PDA

View Full Version : Video rezolucije i editing



Exileus
05-11-2010, 21:27
Interesantno je da sam ovo tek sad primetio na iphone-u, i mnogo me nervira.

Stvar je sledeca, snimam ja lepo hd video i sve super prodje, i onda kad prebacim na komp (pc) primecujem dve uzasne stvari:


- Rezolucija je kao 1280x720 p, ali kad pustim bilo u quicktime-u ili u win media plejeru ne mogu da razvucem u full screen, nego je onako ko da ga gledam preko iphone-a, ko cigla kako bi rekao, | | ovakvi su okviri videa eheh :D Ne znam kako bolje da opisem, znaci video je u sredini a okolo je crno, i nece nikako da rotira video.

- isto tako i sa slikama, rezolucije su velike ali su tog prokletog formata

- I jos jedna stvar, kad snimam video da li moze da se namesti da kada rotiram telefon onako horizontalno da se i video isto tako izrotira posle kad ga pustam preko kompa ili moba ? Ne znam da l sam dobro objasnio, znaci snimam telefonom uspravno, pa u toku snimanja ga okrenem horizontalno. I posle kad pregledam snimak da ne moram da lomim vrat posto se i video izvrne ? :D



Izvinjavam se na losem objasnjenju, al ne mogu bolje... Ako treba, cu da uploadujem na youtube neki test klip pa da vidite na sta tacno mislim.

kylle
05-11-2010, 21:46
Ja nemam nikakve greske ni sa videom ni sa slikama, predobro, prevazisao je moja ocekivanja, kod mene je u full screen-u uvek, perfektna slika, sta da ti kazem..
A to za okretanje video ne postoji opcija pri IPhone-u, to je i mene mucilo, mozde neki app mada nisam siguran..

OzzY
05-11-2010, 21:47
Tesko da moze to sto ti hoces (za video). To bi znacilo da rezolucija videa mora da bude 1280x1280 da bi sadrzaj mogao da se rotira da ti ne bi "morao da lomis vrat". :p
Pre pocetka snimanja mozes da izaberes portrait ili landscape mod snimanja prostim okretanjem telefona. Bilo sta drugo nije izvodljivo.

Sta nije u redu sa slikama?

Exileus
06-11-2010, 03:53
Evo uploadovao sam klip da vidite na sta konkretno mislim:


http://www.youtube.com/watch?v=R7DSmXr2wgc



Pa sad kako ovo moze da se sredi ?

OzzY
06-11-2010, 13:07
Pre pocetka slikanja/snimanja, okrenes telefon na stranu (u landscape mod), one ikonice za blic i prednju kameru (i HDR ako si prebacio na slikanje) ce ti se rotirati. Onda pritisnes dugme za slikanje/snimanje i slika/video ce ti biti landscape (odnosno, "sirina ce biti veca od visine").

komsa
06-11-2010, 15:29
drzi iphone polozeno dok snimas video i resio si probleme.......:)

iMP
06-11-2010, 17:01
:) ovo je znimljivo :)
pa drzi ga vodoravno ne uspravno, kada neko pita za ovaku stvar sta da je nesto komplikovanije...
Snimak necega ne mozes menjati kako ti hoces nego kako rezolucija i snimak dozvoljavaju mada moze ali ces glavu drzati u neprirodnom polozaju.

Exileus
06-11-2010, 17:05
Realno ispao sam glup zato sto sam mislio da je nesto komplikovanije u pitanju, uglavnom zato sto sam uvek kretao snimanje kad sam drzao fon uspravno, pa kad probam vodoravno da stavim u toku tog istog snimka nisam dobijao zeljeni efekat :)


Je l' edituje neko od vas nekim programom snimke, ako za to uopste ima potrebe ? Dodavanje nekih filtera ili sta ti ja znam ?

iMP
06-11-2010, 20:50
Ceo snimak ti je uspravan tako da ne mozes nista pametno da uradis a da na TV ili monitoru se prikaze drugacije, da je veca rezolucija i veci kadar mogao bih da cropujes i da napravis sta ti odgovara ali priroda snimka je takva da nece moci.
Sledeci put drzi telefon kako treba i snimak ce biti ok, program ce ga razvuci normalno i nece biti debelih ljudi :)