PDA

View Full Version : Nema opcije za MMS (IPhone 3GS) updatovan na 4.0.. pomoc!!



Belgrade011
26-10-2010, 02:51
ubacio sam 4.0 medjutim u telefonu sam primetio da nema MMS. u podesavanjima za poruke nema da se ukljuci MMS.. :(
kako se to resava?
pokusao sam u pretrazi ali nisam naisao na ovakav problem..

Byakuya
26-10-2010, 03:01
nisi trazio dovoljno dobro...

http://isrbija.net/showthread.php?t=2609

settings-general-network...i imas parametre za sve mreze...ubaci ih i probaj onda...nije na odmet i jedan restart telefona...

Juga
26-10-2010, 03:05
Xxxxxxxxxxxxx

Belgrade011
26-10-2010, 03:40
nisi trazio dovoljno dobro...

http://isrbija.net/showthread.php?t=2609

settings-general-network...i imas parametre za sve mreze...ubaci ih i probaj onda...nije na odmet i jedan restart telefona...

jesam jesam.. samo niste razumeli dovoljno dobro..
ne trebaju meni podesavanja za MMS..
nego nisam imao MMS onu ikonicu fotoaparata u samo poruci a u settingsu i message nije bilo opcije MMS da se ukljuci.. neki bag.. ali sam nasao neki source za Cydiu gde se resava taj problem. Medjutim sada imam drugi problem kada hocu da udjem u podesavanja za cellular data network samo mi izadje na pocetni ekran..
sada imam ikonicu a ne mogu da ubacim podesavanjaaaaaaaaaa
JAOOOOOOOOO:brickwall:
neko ima ideju sta sada?

Byakuya
26-10-2010, 04:10
probaj reset network settings...pa namesti onda parametre,restart i isprobaj...

Belgrade011
26-10-2010, 04:42
probaj reset network settings...pa namesti onda parametre,restart i isprobaj...

Pokusao sam i reset network i reset all ll setings i nece..
U sve opcije u settingsu mogu da udjem samo kad kliknem na celluar data network izbaci me iz setingsa, jer ima drugi nacin da se ubace parametri preko neke aplikacije ili porukom nesto...?

neciteci
26-10-2010, 07:07
Sa xselizea izvora nadji "tetherme" resetovace ti carrier bundle na fabricka podesavanja i sve ce da bude ok!! Imao sam isti problem!!

mister
26-10-2010, 09:50
Za Belgrade011,za pocetak izvadi karticu iz telefona i vrati je nazad,mozda se desi magija i dobijes to sto ti treba

Belgrade011
26-10-2010, 13:23
Sa xselizea izvora nadji "tetherme" resetovace ti carrier bundle na fabricka podesavanja i sve ce da bude ok!! Imao sam isti problem!!

Uradio sam to, nije pomoglo :(
jednostavno kada kliknem na Cellular data network saceka jednu sekundu i onda me izbaci na home screen.. i tako svaki put,
imam opciju sada za MMS ali ne mogu nikako da udjem da podesim podesavanja.. :(((((((

Belgrade011
26-10-2010, 13:24
Za Belgrade011,za pocetak izvadi karticu iz telefona i vrati je nazad,mozda se desi magija i dobijes to sto ti treba

nije ni to pomoglo, ali hvala na savetu u svakom slucaju :(
jel neko zna?

neciteci
26-10-2010, 14:13
Kad udjes u "Setings" pa u "General", jel imas na dnu negde da ti pise "Profil"??

Belgrade011
26-10-2010, 14:25
Kad udjes u "Setings" pa u "General", jel imas na dnu negde da ti pise "Profil"??

opcije koje imam su
About
Usage

Network
Bluetooth
Location Services

Spotlight Search

auto lock
passcode lock
restrictions

date & time
keyboard
International
Accessibility

reset

to je to.. nema nista vise

neciteci
26-10-2010, 14:47
..pa jel si probao sa mmsfix iz cydie?

Dykstra
26-10-2010, 15:02
Ja sam imao isti/slicni problem. U Networks nisam uopste imao opciju da ubacim podesavanja za GPRS i MMS. To mi se desilo sa JB na iPhone 3G, 4.1.
Nasam sam na netu, probao i resilo mi problem:
Udjes u Settings/Network. Dok si na tom ekranu izvadi SIM karticu. Izaci ce ti poruka ali nista ne klikci. Zatim vratis SIM karticu i opa, pojavila mi se podesavanja. Zvuci sasavo, ali meni pomoglo.

mister
26-10-2010, 16:00
I meni je isto to pomoglo to sam i napisao gore ,

neciteci
26-10-2010, 16:41
...ja i sada kad probam da udjem u network setings izbaci me na home screen. To je zato sto sam instalirao Telenor_Internet.mobileconfig ali mi to nije problem jer mi net radi a i mms, pa sam te zato pitao nemas li opciju profil u general!

Meni je ios na 4.0.2 a ovo za telenor internet sam naso ovde na forumu negde!!

Belgrade011
26-10-2010, 19:02
Ja sam imao isti/slicni problem. U Networks nisam uopste imao opciju da ubacim podesavanja za GPRS i MMS. To mi se desilo sa JB na iPhone 3G, 4.1.
Nasam sam na netu, probao i resilo mi problem:
Udjes u Settings/Network. Dok si na tom ekranu izvadi SIM karticu. Izaci ce ti poruka ali nista ne klikci. Zatim vratis SIM karticu i opa, pojavila mi se podesavanja. Zvuci sasavo, ali meni pomoglo.

Ljudi, hvala puno na pomoci, ali ocigledno niste procitali do kraja..
ja imam opciju cellular data network ali kada kliknem na nju izbaci me na home screen... dakle ja imam ali nece da mi udje u podesavanja.. o tome se radi..

Belgrade011
26-10-2010, 19:03
...ja i sada kad probam da udjem u network setings izbaci me na home screen. To je zato sto sam instalirao Telenor_Internet.mobileconfig ali mi to nije problem jer mi net radi a i mms, pa sam te zato pitao nemas li opciju profil u general!

Meni je ios na 4.0.2 a ovo za telenor internet sam naso ovde na forumu negde!!

Ma meni ne radi ni net ni MMS... e treba mi tako nesto za MTS da na neki drugi nacin se ubace parametri..
ali izgleda da to niko ne zna? :(

neciteci
26-10-2010, 21:48
Evo ovako, prvo potrazi koji su parametri za mts na forumu i zapisi ih negde, pa potom u safariju ubaci ovaj link:
http://help.benm.at/

Tamo mozes i sam da se snadjes!!
Ubacis rucno parametre za mts i instaliras, restartujes i to je to!!
Samo moras preko Wifi-a!

..ali ovo je samo za net i tethering!!
Tamo ides na tethering, pa na create jour own i tu ubacis parametre, pa na download!!

Belgrade011
27-10-2010, 03:12
Ljudi hvala vam puno na trudu
morao sam ipak sve iz pocetka.. da ponovo restore 4.0 pa jailbreak, unlock.. da dodajem sve.. :(
i sada je sve ok.
jos jednom hvala

Rakic90
27-10-2010, 04:19
Ja htedoh da ti napisem zasto lepo ne odradis restore i sve da bude ok, nego ovde ljudi se izmucise... :)

Edit: Svaka cast neciteci za trud!!! ;)

neciteci
27-10-2010, 06:12
Nije problem, ovde smo da pomazemo jedni drugima;)

bigas13
04-11-2010, 13:59
koji je sourses za mmsfix??

Belgrade011
06-11-2010, 23:51
http://beta.leimobile.com/repo/
to ti je source :)