PDA

View Full Version : iPhone 4 i iOS 4.1 problem sa pozivnim br (+381...)



Ugljesa
05-11-2010, 02:01
Elem kao sto sam napisao radi se o iPhonu 4 koji na sebi ima 4.1 iOS original.Posto ne mogu da instaliram na originalu callerfixID koji ispravlja bug ( kada ukucate broj u formatu 063******* i stigne vam poruka od te iste osobe u formatu +381 63 ******,telefon ne registruje da se radi o istom kontaktu vec ga registruje kao nepoznat broj tacnije izbaci ceo broj umesto imena kontakta u imeniku ),sta da radim kako bi to ispravio ?

Tako me s*anje nervira,sve moram da pitam ko je itd . . .:brickwall:

iMorris
05-11-2010, 02:05
Ili promeni brojeve u format +3816 ili uradi JB pa instaliraj fix...

Ugljesa
05-11-2010, 02:23
Ili promeni brojeve u format +3816 ili uradi JB pa instaliraj fix...
iOS 4.1 koliko znam ne moze da se JB :(

bkns
05-11-2010, 02:43
Naravno da moze, uradi JB sa Limerai1n (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=12501) i nakon toga instaliraj callerID and Format fix iz Cydije i resio si svoje muke ;)

Ugljesa
05-11-2010, 18:40
Aha a jel mozda bolje to uraditi sa green poison jer koliko se secam bila je neka rasprava ovde da limera crpi bateriju ?

Sad koja je razlika izmedju unlocked i jailbreak-a ?

Koliko sam razumeo,unlocked je kad je simfree a jailbreak je kada moze sve zivo da se instalira na njega (misleci na piratske programe) right >>?:vb_type:

I da jos jedno pitanje,ima li neke razlike izmedju original iOS i jailbreakovanog (tipa dal radi Facetime,dal se poavljuje logo GreenPoison ili Limere prilikom paljenja itd )??

iMorris
05-11-2010, 19:03
Koliko ja znam isto je dal' radio sa Green poison-om ili limera1n-om.

Ako imas SIMFREE (kao ti) onda ti ne treba unlock. JB radis kako bi mogao da ubacujes krekovane fajlove.
Da bi uradio unlock moras pre toga da uradis JB. Tebi to ne treba ali cisto da znas ;)

Kod nekih Facetime moze da zeza. Pogledaj na forumu na sta treba da obratis paznju sto se tice Facetime-a. Cini mi se da bi trebalo da aktiviras FT pa tek onda da uradis Jb... Proveri.

valdy
05-11-2010, 19:07
baš tako,prvo aktivacija FT,pa tek onda JB

Ugljesa
05-11-2010, 19:33
Aktivacija Facetime -a je samo da ga ukljucis ON i to je to right ???
Srry iskusnim clanovima kojima su ova pitanja smesna ali jbg,neiskusan sam i moram da odradim sam to a ne bih da ga uradim i da sjebem OS nesto :'( ...

Koliko sam ukapirao do sad :

1.sacuvam SHSH na moj komp uz pomocu tiny umberella pre JB (umberellu instaliram na komp pa preko nje skinem SHSH kad povezem iphone na komp right ?)
2.Aktiviram FaceTime (to cekam odg od vas da mi kazete kako se aktivira)
3.Uradim JB preko Limere ili GreenPoison.
4.Kasnije upalim telefon i sve radi i instaliram krekovane apps do mile volje..

Mislim da bi bilo korisno da neko okaci ceo postupak kako se radi Jailbreak sa svim ovim pomenutim radnjama STEP BY STEP,jer ima tema kako se sta radi ali su razbacane pa stvara malo pometnju i zabunu

Thnx unapred jos jednom i razumite me na ovakvim pitanjima ;):)

valdy
05-11-2010, 19:36
samo staviš on i sačekaš neko vreme aktivaciju,par minuta,jer prilikom aktivacije,telefon šalje sms poruku ka inostranstvu i naplaćuje ti to do 15 dinara,zavisi od operatera i cene međunarodnog sms-a.

stefaneli
05-11-2010, 22:25
Imas u odskeu TUTORIALS kako da uradis JB, step by step... A sto se tice facetime-a, ako si ga do sada koristio nemas potrebe da ga aktiviras ponovo... Imaj na umu da svaki put kada ides na ON-OFF facetime-a, on salje poruku za aktivaciju i samim tim to naplacuje... ;)

dzenopoljac
07-11-2010, 00:38
Ups, a ja već nekoliko puta uključivao i isključivao FT jer nije reagovao kad ga stavim na ON :) Baš sam bistar. No Telekom će da se sladi :) I dalje čekam aktivaciju. Takođe nisam neko vreme bio dostupan tokom tog procesa. Smor :)