PDA

View Full Version : Nakon Sync obrise app sa telefona??!!



stefaneli
28-10-2010, 00:17
Imam mali problemcic... :D KAda skidam nesto sa instalusa i instaliram na telefon,nakacim ga na racunar, i telefon se sinhronizuje, i sledece sto uradi je da obrise novoinstaliran aplikacije. Do sada mi je stalno te neove aplikacije sinhronizovao sa iTunes-om, tj. prebaci ih u njega. A sada mi od jednom brise sve NOVE aplikacije iz telefona kada ga zakacim na racunar, a ne prebaci ih u iTunes.
Sta bi to moglo da bude?? Ima li neko resenje??

iKnez_95
28-10-2010, 00:21
Mislim da u Installous-u moras upaliti u podesavanjima "Sync with iTunes", a probaj i u iTunes-u desnim klikom na svoj iPhone i izaberi, nesto u fazonu "prenesi aplikacije", mislim da je na engleskom "transfer...." (nemogu ti tacno reci, jer koristim iTunes na ruskom).

stefaneli
28-10-2010, 00:32
U instalusu mi je to ukljuceno. A znam za to sto si napisao za desni klik, ali dzaba kad ja cim prikacim telefon on se automatski sinc, i pobrise nove aplikaije...

iKnez_95
28-10-2010, 00:51
Pa cim on pocne sinhronizaciju, ti je brzo prekinu preko iPhone (onaj fazon, "Slide to cancel")

Kapetan
28-10-2010, 01:01
Imas u podesavanjima iTunes-a "prevent iPhone to sync automatic" ili nesto na tu foru. Cini mi se da je tamo kod opcija za brisanje backup-a ,to moras da deaktiviras i nece ti po prikljucivanju raditi sync

stefaneli
28-10-2010, 01:51
Ok, probacu to... Ali mi nije jasno zasto to odjednom tako kada je radilo sve normalno... :(

iMorris
28-10-2010, 02:09
Uradi ovo

http://www.applemacvideo.com/images/ipod/transfer-purchase.png

GeNiUsX
28-10-2010, 02:11
Zato sto je itunes njesra takodje imam isti problem

dario-ri
28-10-2010, 02:18
Zato sto je itunes njesra takodje imam isti problem
naucis ga koristit :D
sve krek appove treba prvo TRANSFER FROM IPHONE
dakle prekinuti backup ili staviti da ne radi sync cim se spoji na komp, i to je to...
nakon sto prekines SLIDE TO CANCEL sync onda uradis TRANSFER FROM IPHONE i tek onda sync, s time da podrazumjevam da instalus i cydia imas one app crack i sync crack (ili kako vec) instalirane !

stefaneli
28-10-2010, 19:26
@iMorris
@dario-ri

Dobro ljudi, nisam debil... :D Cenim vasu pomoc, ali ako lepo procitate sta sam napisao, RADILO JE SVE NORMALNO... Dakle, nakacim telefon na komp, upali se iTunes, pocne sam da ga backup i sync, i prebaci sve nove aplikaceje iz telefona u iTunes bez obzira da li su krekovane ili sa appstore-a. I sada odjednom nece, vec nakon sync umesto da ih prebaci, on ih brise... Znam da mogu da prekinem sync i da prebacim sam, desni klik bla bla, ali ranije nije bilo potrebe za tim...
Zato sam i otvorio temu. Da nije nesto do iTunes 10, ili sam ja nesto zeznuo...??

dario-ri
28-10-2010, 19:43
itunes 10 & OS4 ... ili FW. neznam tocno...
radi kako ti e receno... ugasi auto sync i transfer prije i sam radi sync