PDA

View Full Version : RANT: Cydia.. mrzim te!



Dykstra
25-10-2010, 15:58
Elem, moram da se istresem ovde....
Dakle, vise mi je pun...kofer..... Cydie. Reloading, reloading, pa opet i sve u krug. Sta god da uradim, zaboravim sta sam hteo, samo gledam u to Loading. Kad se pojavio Rock, konacno se videlo da se moze napraviti apt frontend a da ne zelim da sebi iskopam oci.

Cydia je: spora, nelogicna, interfejs je katastrofa. E sad, ako neko kaze sta se bunis kad je besplatna: da, jeste, ali Saurik debelo zaradjuje sa njom, i red je da je sredi da valja. Ovako, kupio je konkurenciju, i sta imamo od toga? Nista, Rocka vise nema, a Cydia i dalje po starom.

Na Linuxu sam koristio i CLI i graficke frontendove za package managment, i za apt, i za rpm, a i kompajlirao iz sorsa. Bilo je svega i svacega. Ali, ovo je katastrofa. Bolje, i to mnogo bolje, moze. Videli smo i Icy i Rock. Jos jednom, bolje moze i mora.

iAlfa
25-10-2010, 16:31
E izmedju ostalog, zbog toga sam ja presao na simfree i ne pada mi na pamet JB :)

fanste
25-10-2010, 16:56
Ja od kada sam prestao da instaliram sve i svasta iz Cydie telefon radi bez Crash Springborda :)
Instaliram UltraSnow, CallerID fix, SBSettings, PushNotification fix, Push Doctor. I tu se prica zavrsava, po meni je to sasvim dovoljno od Cydije, naravno redovno Update-ujem.. E da, juce sam instalirao BiteSMS 5, to mi je bio najveci izazov.. Ali sam prezadovoljan.. Ne koci, ne crashuje, nema bug-ova, ni reklama ;) Cisto da cuju ovi bez JB-a :P I aplikaciju koja klikom zakljucava bash kao power dugmić :) Nema lag kao kad se podesi u Activatoru ;) Toliko

doktor22
25-10-2010, 17:26
da se nadovežem, iz cydie imam extreme wifi i to je to ali moj razlog ne instaliranju ostalih app nije spora cydia vec mi ovo ostalo ne treba(zasad) i mogu vam reci da mi bas i ne fali ( eventualno sbsettings) ali evo navikavam se....samo skidam sa apptrackr

bokica
25-10-2010, 20:51
@Dykstra - u potpunosti te razumem. Prosto mi je muka kada treba da je pokrenem. Jos imam i neke repoe koji ne rade... Tuga ziva! Mogao bi barem multitasking da napravi. Rock mi je bio mnogo mnogo bolji. Ono sto mi jos nedostaje iz Rocka je rating aplikacije.

Sharky
25-10-2010, 21:15
I jos jedna stvar:
U rocku ste mogli da kupite aplikaciju kako god ste hteli.
U cydiji mozete samo preko paypala koji ne postoji u srbiji

OzzY
25-10-2010, 21:36
Cydia je generalno sranje! Covek (saurik) je uspeo da napravi program koji sluzi za instalaciju sadrzaja koji nije odobren od Apple-a :worship:, ali je zato interfejs us*ao debelo. :( Nije problem u izgledu i organizaciji, vec u gomili bagova koji se javljaju. Pojavljivanje crne trake pri dnu prilikom "Reloading Data", mogucnost da se stranica sa informacijama o programu skroluje i levo-desno umesto samo gore-dole (ovo se javlja ponekad), prikazivanje glupih reklama, kasnjenje opisa programa, bagovanje tastature prilikom pretrage, ispisivanje gresaka kada nema konekcije (zar nije bilo jednostavnije zaustaviti bilo kakav pokusaj komunikacije sa internetom ako istog nema?), ukoliko na glavnoj stranici kliknete na neku stavku, a hteli ste u stvari da skrolujete - necete moci to da uradite, vec ce se otvoriti stavka na koju ste "kliknuli"... Ovi i jos gomila bagova/nedostataka narusavaju funkcionalnost.
Ne bi mi bilo tesko da cekam da Cydia ucita sve sto hoce, da je interfejs ispeglan.

1024
25-10-2010, 21:59
Problemi sa interfejsom koje si naveo se vecinom svode na probleme sa samom web stranicom koja se ucitava. Da, inace, pocetna strana cydije, kao i sve stranice sa opisima aplikacija su obicne web strane. Pogledajte

http://cydia.saurik.com/
i videcete opste poznatu stranu :)

Sem toga, Cydia mora da radi sporo ako imate spor internet i sto hiljada source-va sa svih strana. Svakom od njih mora da pristupi, skine listu paketa, iscita ih a onda od toga izdvoji one koji su novi i naredja ih u listu izmena... Slicna stvar je kod opisa paketa - opisi moraju da se dovuku sa interneta, pa brzina njihovog pojavljivanja zavisi i od brzine interneta i od dostupnosti samog sajta sa kojeg ih skida. Mnogo je tu promenljivih koje uticu, ne mozete da krivite samu Cydiu.

OzzY
25-10-2010, 22:28
U Rock-u je opis mogao da se vidi odmah. Takodje, Cydia svaki put ucitava naslovnu stranu i slicice na njoj umesto da kesira taj sadrzaj i sledeci put ucita samo izmene. Najprimitivniji borwser-i to mogu. ;)

Juga
25-10-2010, 22:33
Zbog tih trikova za ubrzanje Rock je rusio ljudima telefnoe. Meni licno je Rock 2-3x dovodio telefon u stanje da moram da radim restore.

Predrag
25-10-2010, 23:06
Sto se mene tice sveo sam instaliranje sa cydije na minimum bas zbog loseg iskustva. Bilo bi dobro kada bi moglo da se selektuju aplikacije po kategorijama posebno za iPhone4,3G..iPad ovako je tesko traziti ukoliko konkretno ne znas sta trazis

studioton
25-10-2010, 23:07
ma cydia je uzas .. ja je palim povremeno samo da vidim da li ima nekih update-a

a inace JB koristim samo zbog dve aplikacije koje sam kupio a to su BiteSMS i iBlacklist koji sam kupio iz Rock-a ..sada vec nema sanse da se kupi iz Srbije :facepalm:

komsa
25-10-2010, 23:16
.....moram da kazem da se i slazem i ne slazem.....svi moramo proci kroz fazu da natrpavamo Cydia-u source-ima jer smo znatizeljni u pocetku i mislimo da cemo ne znam sta,naci ako samo instaliramo sve i svasta(valjda je u tome čar)...lose krekovane aplikacije,aplikacije koje nisu kompatibilne sa doticnim operativnim( u vecini slucajeva pise za koji je...) koji nam je na tel,koje nam ruse sistem itd.itd medjutim vremenom svi , pa i ja naucicemo sta nam treba,sta je bezbedno i sta u stvari koristimo sa Cydia-e....hocu da kazem da sada imam "samo"4 dodatna soruce-a na Cydia-i i da mi se sada Cydia ucitava brzinom munje(15-tak sekundi)..... imao sam i "RockApp" i koristio ga kada je bila preterana guzva na Cydia-i........takodje sam bio besan,psovao i mislio,sto je ovo sve tako komplikovano a uz to jos i ne radi.....naravno u ovo sve je ukljuceno mnogo restore-a,citanja stranih i domacih foruma,Google search-a i naravno Youtube-a....nadam se da nisam previse smorio....:)

milan64586
26-10-2010, 09:05
1. Kome se ne svidja cydia, ne mora da je koristi.
2. Kome radi sporo, neka ne postavlja milion repoa.
3. Iz "2." proizilazi da sto vise repoa imate, vece su sanse da neki ne radi, pogotovo sto su dosta njih amaterski napravljeni. Ako necete ovo da vam se desava, postavite tri repo-a, koji su najveci i uvek rade i necete imati problem ni sa nepostojecim repoima, ni sa dugim ucitavanjem.

Ipak, najbitnija je tacka 1. Dakle kome se svidja cydia, neka je koristi. Kome ne valja, neka je ne koristi i to je to. Svi imaju izbor.

Meni licno radi savrseno i pre bih koristio nokiju 1100, nego iphone bez jailbreak-a. Za par nedelja koliko sam imao telefon bez jb-a, sam razmisljao ozbiljno bar 3-4 puta da prodam telefon.