PDA

View Full Version : Pravilno korišćenje WiFi-a



teslax
25-10-2010, 14:37
Hteo bi da rasvetlim kako da budem siguran, da nakon aktiviranja WiFi-antene pod Settings, moj telefon prilikom surfovanja ili skidanja aplikacija stvarno i koristi WiFi, a ne GPRS, Edge ili 3G.
Pitam to zato, jer skoro uvek kada upalim WiFi i odaberem slobodnu WiFi mrežu, u gornjem levom uglu ekrana mi se često menjaju simboli koji označavaju koja se vrsta konekcije trenutno koristi (3G, E ili WiFi).
Da li se nakon uključivanja WiFi antene i odabira neke WiFi mreže podrazumeva da telefon u tom momentu za kompletan internet promet (download i upload) koristi WiFi ili se u Settings mora isključiti 3G-opcija? :confused:

iPozdrav

valdy
25-10-2010, 14:42
ako stoji wifi,onda koristi wifi,ako stoji e/3g onda koristi e/3g...

To se dešava tamo gde je wifi signal slabo pokriven i onda tel traži bolje rešenje,gasi i pali e/3g/wifi...

To je normalna stvar kod svih telefona,a ako hoćeš da ratiš protok,skini neki od dostupnih programa...

teslax
25-10-2010, 14:50
ako stoji wifi,onda koristi wifi,ako stoji e/3g onda koristi e/3g...

To se dešava tamo gde je wifi signal slabo pokriven i onda tel traži bolje rešenje,gasi i pali e/3g/wifi...

To je normalna stvar kod svih telefona,a ako hoćeš da ratiš protok,skini neki od dostupnih programa...

To znam i ja. Nego se meni to dešava kada WiFi ima maksimalni signal. Zato nikad nisam siguran koja se konekcija koristi, jedino mogu po velikoj brzini skidanja nekog programa ili učitavanja sajtova da zaključim da je u pitanju WiFi...

BaneK
25-10-2010, 15:00
Kad koristis WI-FI kroz SBSettings pogasi EDGE i 3G i tako si siguran da vuce net samo preko WI-FI-ja.Tako ces biti siguran da ne koristis druge konekcije.