PDA

View Full Version : Win7 Contacts vs iPhone [Sinhronizacija]



vikhiiz
03-11-2010, 12:49
Ovako...
Naišao sam na još jedan "mali problem" u kapiranju iPhone-a i Windows7, a tiče se sinhronizacije.
Kada se sinhronizuju kontakti sa iPhone na komp, oni se kopiraju u folder Contacts u okviru Win7!
E sad...
Ukoliko pod jednim imenom u iP imaš dva broja telefona, odnosno, prilikom dodeljivanja drugog broja, iP stavi da je njegovo ime "other"...
Kada uđem u Contacts u W7, mogu da vidim samo broj koji stoji pod oznakom "mobile", ali onaj drugi "other" ne postoji! Dakle moguće ga je videti samo preko iP!
Meni to smeta, jer mi nekad nije pri ruci iP a hoću da pogledam broj preko kontakata iz W7.

Pitanje: Da li postoji neki program za sređivanje tih kontakata u iP, ili moram ručno sve kontakte da editujem?

.stefan
03-11-2010, 12:58
Ako mislis program koji ce svako other u iP da ti promeni....ne verujem da tako nesto ima...

Zasto ne syncujes sa Microsoft Outlook-om?dosta je lepse,bar po meni,odradjeno od w.contacts-a i mislim da outlook prikazuje sve brojeve...

CJay
03-11-2010, 13:27
Outlook prikazuje i cuva sve, ja ga koristim i dosta je bolji od win.c. Puno korisnija stvar od win. contacts-a, narocito nakon restore-a...samo sinhronizujes i sve je tu, kao sto je i bilo...

vikhiiz
03-11-2010, 15:00
Uff... outlook zaobilazim u širokom luku... Ne znam zašto... Od kada sam počeo da koristim gmail za poštu, a to je bilo davno :) više ni ne instaliram Outlook na komp...
Ok.. Pokušaću sa tim...
Ima li negde tutorial, ili je jednostavno, samo u iT izaberem sync sa Outlook E?

iMorris
03-11-2010, 15:29
Meni pri sync za Outlook-om ne pamti drugi broj. Do sada je pamtio ali od pre par meseci mi pamti samo po jedan mobilni... Nisam uspeo to da resim.
Od tada kopiram imenik rucno(udjem u sistem telefona i iskopiram Address Book folder)

vikhiiz
03-11-2010, 15:54
Ma mislim ovaj Outlook E je glupost... Eno ga skida mi 500 mailova...
A ne mogu da provalim kako da ga koristim za adresar...
Kod W kontakata znam da uzmem i sve lepo kopiram na drugu particiju i tako sve bekapujem... Ovako ne znam šta dalje...
Ok, sinhornizovao sam ih, i ?

EDIT: Mislim da ću bataliti ovaj OutEx... nego, kako da dođem do onog pitanja koje postavi iT kada hoću da sinkujem kontakte: Merge ili Replace?

miodrage
03-11-2010, 18:03
Pa i nije Outlook Express nego Microsoft Outlook (razlicite stvari). Elem, a sto ne koristiti lepo iDrive Contacts, pa imati na netu sve backupovano i sredjeno?

vikhiiz
03-11-2010, 18:16
Nije šija, neg je vrat... :S
Pa dobro ista je stvar... O.Express je starija verzija, takođe Microsoft-ova... Ja ovde pričam o W7 i logično je da bude novija verzija... Elem, u pitanju jeste Microsoft Outlook (2007), i nisu u potpunosti različite... identične su... samo ponavljam, razlika je u godinama proizvodnje :)

EDIT: Ok, i šta sad... Svi kontakti se nalaze u Micr.Outlook ali kako da ih bekapujem, kao što to radim sa folderom Contacts u W7?

rikee
03-11-2010, 22:05
e nisu iste stvari i nema veze sa godinama proizvodnje... Outlook Express je dolazio integrisan u razne verzije Windows-a sve do XP-a. U Windows Vista ili Windows 7 imas Live Mail. Microsoft Office Outlook je deo MS Office paketa (2000, XP, 2007 ili 2010) i njega kao referencu koriste svi proizvodjaci telefona za sinhronizaciju uredjaja sa Windows sistemima, za kontakte ili podsetnike... On je prvenstveno biznis resenje, ali i vrlo zahvalno kada kontakte zelis da prebacis sa Nokije na Blackberry ili iPhone i dalje na Mototolu i HTC...itd itd...malo je smor da se podesi ali vrlo zgodan i efikasan za transfer kontakata kada udjes u semu... Naravno ovo je sve prica za Windows sisteme

vikhiiz
03-11-2010, 22:43
@Rikee: Ok, ali se potrudi da odgovoriš i na drugi deo pitanja... Šta dalje, nakon što sam sinhronizovao kontakte? Kako ih sačuvati u kompu/bekapovati...?

rikee
03-11-2010, 22:51
1. klikni na jezicak Contacts
2. obelezi bilo koji kontakt
3. na tastaturi klikni CTRL+A
4. na tastaturi klikni CTRL+C
5. na kompu napravi folder XXX na particiji YYY
6. kada otvoris novokreirani folder na tastaturi klikni CTRL+V
7. popi po jedno pivo za sve clanove foruma jer si uspesno odradio rezervnu kopiju svojih kontakata uz pomoc MS Outlook-a i onoga sto si naucio na isrbija.net

vikhiiz
03-11-2010, 23:08
Ok :)
Hvala, popiću jednu CocaColu umesto piva... Nadam se da nemaš ništa protiv :)
A sad mi samo objasni kako da ih importujem kada budem radio fresh install W7 i MSOutlook-a?

Ili ne moram da ih ubacim u neki folder na kompu da bi uradio sync sa iPhone? Često mi se dešava kada radim sync sa WindowsContacts da mi sve nestane iz iPhone-a, ali sva sreća pa imam backup na kompu...

Jako mi je komplikovano to sinhronizovanje iP sa Win... ludim od toga...

rikee
03-11-2010, 23:36
ides unazad...:)
1. otvoris folder XXX na particiji YYY
2. kliknes CTRL-A i obelezis sve kontakte
3. kliknes CTRL+C
4. otvoris jezicak Contacts u MS outlook
5. kliknes CTRL+V i iskopiras kontakte
6. sinhronizujes preko iTunes-a
7. popijes PIVO, makar i bezalkoholno... CC nije bas najzdravija na duge staze

vikhiiz
03-11-2010, 23:37
Dakle, baš ne poznajem MSOutlook :)
Zakleo bih se da ostali programi ne funkcionišu na taj način :)

rikee
03-11-2010, 23:43
ovo je divljacka metoda i vrlo je jednostavna... ako hoces da se zezas nadji outlook.pst pa vezbajexport ili import kontakata, mailova itd itd sva je stavr vezbe i prakse... ja outlook nisam koristio dok nisam dosao na Windows mobile, a onda sam izmenjao 10 romova za 2 sata i svaki put odradio restore samo da bih video koji je rom najbrzi... uci ces vremenom u semu... isprobavaj. nemam sta drugo da ti kazem

djpgiovany
04-11-2010, 17:42
@vikhiiz ako vec imas gmail zasto ne bi kontakte cuvao na Google contacts-u???????
ja tako radim i veruj mi da nemam nikakve probleme.....
:)

vikhiiz
04-11-2010, 20:27
^Pa to mi tek nije jasno kako funkcioniše! Ima li neki tutorial?

djpgiovany
04-11-2010, 22:05
pa to ti je bar jednostavno....kad prikacis iPhone na iTunes pod info treba da izaberes sync contacts with Google contacts....to ti je sva mudrost....pojavice ti se u gmail nova opcija(ako je pre nisi imao) contacts....i pri svakom sync-u bice ti uredno sacuvani,updejtovani kontakti na google serveru....probaj,videces da je prosto....kakav win contacts,kakav microsoft outlook,kakvi bakraci.... :)

vikhiiz
04-11-2010, 22:11
Pazi ako ovo uspe (a inače sve koristim Google, samo, vidiš, ovo nikada nisam probao), onda ne znam šta :)
Kupiću ti pivo :) ;)

djpgiovany
04-11-2010, 22:16
Odusevices se!!!!!! Jos ubaci i app myPhone+....on ti sync-uje imenik sa prijateljima sa face-a + ti posle ubaci slike i ostale podatke na google account... :)
ako ti se svidi lupi jedno HVALA,nije tesko... :D

vikhiiz
04-11-2010, 22:37
Naravno da hoću :)
Ali... sada mi je syncovao i sve druge kontakte iz Gmail accounta, međutim, tamo sam imao samo mailove... Znači, sada imam i moj imenik i imenik sa google (ali samo mailovi, bez brojeva)...
Išao sam na MERGE, i mislim da sam dobro uradio... jer da sam uradio replace, verovatno bih ostao ili bez kontakata na google, ili na iP!

djpgiovany
04-11-2010, 22:54
E ne mogu sad tacno da se setim sta sam radio,ali meni pod my contact stoje samo brojevi sa tel....znaci bez e-mail-ova....

torla
04-11-2010, 23:22
odradio restore, poslije toga na itunesu
setup new iphone ili
beckup izabrao ovo drugu i sve mi vratilo poruke, recived call ikone sve sve osim
kontakata. (Dzavoli apple)

gdje se nalazi beckup kontakata na win 7

BaneK
04-11-2010, 23:44
gdje se nalazi beckup kontakata na win 7


Probaj da odradis ovako...



http://www.trickyways.com/2010/06/how-to-export-iphone-contacts-as-csv-file-in-windows-7/

torla
05-11-2010, 00:09
lijep tut hvala, ali ne mogu da nadzem kontakte na windowsu

vikhiiz
08-11-2010, 15:45
Imam problem sa Google Contacts!
Naime, kada želim da nekom kontaktu dodelim dva imena i da to stoji u First name (primer: Čačak Maja + Middle + last name) on obavezno prilikom sinhronizacije ubaci to drugo (first name) u middle name i tako snimi u iP, a na Google ostane sve normalno!
Šta da radim?
Probao sam i sa tačkom (Čačak.Maja - što mi je i najlogičnije), probao sam i sa crtom (Čačak-Maja - ali tada se sve spoji u jedno ime, pa kad pretražujem ne mogu da kucam Maja, nego samo Čačak?!)...
Ne znam više, poludeću...

torla
08-11-2010, 17:00
i mene to isto zeza kad sa sim kartice prebacim na iphone, isto sam poludeo, na kraju sam sastavljo ime i prezime i tako.... tuzno

vikhiiz
08-11-2010, 17:59
@Torla: Pa šta sad da radim?
Kada mu dodelim prefix, onda mi ne slaže po prefixu nego samo po first name... zato smatram taj prefix neupotrebljivim. Zašto? Zato što ukoliko želim da mi svi ljudi iz jedne firme, jednog grada, budu sortirani baš toj firmi, tom gradu, (ako koristim prefix) uvek će prvo pisati njihovo ime, tako da ne mogu da ukucam u search "beograd" pa da onda nađem nekog iz Bg...

Kako ovaj problem rešiti, ako neko zna, neka baci tip...

miodrage
08-11-2010, 21:06
Ne bih da pametujem, jer posle bitke su svi generali, ali mislim da je za sinhronizaciju bolje da koristis iDrive Contacts ili People Sync (mozes i oba). Elem, ja sam u telefon upisao ime, prezime, kompaniju... i telefon sve to tako syncuje sa serverom. Usput, ubacis KuaiDial koji je zaista fenomenalan program, i zaboravis na svoje muke. Ne znam cemu sync sa Googlom, da mi poremeti moj redosled...

torla
08-11-2010, 21:20
ja ovako nastimam naprimjer beograd_torla

vikhiiz
10-11-2010, 10:47
Evo ovako. Želim da podelim svoje novo iskustvo sa vama!
REŠIO SAM PROBLEM SINHRONIZACIJE IMENIKA!

Prvo - problem: imao sam velikih problema sa Sync-om i kod WinContacta, i sa Outlook-om, a na kraju i sa Google-om! Zašto; kako?
Pozvaću se na poslednji primer Sync-a sa Google. Nakon što sam priv put uradio sync, neke stvari sam izmenio u GoogleContacts i ponovo uradio sync, ali šta se desilo? Neki kontakti, nasumice izabrani, duplirani su na GoogleAccount-u, a isto to mi se snimilo i u iPhone... Poludeo sam... Satima sam brisao nepotrebne duple kontakte! Zatim, desilo mi se da su mi kontakti sa dva imena (first name; npr: Maja Marijana) ostali bez drugog imena (jednostavno ih je izbrisao!), zatim, da nije hteo da mi sinhronizuje sve podatke iz kontakta, itd. Dakle gomila problema!

Drugo - rešenje: S obzirom da sam radio restore, došao sam na ideju da sada sihnronizujem imenik preko MicrosoftExchange-a, koji vam nudi opciju sync-a Mail, Calendar, Contacts!
To sam i uradio! RADI PERFEKTNO! A kako? Tako što čim vi izmenite nešto u GoogleContacts, ne prođe par minuta i u vašem telefonu se to isto izmeni (naravno ako vam je uključen GPRS/EDGE/3g ili WiFi). Isto tako, ukoliko vi unesete u mobilni telefon (iPhone) neki novi kontakt, taj će se pojaviti na vašem GoogleAccount-u... Ovo je po meni VRH rešenje! Neretko mi se dešavalo da prilikom sinhronizacije preko iTunes-a neke kontakte obriše, presnimi, itd. Ludeo sam, ali mi se čini da sa ovim rešenjem moje muke prestaju da postoje!
:) Probajte, pa javite!
I da, kako sam počeo, tako što sam prvo u iTunes-u sve sinhronizovao sa GoogleContacts, pa kada mi je sve kontakte prebacio na Google, tada sam za mail MicrosoftExchange zadao da sync-uje i kontakte, pa me je pitao da li želim sve sa iP da obrišem (od kontakata), i to sam prihvatio! Sada je sve uredno sređeno, i prezadovoljan sam! Naravno, iza toga stoje sati i sati rada na kontaktima u samom GmailAccount-u!

Treće - bug: Ako za pojedini kontakt odaberete posebnu vrstu kategorije za broj (npr: vi upišete da je broj mobilnog kategorija "iPhone", što možete da odaberete u samom iPhonu dok kreirate konktakt; ili stavite da neka osoba ima MTS, VIP i Telenor broj, ali napišete to umesto klasičnog naziva "mobile"), tada će vam google sinhronizovati sve osim tog broja! ALI, ako podesite kontakt tako da pored broja piše "mobile", onda će vam lepo sinhronizovati!
Takođe, nije moguće za dva broja dodeliti kategoriju "mobile", već taj drugi mora da nosi oznaku "other", "work", ili nešto treće!

Toliko od mene!
Mislim da je ovo najbolja varijanta!