad sve radi odlicno... moram opet ovih dana ici u isrbija da nosim jer sam vec jednom nosio ,zamenili mi mikrofon al evo opet isto..