PDA

View Full Version : Da li se menja baseband??



alure
26-10-2010, 13:33
Imam jedno pitanje,

Kupio sam Iphone 4 u USA fw4.1 baseband 01.59.00-ICE_2_6, jailbrake-ovao ga i otkljucao...

E sad ovako,
1. interesuje me posto bi hteo da uradim restore da li ce mi se promeniti baseband ako ga uradim preko itunes-a?Tamo mi nudi opciju da uradi restore i da snimi najnoviji fw..

2.u slucaju da je odgovor da mi se menja baseband i da necu moci da ga otkljucam,kako da iskoristim SHSH sacuvan na kompu preko tinyumbrella??
Na cydia nemam opciju make my life.... tako da nemam sacuvan shsh na serveru

Ovo sve radim jer mi je nestalo dugme za Face Time on/off

Hvala

iAlfa
26-10-2010, 13:59
1. Ako uradis restore iz iTunesa zasigurno ti podize baseband na 02.10.04
2. Moze sa tinyumbrella da sacuvas postojeci baseband član mallena je postavila tutorijal na forumu.

Face time opcija ti je nestala vjerovatno jer si updateovao carrier setting, posle restora nemoj ponovit gresku, a mozes iz cydie instalirat FaceTime i MMS fix i vratiti opciju bez restore.

evo link
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=11438&highlight=facetime&page=4

alure
26-10-2010, 14:03
sad cu da probam taj nacin iz cydie

znam da moze sa tinyumbrella da se sacuva shsh uradio sam to,nego mi nije jasno kako kad se radi restore da iskoristim taj sacuvani

hvala


EDIT: MMS i facetime fix nisu resili problem,nestalo mi je dugme kad sam instalirao neki carrier reset cini mi se koji sam obrisao ali nista..sta da radim?

iAlfa
26-10-2010, 14:10
U slucaju da ne pomogne taj fix, evo link za tinyumbrella tutorijal
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=12826&highlight=tinyumbrella

alure
26-10-2010, 14:32
e to me zanimalo,hvala

iAlfa
26-10-2010, 15:02
Opet napominjem, posle restora ce ti ponuditi da uradis carrier settings update, nemoj prihvatiti jer time brises FT opciju, razlog - tvoja SIM kartica je iz zemlje koja zvanicno ne nudi iphone.

alure
26-10-2010, 15:41
ok,prvo ga aktiviram sa AT&T karticom pa onda stavim nasu pa JB i unlock znam to

probacu tako jer mi se izgubio FT,i to mi se sve desilo jer nisam imao cellular data network samo cellular data on/off pa sam cackao da bi to namestio i na kraju sam i FT izgubio a ovo i dalje nemam...:)dal cu dobiti cellular data ntwork kad uradim restore na 4.1,mada sam ja i kupio tel sa 4.1 pa nisam imao to

iAlfa
26-10-2010, 15:48
Eh sad nisam bas u toku, ali koliko sam citao, aktiviras sa AT&T, pa onda JB i unlock ( bez kartice) pa tek ubacis tu drugu karticu, mislim da tako ide...