PDA

View Full Version : Da da verovali ili ne piksel



Alsesandarbre
04-11-2010, 19:07
Ljudi, verovali ili ne na najnovijem RETINA displeju posle 3 nedelje mi zabo piksel(zelen).Gledao sam po internetu ima neki kao programcic koji pomaze odmrzavanju ali nisam imao srece sa njime.Sta mislite jel vredno cimanja, tj jel bi mi uopste zamenili telefon ( kupljen u Svajcarskoj) ?Inace pre par dana je proradio ali je opet pozeleneo kada je ekran ugasen :(

iMorris
04-11-2010, 19:17
To je hardverski problem tako da moraju da ti vrate. Ako ti nije veliko cimanje ti ga zameni u najblizoj apple radnji.

vladastosic
04-11-2010, 20:19
Javi mi na privat da li ti je ovo popravilo pixel. Trebalo bi.

http://www.knoxing.com/iphone-app/fix.html

komsa
04-11-2010, 20:50
....jel' uspelo?:confused:

Alsesandarbre
04-11-2010, 21:23
Pa najbliza mi je u Svajcarskoj ( predpostavljam da treba da vratim tamo gde sam kupio) ali nemam nikoga ko ce skorije da ide tamo :(Hvala na predlozima njega sam bas i koristio ali nista..

Lazar
04-11-2010, 21:51
da li si probao da malo jace stisnes ekran? naravno ne ko konj da ga unistsis :P

woffer
04-11-2010, 21:55
neznan kako mozes vidit piksel na iph4 ja nemogu

Alsesandarbre
04-11-2010, 21:57
Jesam, to mi je prvo palo na pamet i nista :) Da sve bude jos gore pixel je prvi odozgo tacno uz ivicu tako da kad stisnem osetim ivicu pored ekrana i predpostavljam da ne mogu da pritisnem pixel :(

torla
04-11-2010, 22:02
POKUSAJ RESTORE mozda je nesto do softwera

Alsesandarbre
04-11-2010, 22:44
Iskreno sumnjam da bi mi pomogao jer je radio kada sam ga dobio..Mozda cu i da pokusam nemam sta da izgubim.( Jedino da dobijem lock posto je svajcarski simfree :P )

FOX river
04-11-2010, 23:02
Ne moze da se pritisne sigurno, zar nije ekran ispod touch-a?

igne
04-11-2010, 23:08
To nije mrtav pixel nego zaglavljen, ja na mom LCD televizoru sam imao par komada i to kada sam kupio nov, malo sam uzeo krpicu u ruke i lagano kruznim pokretima sam ih sve sredio i vise se nisu pojavljivali, e sad, problem je sto je displej od TV-a pristupacan, tacnije direktno mozes da cackas pixele dok iPhone ima i zastitno staklo pa je to gotovo nemoguce.. Mozes pokusati i softverski, neki su uspevali i na taj nacin da to rese ali fizicki je mnogo efikasnije.. Dobra stvar je da nije mrtav, dakle onaj koji je ili beo, stalno upaljen ili ugasen, kada je stalno crne boje.. Ovako jos ima i nade da ce cak i sam od sebe da proradi. http://isrbija.net/images/icons/icon7.gif

Restore nece resiti problem, nemoj to ni da uzimas za opciju.. http://isrbija.net/images/icons/icon12.gif

.stefan
05-11-2010, 05:36
ako imas mogucnosti vrati ga....ako ne iskuliraj ili ga odnesi nekom ovde da ga otvori i proba da resi problem fizicki mada najbolje ga vrati....sta te briga u garanciji ti je...

Juga
05-11-2010, 13:14
Xxxxxxxxxxxx

FOX river
05-11-2010, 13:34
Ta politika kompanija za mrtve/zaglavljene piksele je… ne znam sta da kazem. Ne sme, bre nijedan falican piksel da ima.

Meni se desilo na LCD monitoru kad sam ga kupio. Odglavljivao sam krpom kako neko rece za TV i posle se nisu pojavljivali i secam se da je tada za taj tip monitora vazila garancija tek sa 3 falicna piksela. Monitor je wide 19".

.stefan
05-11-2010, 16:06
verovatno znaju da ce jedan da rikne...pa da se zastite kazu da moraju bar 3!:vb_kez:

Juga
05-11-2010, 16:41
Xxxxxxxxxxxxxx

priest77
05-11-2010, 17:26
Upravo tako, dovoljan je samo 1 falican pixel na iPhone za ostvarivanje garancije.

torla
05-11-2010, 17:31
imal ista da se moze pohvaliti na Ip4
razno razni problemi, kako se sjecam sa prethodnicima nije bilo
Kako je izaso iP4 vise problema neko u prethodne 3 godine na starim modelima :no:

priest77
05-11-2010, 18:29
Koliko si jos video/cuo primera za iP4 sa dp, osim ovog?

Alsesandarbre
05-11-2010, 18:38
Pa ukoliko mi se ikada ukaze prilika da zamenim u roku od 2 godine probacu :) Nije dead nego stuck!!Realno telefoni imaju dosta gresaka..

torla
05-11-2010, 19:07
Koliko si jos video/cuo primera za iP4 sa dp, osim ovog?


A jesi kad cuo na 3gs, 3g il 2g tako nest,
Da ne govorim o signalu, kameri i td.. Da neidem u OFF.


Edit: stalno cujes iP4 koristi garantni list
Hehehe znam da tesko pada vlasnicima istog al je cinjenica.

i72
06-11-2010, 20:51
Garancija vazi za 2 i vise DP na ekranu.. Kod velikih monitora situacija je jos gora.. Mora da ima 15 DP za zamenu.

http://www.tuaw.com/2010/11/05/apple-dead-pixel-policy-leaked-one-for-iphone-three-for-ipad-g/

igne
06-11-2010, 21:57
A jesi kad cuo na 3gs, 3g il 2g tako nest,
Da ne govorim o signalu, kameri i td.. Da neidem u OFF.


Edit: stalno cujes iP4 koristi garantni list
Hehehe znam da tesko pada vlasnicima istog al je cinjenica.

Kontam da ne koristis iPhone 4... Zato, kada ga kupis, koristis, onda ces moci da dodjes do tog zakljucka. http://www.sk.rs/forum/images/smilies/custom1/dedica.gif

Ja kao korisnik nemam nikakvih problema, razumem da se nadju pojedinci, ali u proseku ih je veoma malo, i onda dodje neko sa ovakvim bombasticnim zakljuckom http://www.sk.rs/forum/images/smilies/custom1/kreza.gif

torla
08-11-2010, 00:10
naravno da ne koristim i najvjerovatnije da cu preskociti ovu seriju i cekati novu.
evo jos jedan nov i svjez primjer :D
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=13435
ajmo dalje

Dzmidz
08-11-2010, 00:31
evo jos jedan nov i svjez primjer :D

Vala baš, jedan primer. Šest ljudi glasalo, jedan kaže da mu se dogadja često, drugi nije siguran, i četvorica kažu 100% jok. I to sad treba nešto da znači?

torla
08-11-2010, 00:35
nista ti nebrini druskane jedan po jedan :D:D:D:D

igne
08-11-2010, 00:51
Znas, nekada su ljudi previse perfekcionisti, svaka dlaka im smeta.. Ako je mana to sto se tamo glasalo mogu samo da kazem... :eek: Ni 2G ni 3G a ni 3GS nisu savrseni.. Samo da napomenem npr 2G treba da nosis slusni aparat da bi cuo da zvoni, da na 3G/S ulazi prasina ispod displeja kao od sale, probija svetlo od displeja, 3GS ima osetljiv cip za punjenje pa zna da se nakom praznjenja baterije vise nikada ne probudi i slicno.. http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/vidiga.gif I sada je ovo mana?? http://www.sk.rs/forum/images/smilies/custom1/kreza.gif

Nekada su ljudi stvarno neverovatni.. http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/blink.gif

torla
08-11-2010, 00:58
dali se ikad pricalo da treba povuci cjelu seriju 2g, 3g ili 3gs a za 4g je svega bilo..
Crno pace ga ja zovem :D:D

igne
08-11-2010, 01:10
Problem je postao sto svi jedva cekaju da nadju manu za iPhone.. iPhone 4 su bas nagazili, kriticari ipak treba da nadju o cemu ce pisati i pricati, razumes :cool:

priest77
08-11-2010, 01:23
Istina je da najvise problema sa iP4 imaju oni koji nemaju iP4, oni najvise kukaju kako im ne odgovara iP4, pa ne valja im ovo, ono....

torla
08-11-2010, 01:25
kontam ja, meni je drag iphone i malo sam se nasalio kad sam reko "imal ista da se moze pohvaliti na Ip4" i reko sam da su prijasnji modeli imali manje kvarova i to je cinjenica. A vi odma BUM. E sad oceli neko priznat za svog ljubimca to je licna stvar, ali cinjenica je da iP4 za pola godine je vise imao problema nego stali za 3 godine, to je dokazano. i na nasem forumu i bilo gdje.

p.s i ja branim iphone kad neko ga blati.

ja: jedina moja zamjerka na ip4 je to sto su mu smanjili dimenzije (malen mi izgleda)...

priest77
08-11-2010, 01:29
ja: jedina moja zamjerka na ip4 je to sto su mu smanjili dimenzije (malen mi izgleda)...

To je za mene ogromna prednost jer cigletina u dzepu moze samo da smeta (zato ne koristim ni bumper vec samo folije), iP4 ima super dimenzije i za drzanje u ruci, i za nosenje.

torla
08-11-2010, 01:34
ok, ali meni licno se ne svidza (ko igracka mi izgleda).
i kako sam primjetio da su mu display suzili ako se ne varam, sto bi bilo jako jako zao. :confused::facepalm:



edit: nekom je prednos QWERTY :)


noc

priest77
08-11-2010, 01:53
i kako sam primjetio da su mu display suzili ako se ne varam, sto bi bilo jako jako zao. :confused::facepalm:


Dimenzije displeja su ostale iste: 3.5 inch (89 mm), 3:2 aspect ratio
Samo rezoluciju su povecali.

valdy
08-11-2010, 04:50
meni moje parce radi skoro savrseno,al imam problem sa wifi-jem.Default mi nalazi jednu mrezu u sobi,dok drugaru 3.Imam 4.1,a on 4.01 ios.Kada instaliram wifi analyzer,sve zivo nalazi.
U pocetku sam mislio da je hardware,pa onda software,a sad vise zaista ne znam sta je i nadam se da ce 4.2 da mi odgonetne...
Rekao bih da je ovaj telefon,savrsenstvo,al sa manom!
Pu,pu,da kucnem u monitor i sa ovim sam zadovoljan.Nadam se da nece biti jos nekih problema...

studioton
08-11-2010, 09:09
Ja svoj iphone4 volim sa svim manama, a najveca mana je nestabilan jb, tj.aplikacije iz istog koje mogu da prave problem, pa dok namestis i ispitas sve zaboli te glava..

Ali kada sve namestis, e onda krece uzivanje...

:)

priest77
08-11-2010, 09:24
meni moje parce radi skoro savrseno,al imam problem sa wifi-jem.Default mi nalazi jednu mrezu u sobi,dok drugaru 3.Imam 4.1,a on 4.01 ios.Kada instaliram wifi analyzer,sve zivo nalazi.
U pocetku sam mislio da je hardware,pa onda software,a sad vise zaista ne znam sta je i nadam se da ce 4.2 da mi odgonetne...
Rekao bih da je ovaj telefon,savrsenstvo,al sa manom!
Pu,pu,da kucnem u monitor i sa ovim sam zadovoljan.Nadam se da nece biti jos nekih problema...

Ja koristim WiFiFoFum program, imas ga besplatno na cydiji, mnogo je bolji od default programa.

valdy
08-11-2010, 12:18
znam,al neću da jb telefon.Hoću još malo da uživam ovako,dok mi ne dosadi,a i nadam se da će 4.2 ispraviti to,ako je do njega problem...

torla
08-11-2010, 13:05
Ne znas ti sta je uzivanje....

Rakic90
08-11-2010, 13:41
Ljudi, verovali ili ne na najnovijem RETINA displeju posle 3 nedelje mi zabo piksel(zelen).Gledao sam po internetu ima neki kao programcic koji pomaze odmrzavanju ali nisam imao srece sa njime.Sta mislite jel vredno cimanja, tj jel bi mi uopste zamenili telefon ( kupljen u Svajcarskoj) ?Inace pre par dana je proradio ali je opet pozeleneo kada je ekran ugasen :(

Evo sada sam video na AppleInsider-u da je Apple promenio uslove za zamenu display-a, tj. za iPad je sada potrebno 3 DP-a, dok iPhone ne sme da ima nijedan. Sto znaci da mozes bez problema da ga zamenis...

Baci pogled na:


http://www.appleinsider.com/articles/10/11/05/leaked_apple_dead_pixel_policy_allows_two_for_ipad _none_fir_iphone.html

valdy
08-11-2010, 14:08
cim su oni tako nesto izbacili,znaci da su poceli zestoko da vode racuna o svojim ekranima!!!

Alsesandarbre
09-11-2010, 00:15
Псссссссст прорадио пиксел :-)

torla
09-11-2010, 00:24
oleeee jel moje resenje ?? restore ilii....

Alsesandarbre
09-11-2010, 00:34
до пре пар дана сам цепао кноксинг али није било успеха.не знам тачно, синоћ је прорадио на неких пола сата док сам играо вормсе :) па опет забо после стендбаја :( онда јутрос када сам га упалио радио па сам овај пут предузео мере предстрожности и нисам гасио екран 6-7 сати на ниском осветљењу чисто да мења боје мало ( да се навикне :) ) сада ради фала богу, надам се да нећу више имати проблем са њиме олееееее :):):):)