PDA

View Full Version : Documents, fajlovi and stuff like that



Exileus
28-10-2010, 01:34
Bas gledam sada, secam se da sam na Nokiji prebacivao fajlove direktno na karticu na kojoj sam sam napravio folder recimo "dokumenti" i tu sam trpao sve vazne .doc fajlove odnosno word i excel fajlove, i pdf fajlove takodje. Posle ih samo nadjem i otvorim i to je to.


Kako ste vi resili ovo na iphone-u, kako ih prebacivati sa kompa najlakse, samo preko itunes-a ? Gde ih on tacno stavi, u koji folder i kako pristupiti njima posle ? preko iFile-a ? Ili moze nakako drugacije, jednostavnije ? Imam i quick office instaliran takodje.

Serious_Virus
28-10-2010, 02:18
Ja koristim samo iFile za te stvari, jednostavan i dobar program.

Exileus
28-10-2010, 02:19
Da ali kako ubacujesh stvari u fon, odnosno gde tacno u koji folder, pa da bi mogao da pretrazujes sa ifile ?

studioton
28-10-2010, 02:29
Ifile ali sa appstore-a .. Ima i u narodnoj verziji.. Jako dobra app bas za te stvari, Otvara sve moguce fajlove, a pravis foldere i sta god hoces jako jednostavno, kada kliknes iz aplikacibe na wifi povezivanje sa racunarom, pokrene se server koki ti da adresu koju ukucas u web klijentu na kompu i direktno udjes u manager aplikacije koja na kompu predobro i jako pregledno izgleda, onda samo prebacujes i pravis kako tebi odgovara i to je to

Kapetan
28-10-2010, 02:35
Za office fajlove koje si pomenuo ja koristim quick office. Mozes praviti foldere i okviru iste, kopirati, pomjerati fajlove, slati preko maila, editovati vrlo jednostavno itd.

Pristupas joj preko web browsera,ina taj nacin najjednostavnije dodajes i preuzimas fajlove sa telefona.

Mozes i raditi sa pdf-om kao i ubacivati jpeg slike ako ti treba za neki pregled.

Exileus
28-10-2010, 03:37
znaci u oba slucaja, bilo iFile ili Quick office, mora da se poveze preko wifi-a na primer za lap i onda da prebacujem preko tih programa na fon ?

Kapetan
28-10-2010, 04:12
Upravo tako, u dnu quick office programa (cim ga upalis) ti pise sta da kucas u address baru browsera i preko njega ubacujes fajlove u program.

Sharky
28-10-2010, 10:40
Moze i preko kabla, ako na racunaru instaliras iFunBox ili neki slican.
Ja za te stvari koristim GoodReader, moze da se prebacuju fajlovi i preko wifi-a i preko kabla.

Exileus
29-10-2010, 00:26
Probacu ta dva programa, ako uspem da ih nadjem preko cydie ili instalousa :D

priest77
29-10-2010, 00:33
Ja koristim DocsToGo i sinhronizujem ga sa Google Docs. Znaci dokumente drzim na google.