PDA

View Full Version : iOS 4.2 - novine na iPad-u



iKnez_95
02-11-2010, 11:08
Posto iOS 4.2 samo sto nije izasao, predlazem da se u ovoj temi pisu sve novine u ovom iOS, a ticu se iPad-a. Evo prve:

http://www.iguides.ru/forum/imagehosting/2010/11/02/24ccfc2e0325f2.jpg

U novoj verziji iOS promjenio se multirasking bar na iPad-u. Od sada, osim sto podrzava kontrole za iPod dodata je opcija AirPlay, i naravno opcija za kljucavanja orijentacije. Samo da napomenem, od iOS 4.2,bosni prekidac na iPad-u vise nece imati funkciju On/Off orijentacije, vec dobiti novu funkiciju, istu kao i na iPhone, ulazak i izlazak iz rezima Mute.

Predrag
02-11-2010, 12:12
Mene samo zanima kada ce izaci i kada se moze jb :) Salim se malo ali mislim manje vise da je sve isto kao i na iPhonu

iKnez_95
02-11-2010, 12:14
Pa jailbreak bi trebao raditi odmah poslije izbacivanja, RedSn0w 0.9.6b2 moze jailbreak-ovati i 4.2, samo mu treba dati 4.1. Manje-vise da, ali opet sam siguran da ce biti (dosta) pitanja vezanih za nove opcije koje se ticu iPad, pa bi bilo dobro (a i organizaovanije da ih imamo na jednom mjestu.

veselinovic
04-11-2010, 13:44
Ako sam dobro shvatio, mislim da nije problem do samog jailbreaka, koji je spreman, nego je problem u cydiji koja nije prilagodjena da radi na najnovijem firmware-u.
Zbog toga...mislim da jailbreak nece bas odmah nakon izlaska firmware-a...

frostonja
04-11-2010, 14:08
Ja sam stavio 4.2GM na ipad, naravno JB ne radi ni preko redsn0w ( probao da mu poturim i 4.2 i 3.2.2). Dugme za orijentaciju je sada mute ali ne mogu da nadjem kako sada zakljucavam orijentaciju u radu sa aplikacijama?

veselinovic
04-11-2010, 14:30
Pa kako sam skontao po ovim tutorijalima različitim, orjentacija se sad zaključava softwerski..
1. ili je u tom status baru koji se pojavi kod multitaskinga
2. ili je u settings

Probaj?

Nesha
04-11-2010, 15:45
Cuo sam ranije da ce dugme za orijentaciju postati lock dugme. To mi se svidja.
Ono sto mene zanima da li kada drzis taster na dole, volume naglo ode do kraja, ili je kao kod iPhone, korak po korak, bez obzira koliko dugo drzis?


Ne svidja mi se jer cesto pritiskam dugme za volume, i ne volim da mi ode do najtiseg ako drzim malo duze.

costolleumus
11-11-2010, 00:24
U petak izlazi!!!

iKnez_95
11-11-2010, 01:04
Kao prvo niko ne moze sto posto tvrditi da iOS 4.2 izlazi u petak dok to Apple ne potvrdi. Cak iako se prica na sve strane. Pravilno bi bilo da (minimum) stavis link vijesti u kojoj si procitao da izlazi u petak i napises DA SE PREDPOSTAVLJA da iOS 4.2 izlazi u petak.

costolleumus
11-11-2010, 23:26
Sam kazes da se svuda prica pa sam tako i ja saznao

iKnez_95
11-11-2010, 23:30
Jedno je da mi koji vise vremena provodimo na netu citajuci vijesti o iSvijetu znamo to. A zamisli nekog novajliju kojem je jedini izvor informacija ovaj forum? I zamisli kako on cita tvoj post "u petak izlazi"? A sta ako ne izadje? Pa ce onda iSrbija biti kriva.
Malo me cudi da jos nijedan moderator nije obrisao taj tvoj post (nemoj da mislis da ja imam nesto protiv tebe. Ozbiljno nemam. I nije stvar u tome sto si ti napisao taj post) jer on na neki nacin siri dezinformaciju. :/
EDIT:
Cuo sam ranije da ce dugme za orijentaciju postati lock dugme. To mi se svidja.
To, sad vec bivse, dugme za orijentaciju ce postati mute button, bas kao i na iPhone-u. Ovo je potvredjeno od strane Steve (moze se na netu naci mail i kome Steve to potvrdjuje).

costolleumus
12-11-2010, 00:56
I onda smak sveta ako ga ne bude sutra. Molim moderatora da izbrise sve moje postove u ovoj temi, javicu se jedno sedam, osam dana nakon izlaska iOS-a 4.2.

Nesha
12-11-2010, 01:53
Knez lapsus, napisao sam lock a mislio na mute. Samo da volume minus dugme bude step by step, a ne ako drzis 2 sekunde da utisa max. To odudara od aplove filozofije jednostavnosti :)

iKnez_95
17-11-2010, 01:31
Desava se svakome. :)