PDA

View Full Version : Procesi i aplikacije?!



talenat
07-11-2010, 02:48
Od skora imam iphone 4g i nikada do sada nisam koristio niti jedan
iphone, pokusao sam malo traziti, ali nisam nasao kako da kada otvorio
safari, navigaciju, ipod player i mnoge druge da mi se po izlasku
iz aplikacije odu iz procesa i oslobode memoriju?

hvala unapred.

djalf
07-11-2010, 03:49
Dvaput kliknes na Home taster pa zadrzis prst na ikonu programa koji hoces da ugasis, pojavi se crveno na ikoni i tu gasis program iz multitaskinga.

talenat
07-11-2010, 12:12
hvala ti puno.

1024
07-11-2010, 12:41
Inace, osim ukoliko nemas nekih problema sa radom telefona, ne bi ni trebao mnogo da se brines oko toga. iOS ce automatski da izbaci aplikacije da bi oslobodio memoriju ako je potrebno.

BiTrAtE
07-11-2010, 15:19
A moze li kako to da ide automatski? Da cim izadjem iz programa, program oslobodi memoriju? Znam da je ios napravljen da mu ovo ne smeta al me nervira kad mi nesto zauzima memoriju a ne koristim ga ;P

1024
07-11-2010, 15:51
Jednom kad budes hteo ponovo da ga ukljucis bice ti drago sto je ostao u pozadini :)

Postoje neke poluautomatizovane varijante, najdrasticnija od njih bi bila da potpuno iskljucis multitasking. A tu su i remove background toggle za SBSettings i slicne stvari.

Ali opet, zasto bi te to nerviralo? Slobodna memorija je beskorisna memorija, jer se ne koristi nizasta. A to je kao da je nema ;)

P.S. Pre nego sto je dobio multitasking, svi zivi su se zalili na iPhone zato sto ga nema. Sad kad ga ima, mnogi ljudi hoce da ga iskljuce. Svetu se ne moze ugoditi? :)

OzzY
07-11-2010, 16:19
Slobodna memorija je beskorisna memorija, jer se ne koristi nizasta. A to je kao da je nema ;)
Prazna baterija je beskorisna baterija, a to je kao da je nema. :eyebrows:

torla
07-11-2010, 16:26
P.S. Pre nego sto je dobio multitasking, svi zivi su se zalili na iPhone zato sto ga nema. Sad kad ga ima, mnogi ljudi hoce da ga iskljuce. Svetu se ne moze ugoditi? :)

Jest tako, ali meni bolje funkcinise background kojeg koristim na 4.1 jer multitasking je nekako iritirajuci, mozda sto nisu sve aplikacije podrzane pa neku baci u mltsking a neku ne pa se izgubis neznas oceli nastaviti ili ne..

1024
07-11-2010, 17:07
@OzzY: Aplikaciji koja je zamrznuta u memoriji se ne pristupa i ista ne koristi procesorske cikluse, tako da dodatnog trosenja baterije nema. U tome je i osnovni princip Apple multitaskinga - da se omoguci brzo prelazenje iz aplikacije u aplikaciju bez ikakvog uticaja na bateriju.